• Pátek, 23. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Teodor

Nová doba
Počet návštěv: 2207

Nová doba

Ladislav  Jakl Článek od Ladislav Jakl

Za poslední roky se s podnebím na Zemi nic zvláštního nestalo. Přitom hlasitost hysterického alarmismu se zvýšila několikanásobně. O čem to svědčí?

Jen o tom, že alarmisté si najali kvalitnější a dražší mediální agentury. Ty dobře znají svou práci a tak nejlépe vědí, že racionálními argumenty nelze cílů alarmistů dosáhnout. Je nutno vsadit na jednu kartu. Na kartu emocí, citového vydírání, vnucování pocitu viny. K tomu postačí kýčovité ikony, přestřelené výkřiky, burcování bez seriózně doložitelné příčiny.

A co je tím cílem? Někteří alarmisté už to říkají nahlas: zavedení válečného stavu, zavedení válečné správy ekonomiky a „dočasné“ upozadění demokracie, protože na ni ve chvíli největšího ohrožení přece není čas. Militantní kolektivisté vždy snili o tom, jak nás oberou o zbytky svobody. Nyní přišli na to, jak to udělají. Ve válce se všichni musejí uskrovnit, musejí dodržovat tuhou disciplínu a zapomenout na své individuální zájmy. A tak tihle zelení revolucionáři vyhlásili válku s podnebím.  Když jde o přežití lidstva (a o nic menšího), kdo by se ptal po demokracii, po svobodě či po volném trhu. O podnebí nejde. Jde o nás.

Nastává nová doba. Jak jí budeme říkat? V době postdemokratické už žijeme. Přichází doba postracionální.

Ladislav Jakl
Ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause, novinář, rockový muzikant a pivovarnický expert.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.08.2019 19:36

Pane Šorme,tyto klimatické změny jsou průvodním jevem této planety po celou dobu jejího trvání.Byl to snad člověk,který zavinil dobu ledovou,když ještě neexistoval?Byl to snad člověk,který ovlivňoval počasí a klima v době,kdy tady nebyl?Spíše se rozumu nedostává Vám,protože si vybíráte jenom to,co se Vám hodí.Netvrdím,že člověk nemá vliv na životní prostředí a ani se nedomnívám,že za vše může on.Tyto klimatické změny probíhají stále i bez přítomnosti člověka.Asi jste sice ekolog,ale z leknutí.


 
Josef Šorm

Josef Šorm

18.08.2019 22:04

Pane Jakle, nejste Vy už "chytrej jako Klaus"? Ten rozumí všemu, ale selského rozumu se mu nedostává. Stačí jen pozorovat svět. Jeden příklad: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/na-islandu-se-slavnostne-louci-s-ledovcem-ktery-zanikl-40293564


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.08.2019 19:15

Já se nyní velice stydím,že jsem ničil životní prostředí vypouštěním ducha z břucha.Zcela určitě to mělo podstatný podíl na klimatických "změnách".


 
Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Vláda šíří paniku a chaos

Vláda šíří paniku a chaos

Přijatá opatření situaci nijak nezklidňují a to potřebujeme nejvíce. Vystrašení lidé zbytečně zatěžují zdravotnický systém a ten pak nemá dost kapacit na skutečně nemocné.

Poslední domácí zprávy