• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

Hvězdná pěchota na iDNES aneb Svět se řítí do záhuby a to do dvanácti let!
Počet návštěv: 678

Hvězdná pěchota na iDNES aneb Svět se řítí do záhuby a to do dvanácti let!

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

Prožívají ekologický žal a organizují stávky. Je jim na nic a úzko z té klimatické krize, protože Svět se prý řítí do záhuby. Nemáme čas! Za vše má vinu Evropa! Gréta má smysl a musíme stávkovat! Nelétají a maturitu ještě nemají..  

Svazáčtí přátelé a pokrokáři všech zemí se spojili. Ještě jsme sice ani nedostudovali, ale budeme teď poučovat celý svět.

Na iDNES přišly dva studenti budovat lepší zítřky, hájit prý zájmy všech lidí a jejich budoucnost. Na nic a úzko je jim však asi jen ve školním roce, protože v létě stávkovat asi není správně ekologické. Lepší jsou ty pátky místo školy asi.

V době Svaté a budoucí Miss World, bezuhlíkové Gréty, která se v tento moment plaví na závodní jachtě do Spojených států, aby jim všem všechno klimaticky správně vysvětlila, je možné mnohé.

Protože je to dle paní Herzigové světová topmodelka a dle všech těch dobrolidí, kteří ji podporují i nobelová královna ekologů a klimatologů, tak si pro tu šetrně uhlíkovou jachtu, kterou se plaví, přiletí dalších pět lidí, aby ji dopravili zpět do Evropy! Neboli, kdyby Gréta s tatínkem z Evropy letěli, tak by zcela jistě zanechali menší uhlíkovou stopu. Přijde mi to celé absurdní, falešné, směšné a hloupé, ale Gréta inspiruje ostatní děti. I ty naše...

Už i u nás děti stávkují a poté jsou v mediálním prosotoru, aby nám řekli, proč to dělají. Prý jsou české Gréty! No, to potěš Pánbůh. Tito dva usměvavý, brýlatí mladí chlapci, které si pozvali do Rozstřelu na iDNES prý trpí enviromentálním (ekologickým) žalem a to prý docela dost! Tak mladí a už tolik trpí.

"Člověku je na nic a úzko z toho, že Svět se řítí do záhuby z toho, že probíhá klimatická krize!" "Zbývá nám dvanáct let!!" "Jsme na tom prahbídně!" "Skoro nic už dělat nemůžeme!" "Nastoupil pocit, že jsme dost možná v háji, ale pak jsem viděl Grétu Thunberg, která se rozhodla s tím něco dělat a přidali jsme se k této snaze, protože to má smysl." "Nemáme nic jiného na výběr, než jít stávkovat." "Chceme bezuhlíkovou ekonomiku."....mudroval v Rozstřelu student a zakladatel hnutí Pátky pro (záškoláctví) budoucnost v ČR, Petr Doubravský.

Z dalších slov studenta Doubravského jsem pochopil, že demokratické volby se mu až tolik nelíbí, protože tehdy v tom listopadu prý lidé prostě jen vyšli do ulic a změnili režim a co prý začali ty studentské stávky za klima, tak vidíme volný posun. Asi by chtěl změnit režim. Dle jeho slov soudím, že na veganský. "Tři roky nejím maso." "Je to ohromné privilegium." "Snižuji svou uhlíkovou stopu." "Autem moc nejezdím, ale občas se s někým svezu!" "Nelétám (nikdy neletěl), ani nechci." "Všechny země selhávají v řešení klimatické krize a proto proběhli stávky za klima."

"Český stát uhlí dotuje a musíme se podívat na pravou cenu uhlíkových dotací." "Protože tu pravou cenu, tu pravou cenu v podstatě my všichni, tu pravou cenu, tu pravou cenu platí lidi, kteří v důsledku změn klimatu přichází, přichází o domov." "Lidé mají zdravotní potíže v důsledku klimatu a ostatně, ostatně i naše potravinová soběstačnost, protože zemědělci, zemědělci, zemědělci snižují svoji produkci kvůli, kvůli suchu a dalším dopadům změn klimatu." "Jsme v horší situaci, než kdybychom byli ve skleníku." Rodiče je prý ve stávkách podporují a o klimatu se s nimi prý dá bavit. "Chceme spravedlivý přechod na obnovitelné zdroje a bezuhlíkovou ekonomiku."

Mladý muž v rozrušení z klimatické nouze vyděšeně opakoval některá slova stále dokola a listoval ve svých nachystaných poznamkách, ale to důležité prý je, že stávka v pátek bude. Ve školním roce v pátek 20.9., protože teď je léto a stávkovat je asi lepší v době školní výuky. To půjde o klima. Teď jsou prázdniny a záchrana planety ještě tu chvíli počká.

