• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

Máte vychcípat? Vzkazy Evě Holubové: Raději čtěte sami
Počet návštěv: 5452

Máte vychcípat? Vzkazy Evě Holubové: Raději čtěte sami

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, levicový sociolog Jan Klán i bývalý poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa se vyjádřili k rozhovoru herečky Evy Holubové, v němž se hanlivě vyjádřila k voličům Andreje Babiše (ANO). Mimo jiné také řekla, že lidé mají zdevastované mozky a že je třeba, aby její generace vychcípala.

„Ráda bych sdělila paní herečce Holubové, že nejsem zvíře, abych chcípala... Viz její moudrá myšlenka, že ‚naše generace musí vychcípat‘. Snad si vystačí sama... až přijde její čas,“ poznamenala advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

„Co tohle má znamenat? Tato dáma si zjevně nevidí do úst a jen dokáže urážet. Dovolil bych si jí připomenout, že zde máme demokratické volby, kde se může každý dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vyjádřit. To, že vyhrává Andrej Babiš je způsobeno marasmem, který zde po roce 1989 převládá, a lidé toho prostě začali mít dost. Na sklonku pozdního socialismu většina lidí ani netoužila po kapitalismu, chtěla jen více konzumu a cestovat za zážitky. V neposlední řadě by se slušelo poznamenat, že to byli v roce 1989 také hvězdy, superhvězdy, herci a herečky, kteří chtěli změnu. Zde mají výsledek a ‚zdevastovaný mozek‘ má pravděpodobně tato dáma. Jedná se o opravdovou spodinu hereckého světa,“ poznamenal k rozhovoru levicový sociolog Jan Klán. 

„Ostatně neustálé vymývání mozků kapitálem, očerňování doby minulé a minulosti celkově vede k ještě většímu marasmu ve společnosti. Tato dáma si snad myslí, že by jí podobní měli vládnout? Ne, ne. Slušelo by se říci: ‚děkujeme, odejděte‘. Abych parafrázoval známé slogany, když už se nám blíží ten ‚festival svobody‘. Na závěr bych si s touto dámou dovolil souhlasit v jejím výroku, že vstanou noví bojovníci. To je nepochybně pravda. Už aby to bylo a přeměnili naši společnost v sociálně spravedlivou, bez marasmu, závisti, strachu, protože toto vše ona dáma rozdmýchává,“ dodal Klán.

„Paní by měla mluvit jen za sebe, a nikoliv za celou generaci, a pokud je tak pevně přesvědčena, že i její individální ‚vychcípnutí‘ bude jako příklad ku prospěchu... Pak jí v tom jistě nikdo nezabrání. Paní – lidi nemají ‚zdevastovaný mozky‘ (a pokud ano, tak dílem i díky kolaboraci umělců a medií s tím, co tu 30 let bují jako rakovina), lidi už, bohužel, nemají koho volit a ANO byla do jisté doby – možná jednou z posledních – skutečnou nadějí...“ poznamenal exposlanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa. 

Herečka Eva Holubová se v rozhovoru pro DVTV mimo jiné vyjádřila k tomu, proč volíme stranu premiéra Andreje Babiše (ANO). „Naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci,“ míní. Holubová je v současné době velmi populární na sociální síti Instagram. „Já jsem kdysi šla na Facebook, protože jsem chtěla šmírovat děti. A potom mi moje děti řekly, že Facebook je pasé a že je Instagram, tak mi udělaly ten profil. Mám to ráda, neboť se díky tomu dostávám mezi normální lidi, mohu si s nimi povídat. Nemám čas na to, abych šla do hospody,“ poznamenala Holubová, jež píše na Instagram dlouhé texty a skoro všem lidem odpovídá. Instagram je podle jejích slov taková její zpovědnice, zároveň se také přiznala, že má svého zpovědníka, rabína i psychiatra. 

Rozhovor najdete ZDE.

„Prohraná bitva není prohraná válka. Člověk je tady od toho, aby žil, aby byl užitečný. Mám v sobě velkou lásku k životu a víru v naději. Ale samozřejmě, že jsou zhupy a najednou je ta prázdnota,“ podotkla Holubová k životu. Své pak řekla také k demokracii. 

„Demokracii cítím jako občanskou povinnost. Jsem z generace, které lhali o minulosti, bála se budoucnosti a štvala ji přítomnost. A já jsem se pak seznámila s Olgou Havlovou a pod jejím vlivem jsem se ze sametové revoluce vydrápala jako občanka. A já už si to nedám vzít,“ poznamenala Holubová, pro niž je svoboda na prvním místě. „Musí se pořád bránit, i když vás to štve,“ zmínila s tím, že lidé za svobodu bojovali i mnohem víc. 

Své pak Holubová řekla i k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ona sama nechápe, jak může Babiš chtít řídit stát jako firmu. „To on je můj zaměstnanec, nechápu, že ho lidi volí,“ poznamenala s tím, že jej zřejmě volí její generace. „Asi musíme vychcípat a musí nastoupit noví bojovníci,“ řekla. Podle jejích slov jsme zažili, jak věci nebyly, jak se nikam nemohlo, jak byli lidé perzekvovaní. „Ale lidi možná chtějí zapomenout, jsou to zdevastovaný mozky,“ uvedla. „Věřím, že přijde nová generace,“ uzavřela Holubová, kterou samotnou do politiky lákali, ale ona se do ní nechystá, neboť vnímá, že na to nemá. 

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

22.08.2019 08:25

A co na to náš právní řád? Ruší Benešovy dekrety, uznává trestá za kolektivní vinu.
Tohle je přeci záležitost:
Trestní zákoník
ČÁST DRUHÁ
HLAVA X
Díl 5
§ 356
Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod


 
Josef Andrle

Josef Andrle

20.08.2019 20:06

Jen stručně.Dodnes slyším v v projevu pana M.Jakeše v roce 89.kterému se se většina národa smála.Já ne Kde mluvit o tom, jak si oni představují demokracii.cit."oni budou těmi určovateli a kritiky a ti druzí to budou vykonávat"konec citace.právě ti Klánové, Holubová, Hrušínský a další a další.jinak mezi námi,je to bába,v podstatě pošahaná.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.08.2019 19:16

Už má stejně vypitý mozek,jako její guru Havel.Jen jí to chcípání trvá nějak dlouho.Není za ní nic vidět,protože je to jen komediantská šmíra a její snaha se připomenout se pak projevuje tímto způsobem.Ale pořád jen zůstane parazitem,jako po celý život.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný