• Středa, 13. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Tibor

Máte vychcípat? Vzkazy Evě Holubové: Raději čtěte sami
Počet návštěv: 5712

Máte vychcípat? Vzkazy Evě Holubové: Raději čtěte sami

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, levicový sociolog Jan Klán i bývalý poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa se vyjádřili k rozhovoru herečky Evy Holubové, v němž se hanlivě vyjádřila k voličům Andreje Babiše (ANO). Mimo jiné také řekla, že lidé mají zdevastované mozky a že je třeba, aby její generace vychcípala.

„Ráda bych sdělila paní herečce Holubové, že nejsem zvíře, abych chcípala... Viz její moudrá myšlenka, že ‚naše generace musí vychcípat‘. Snad si vystačí sama... až přijde její čas,“ poznamenala advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

„Co tohle má znamenat? Tato dáma si zjevně nevidí do úst a jen dokáže urážet. Dovolil bych si jí připomenout, že zde máme demokratické volby, kde se může každý dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vyjádřit. To, že vyhrává Andrej Babiš je způsobeno marasmem, který zde po roce 1989 převládá, a lidé toho prostě začali mít dost. Na sklonku pozdního socialismu většina lidí ani netoužila po kapitalismu, chtěla jen více konzumu a cestovat za zážitky. V neposlední řadě by se slušelo poznamenat, že to byli v roce 1989 také hvězdy, superhvězdy, herci a herečky, kteří chtěli změnu. Zde mají výsledek a ‚zdevastovaný mozek‘ má pravděpodobně tato dáma. Jedná se o opravdovou spodinu hereckého světa,“ poznamenal k rozhovoru levicový sociolog Jan Klán. 

„Ostatně neustálé vymývání mozků kapitálem, očerňování doby minulé a minulosti celkově vede k ještě většímu marasmu ve společnosti. Tato dáma si snad myslí, že by jí podobní měli vládnout? Ne, ne. Slušelo by se říci: ‚děkujeme, odejděte‘. Abych parafrázoval známé slogany, když už se nám blíží ten ‚festival svobody‘. Na závěr bych si s touto dámou dovolil souhlasit v jejím výroku, že vstanou noví bojovníci. To je nepochybně pravda. Už aby to bylo a přeměnili naši společnost v sociálně spravedlivou, bez marasmu, závisti, strachu, protože toto vše ona dáma rozdmýchává,“ dodal Klán.

„Paní by měla mluvit jen za sebe, a nikoliv za celou generaci, a pokud je tak pevně přesvědčena, že i její individální ‚vychcípnutí‘ bude jako příklad ku prospěchu... Pak jí v tom jistě nikdo nezabrání. Paní – lidi nemají ‚zdevastovaný mozky‘ (a pokud ano, tak dílem i díky kolaboraci umělců a medií s tím, co tu 30 let bují jako rakovina), lidi už, bohužel, nemají koho volit a ANO byla do jisté doby – možná jednou z posledních – skutečnou nadějí...“ poznamenal exposlanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa. 

Herečka Eva Holubová se v rozhovoru pro DVTV mimo jiné vyjádřila k tomu, proč volíme stranu premiéra Andreje Babiše (ANO). „Naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci,“ míní. Holubová je v současné době velmi populární na sociální síti Instagram. „Já jsem kdysi šla na Facebook, protože jsem chtěla šmírovat děti. A potom mi moje děti řekly, že Facebook je pasé a že je Instagram, tak mi udělaly ten profil. Mám to ráda, neboť se díky tomu dostávám mezi normální lidi, mohu si s nimi povídat. Nemám čas na to, abych šla do hospody,“ poznamenala Holubová, jež píše na Instagram dlouhé texty a skoro všem lidem odpovídá. Instagram je podle jejích slov taková její zpovědnice, zároveň se také přiznala, že má svého zpovědníka, rabína i psychiatra. 

Rozhovor najdete ZDE.

„Prohraná bitva není prohraná válka. Člověk je tady od toho, aby žil, aby byl užitečný. Mám v sobě velkou lásku k životu a víru v naději. Ale samozřejmě, že jsou zhupy a najednou je ta prázdnota,“ podotkla Holubová k životu. Své pak řekla také k demokracii. 

„Demokracii cítím jako občanskou povinnost. Jsem z generace, které lhali o minulosti, bála se budoucnosti a štvala ji přítomnost. A já jsem se pak seznámila s Olgou Havlovou a pod jejím vlivem jsem se ze sametové revoluce vydrápala jako občanka. A já už si to nedám vzít,“ poznamenala Holubová, pro niž je svoboda na prvním místě. „Musí se pořád bránit, i když vás to štve,“ zmínila s tím, že lidé za svobodu bojovali i mnohem víc. 

Své pak Holubová řekla i k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ona sama nechápe, jak může Babiš chtít řídit stát jako firmu. „To on je můj zaměstnanec, nechápu, že ho lidi volí,“ poznamenala s tím, že jej zřejmě volí její generace. „Asi musíme vychcípat a musí nastoupit noví bojovníci,“ řekla. Podle jejích slov jsme zažili, jak věci nebyly, jak se nikam nemohlo, jak byli lidé perzekvovaní. „Ale lidi možná chtějí zapomenout, jsou to zdevastovaný mozky,“ uvedla. „Věřím, že přijde nová generace,“ uzavřela Holubová, kterou samotnou do politiky lákali, ale ona se do ní nechystá, neboť vnímá, že na to nemá. 

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

22.08.2019 08:25

A co na to náš právní řád? Ruší Benešovy dekrety, uznává trestá za kolektivní vinu.
Tohle je přeci záležitost:
Trestní zákoník
ČÁST DRUHÁ
HLAVA X
Díl 5
§ 356
Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod


 
Josef Andrle

Josef Andrle

20.08.2019 20:06

Jen stručně.Dodnes slyším v v projevu pana M.Jakeše v roce 89.kterému se se většina národa smála.Já ne Kde mluvit o tom, jak si oni představují demokracii.cit."oni budou těmi určovateli a kritiky a ti druzí to budou vykonávat"konec citace.právě ti Klánové, Holubová, Hrušínský a další a další.jinak mezi námi,je to bába,v podstatě pošahaná.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.08.2019 19:16

Už má stejně vypitý mozek,jako její guru Havel.Jen jí to chcípání trvá nějak dlouho.Není za ní nic vidět,protože je to jen komediantská šmíra a její snaha se připomenout se pak projevuje tímto způsobem.Ale pořád jen zůstane parazitem,jako po celý život.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Martin Roman (50) je i dnes v byznysu vnímán jako kontroverzní muž, a to je možná ještě milosrdné označení pro to, jak se o něm po Praze v některých kruzích mluví. Pro Andreje Babiše je něčím jako Voldemort pro Harryho Pottera. Jeho jméno se raději nevyslovuje.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Začnu zvesela anekdotou: Slepý zajíc skáče po lese a stoupne na hada. Zajíc: ”Promiňte, neviděl jsem Vás, jsem slepý” Had: “I Vy promiňte, také jsem slepý a neuhnul jsem. A co jste za zvíře?” Zajíc: “Nevím, nikdy jsem se neviděl. Osahejte mne a povězte jaký jsem.” Had se otočí okolo zajíce a povídá: “Máte jemný kožich, velké uši a malý čumák. Vy jste zajíc.” Zajíc se zaraduje. Pak osahá hada a povídá: “Jste tvrdý, studený, slizký a nemáte koule ani páteř… Vy musíte být Kalousek…”

 

Poslední domácí zprávy