Když jsem ty dva mladé studenty viděl a slyšel přišlo mi, že jsou to vlastně asi anarchisté. Ještě sice nedostudovali, nikde asi ještě příliš nebyli, když nikdy neletěli, ale chtěli by měnit svět. Kdyby každý z těch stávkujících studentů zasadil v pátek strom, tak by to mělo význam. Když jsem je sledoval, tak se mi vybavila povinná četba z dětsví Čuk a Gek, kde si před novým rokem všichni společně zapli to rádio, aby mohli poslouchat přímý přenos z Moskvy. Hlavně ten snílek a fantasta Gek mi připomněl studenta Doubravského.

Dovolil jsem si v úvodu napsat Hvězdná pěchota, ale mě skutečně přišlo, že ti dva mladí a nedostudovaní lidé jsou snad z jiného světa. Já se toho nového světa děsím.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.08.2019 19:21

Zkrátka tady někdo pracuje sám na své likvidaci.Jenom se projevuje,že se nemusí nic umět,nic znát a využít šance na své zviditelnění.A to na naše študentíky platí dvojnásob.Myslet neumí,pracovat neumí,ale žvanění jim jde velice dobře.Jen zapomněli,že řeči a lži uživí jen pár lidí a ten zbytek z vysokých škol humanitního směru šanci nedostane.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.08.2019 13:09

PSS: Snad bych se měl s nostalgií zmínit i o své první dětské lásce. Byla jí Evička Bermanová s lesklými černými vlasy a očima barvy hořké čokolády. Její tatínek i maminka byli lékaři. Tatínek byl docentem. Těžko se mi před ní hledaly slova, tak, jako každému zamilovanému klukovi. Po invazi Varšavského paktu uprchla celá rodina do USA. A tak se mi Evička ztratila z očí. Dodnes na ni myslím a vzpomínám. Prosím vás, vy naši spoluobčané, pišme si navzájem a sdělujme si své poznatky ze všech filozofických, politických i praktických úhlů. Tím se navzájem obohacujeme. Nenechme se vyprovokovat neocony k tomu, aby se náš svět ve svém důsledku proměnil v řízenou invazi muslimů, islámistů, ke "Konečnému řešení" (Endlösung) naší vzájemné propojenosti, naší společné civilizace.....JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.08.2019 12:29

PS: Ještě malá poznámka k údajnému sionismu českých občanů. ...Sionismus byl a je v naší většinové společnosti téměř na nule. Svědčí o tom náš neutuchající zájem po sdílení společných hodnot. I já z času na čas kladu kamínky na zcela zaplněné náhrobní kameny na židovském hřbitově u Staronové synagogy v Maeslově ulici. Společně bychom neměli věřit podvraťákům, to znamená neoconům. Ti nás svou propagandou staví právě do takového světla. Chtějí nás rozdělit. Davy lidí čekající v nekonečných frontách na kumšt, který nám ve své jedinečnosti nabízeli naši spoluobčané, jsou dnes onálepkováni jako sionisti. Tato propaganda nás má postavit proti sobě. Za našimi zády se v současnosti uskutečňuje invaze jiné kultury, která má naprosto jiné kulturní tradice i zázemí. V centru pozornosti tak, jak nám svět a názor na něj vyobrazili neoconi, je rozbití našich vzájemných staletých vazeb a vztahů. Snad i naši spoluobčané bezpečně přečetli vzkaz, který nám neoconi jasně předkládají: Tím je úmysl nás navzájem roztrhnout a poštvat na základě zpochybnění našich vazeb na naše spoluobčany ke vzájemné nenávisti. Máme se nenávidět. Sionismus je vyvolán těmi, kdo usilují zavléct naši republiku, společnost do područí islámu. Ty živly tak uskutečňují vědomě své cíle. Rozbitím naší vzájemnosti usilují o bezproblémové přijímání mas z muslmského světa. Neměli bychom jim svými rozbroji, jež neoconi pečlivě pěstují, plánují, přihrávat na smeč. Židé mají dostatečné mozkové kapacity, aby tuto špinavou hru odhalili. O tom jsem přesvědčen. Měl jsem v dětství a dospívání jako kamarády židovské kluky. Vím jak byli schopní a jak jim to myslelo! Na jejich tah na branku nikdy nezapomenu. Nenechme se tedy překřičet těmi, co vedou svět ke zkáze.....JP.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný