• Sobota, 25. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Miloš

Hamáčkova (zatím soft) heydrichiáda
Počet návštěv: 811

Hamáčkova (zatím soft) heydrichiáda

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Před pár dny, 8 srpna, vydalo Hamáčkovo vnitro další čtvrtletní „Zprávu o extrémismu”. Podívejte se sami, zpráva má jen pár stran, které rozhodně stojí za přečtení  (zde).

Když už pro nic jiného, tak jako názornou ilustraci současných trendů nejen naší, ale i celounijní „vnitrácké” politiky. Na první pohled vás tu zaujme očividné přitvrzení. A sundání rukavic. Odbor bezpečnostní politiky MV si tu vykolíkovává hřiště pro rozhodný a už nijak neskrývaný, silový boj státních (proevropských) struktur s politickou opozicí.  Pochopitelně že ne s tou Demoblokovou.  Se soudruhy, kteří sice vyznávají ty správné hodnoty, ale zrovna nejsou, z jakéhosi nešťastného rozmaru voličů, součástí exekutivy. To ne, vnitro chce do země zadupat opozici ideovou, tedy skutečnou.

Nazývá ji, jako už dříve, „extrémisty” a nositeli „předsudečné nenávisti”. Ale tentokrát nechodí opatrně kolem horké kaše a přímo, natvrdo jmenuje úhlavního nepřítele naší tolik zkoušené liberální demokracie. Subjekt, předurčený k likvidaci. Ve jménu Evropy…  Skutečně, straně SPD Tomia Okamury je tu věnováno tolik prostoru, jako dosud nikdy a nikomu. Ale ze všeho nejdůležitější je ten tón.

Velice nepříjemně totiž připomíná temnou dobu Heydrichiády. Ostatně posuďte sami, alespoň  ze dvou úryvků.

Souhrnná situační zpráva 2. čtvrtletí roku 2019 od neznámého autora:

„Xenofobní nálady části české společnosti nadále umně povzbuzovalo, zejména prostřednictvím sociálních sítí, hnutí SPD. Hnutí kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací, že je nutné se začít okamžitě bránit, jinak „budeme lidmi druhé kategorie ve vlastní zemi”.

A  úvodník deníku Národní politika z 9. května 1942 od J. F. Vondráčka:

„Výstraha ta, že ti zatvrzelci a pošetilci, kteří ve spojení s českou politickou emigrací v Londýně nebo v Moskvě se snaží svésti českého člověka k nepřátelským činům proti novému pořádku, nemají v českém národě již tolik půdy, jež by jim zaručovala v každém případě dobrý výsledek. Musí nyní počítati s tím, že narazí na tvrdý a odhodlaný odpor, který jejich zločinnou a rozvratnou činnost rozhodně překazí.”

Anebo Souhrnná situační zpráva 2. čtvrtletí roku 2019 od neznámého autora:

„V souvislosti s teroristickým útokem v novozélandském městě Christchurch začali policisté prověřovat desítky výroků na internetu, jejichž autoři tento zločin pozitivně hodnotili. Je třeba uvést, že v daných případech připadá v úvahu i přísná trestněprávní kvalifikace podpora a propagace terorismu. Právě z tohoto trestného činu byla pražskými policisty již jedna osoba obviněna. Pražská policie začala prověřovat i několik výroků v souvislosti se znásilněním dívky imigrantem na Litoměřicku.”

A z článku  Národní politiky – Bezohledný boj všem, kteří neposlouchají svou vládu a svého presidenta z 2. června 1942 od A. D. Burdy:

„Ovšem k tomu nestačí jen slova, proto ministr Moravec jménem vlády a jménem všech Čechů, kteří stojí za Říší, otevřeně prohlašuje naprosto bezohledný boj všem příslušníkům českého národa, kteří nejsou poslušní své zákonné vlády a svého státního presidenta. Česká vláda poskytne Říši k potrestání nepřátelských živlů na našem území všechny prostředky, aby boj s pátou kolonou zde u nás byl skoncován tak, jak klid a práce ve prospěch Říše žádají.”

Srovnání tónu „Souhrnné situační zprávy za 2. čtvrtletí roku 2019″ a protektorátního tisku může u přemýšlivého člověka vzbudit mnohé, velmi nepříjemné asociace. Stejně jako tehdy, je i dnes naše země „součástí většího celku”. Náš lid se z toho, podobně jako před osmdesáti lety, musí oficiálně radovat. Nebo aspoň neremcat.  Do funkcí jsou tu jmenováni a schvalováni lidé, loajální především k onomu „vyššímu celku”. Také media musí, tlačit linii, konvenující té nadnárodní entitě.

Jak před pár lety prohlásil člen rady ČT Michal Jankovec: „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení…”

Ale zpět k nejčerstvější Zprávě o extrémismu. Je zjevné, že jestliže naše ministerstvo vnitra úředně posvěcuje a na svých oficiálních stránkách publikuje co čtvrt roku podobné, výhružné pamflety jakéhosi Odboru bezpečnostní politiky, pak musí jít o oficiální politiku ministerstva. Tlačenou, nebo alespoň schvalovanou přímo ministrem. Politiku, která kriminalizuje celý rozsáhlý segment společnosti. Nic netušící, řádné a daně platící občany, kteří se provinili jediným – mají jiný politický názor než současný ministr a nebojí se jej, zatím, veřejně projevit.

O tom to celé je. Zastrašit, kriminalizovat, cenzurovat, umlčet. Pořídit delší biče a nové, gumovější paragrafy. Třeba o „předsudečné nenávisti”. Protože argumenty došly. A zprávy, zvláště ze zemí, kde jsou mnohem dál než my v nejrůznějších disciplínách „liberální demošky”, jsou čím dál hrozivější.

Neměl by, i na základě této zprávy, být současný ministr vnitra,  Jan Hamáček, i se svými soudruhy z Lidového domu od toho okachlíkovaného baráku na Letné pokud možno co nejdál? V zájmu naší bezpečnosti?

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.08.2019 19:24

Opět se jedná o hloupost voličů,kteří volí podle mně neznámého způsobu.A to dobře vědí,že jejich partaj a její členové budou dělat něco jiného,než zveřejňovali ve svých volebních programech.Tak už máme,co jsme (ne)chtěli.


 

18.08.2019 10:39

Je zcela bez pochyb, že silová ministerstva (Obrany a vnitra) jsou pod patronací neoconů. Prezident naší republiky Zeman, je zcela a naprosto odstaven od rozhodování o vývoji a směřování těchto ministerstev. (V postavení mimo hru). Tito zrádci vedou takový způsob politiky, který jim umožňuje svalit vinu na prezidenta a jemu blízké, názorově zpřízněné občany. Sociálně demokratický, zrádcovský dobytek, kolaborující s cizí mocí, s největší pravděpodobností skončí. Z těchto zrůd musíme při volbách udělat trosky. Škůdci naší země pod praporem Petříčka a Hamáčka skutečně připomínají svým myšlením a rétorikou nacistické svině. Tato zrádcovská, kolaborantská, vlastizrádná sebranka musí zmizet! Proboha, to je tak těžké volit SPD!? S neoconem Petříčkem se absolutně neshodnu. Je pro mne největším nebezpečím v posametové době. Od chvíle, kdy prohlásil na Ukrajině, že si svou minulost musí vyřešit sama, mě okamžitě napadlo, že i Němci by si měli vyřešit nacistickou minulost sami. Proto touto sviní pohrdám jak nejvíc mohu. Nikdo nikdy včera, dnes, ani zítra nesmí slovem podporovat neonacistické bestie. Už jenom kvůli Židům, Slovanům, cikánům, které Němci hnali na jatka svých továren na smrt. Podpora neonacistických sviní na území Ukrajiny ministrem zahraničí Petříčkem je odporná. Dokonce i polský film "Volyň" o nelidských zvěrstvech Ukrajinců vůči občanům polské národnosti, se dnes nedá spustit. To znamená, že "díky" Hamáčkovi chráníme ukronacisticé vrahy. Ukrajinská nacistická sebranka na nás dupla, a strachy podělaný Hamáček zalezl před bestiálními ukrovrahy pod stůl. Jsem přesvědčen, že tyto webové noviny čte nejen celá řada občanů židovské národnosti, ale i do nich přispívá. Abychom se tedy vnímali jako ti, kteří hledají východiska pro přežití našich národů, národností, musíme učinit zásadní rozhodnutí. Je to o tom, kam chceme směřovat. Chcějí se dobrovolně Židé v naší vlasti nechat zničit Hamáčkovými a Pirátskými vítači? Nebo je pro ně schůdnější cesta vzájemné spolupráce na prosperující republice? Nic jiného není na výběr. Vyber si, buď budeš žít v koexistenci v naší vlasti s vlastenci, kteří vždy obdivovali naše židovské spoluobčany, a to až tak, že si je v průběhu dějin zcela přivlastnili. Naše kultura je zcela založena na křesťansko-židovské tradici. Patříme neodmyslitelně k sobě. Nesmíme dopustit, aby nás "Al Hamajda" a jeho vnitro rozdělili tím, že židovskou kulturu se staletou tradicí zničí za pomoci nesnášenlivých utečenců. Podporuji velký Izrael, Al Hamajda je neocon. Jemu jde o to, aby zcela rozbil naše skvělé, prověřené vazby a dosadil k nám muslimy, kteří půjdou zcela logicky po Židech. Jeho sen je naši židovskou obec zlikvidovat nájezdem muslimů. EU svými dotacemi dělá z Palestinců milionáře. Čím víc jsou dotováni, tím větší hrozí nebezpečí závažného konfliktu. Proboha! Buďme jednotní a svorní! Jenom tak přežijeme. ....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy