• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

Kdo si brousí zuby na Zemana s Babišem, ten si je vyláme
Počet návštěv: 443

Kdo si brousí zuby na Zemana s Babišem, ten si je vyláme

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Nemohlo to dopadnout jinak. Myslím tím fakt, že opět zvítězil pevný tandem Zeman – Babiš. A je zcela jedno, zda to bylo způsobeno faktem, že kandidát na ministra kultury Šmarda odstoupil. Zeman by prostě nikdy Šmardu nejmenoval a nebylo by síly ho k tomu donutit.

Každý si asi vysvětluje tu sveřepost různě. Někteří říkají, že se chce Zeman ČSSD pomstít a zničit ji. No, ČSSD si takový postoj prezidenta plně zaslouží.

Byla jedinou politickou stranou, o které prezident prohlásil, že jí dá hlas ve volbách do Europarlamentu. A ona se mu odvděčila tím, že udělala vše proto, aby totálně prohrála. V situaci, kdy zde rostlo v ulicích protizemanovské a protibabišovské hnutí Chvilek a kdy demonstranti volali po odvolání ministryně spravedlnosti Benešové pro údajnou předpojatost a stejně tak ministra kultury Staňka, který správně zasáhl proti řediteli Národní galerie Jiřímu Fajtovi a kdy dnes a denně rozdražďovali většinovou běžnou společnost neurvalé a pohrdavé proslovy našich umělců, byl Staněk tím nejpopulárnějším ministrem z řad ČSSD. Odvolávat takového ministra, který přinášel ČSSD body, bylo politickým šílenstvím a voliči to ČSSD spočítali.

Když pak následně jako utrženi z řetězu následovaly výhružky prakticky celého vedení ČSSD včetně jejího předsedy proti prezidentovi, co jako musí udělat a že jinak se budou podílet i na ústavní žalobě proti němu, dovolili si při své – nezakrývejme si – lehké zaměnitelnosti například ze strany SPD příliš…

Tandem Zeman – Babiš je za současné politické situace, která se ovšem už delší dobu nemění, silný jako skála, samozřejmě, za předpokladu, že drží pospolu.

To zapomněli naši hlupáčci, jak prezident opakovaně zdůrazňoval, že vždy by při nezměněné situaci znovu jmenoval Babiše premiérem? To si to neuměli spočítat?

S touto protizemanovskou a protibabišovskou opozicí demobloku, s jejich trojským koněm ČSSD a s těmito novináři to mají dvě vrcholná politická esa české politiky – prezident i premiér – lehké.

Kdykoliv se objeví jakýkoliv problém, tato mediálně-politická opozice vystartuje a protože reálná část voličů si myslí něco jiného, ale je pro média nezajímavá, vznikne virtuální dojem, že Zeman s Babišem budou konečně poraženi.

Ve skutečnosti má prezident Zeman podporu 57% voličů a drtivě jej přes 80% podporují voliči ANO, SPD i KSČM a i voličů ČSSD je přes 75%.

Je politickým amatérismem očekávat, že by se premiér razantně rozkmotřil s prezidentem. Byla by to jeho politická sebevražda…

Nejpikantnější na tom je, že ti kteří Babiše nenávidí a útočí na něj, jak mohou, najednou mu láskyplně radí, aby se od prezidenta odpojil.

Jsou směšní.

Přesto celá tato směšná a trapná taškařice má jedno vyústění : Poznání, že ten, kdo si brousí zuby na tandem Zeman – Babiš, tak si je vyláme. Ten tandem je v našich poměr politicky silný jako skála. A nic nenasvědčuje tomu, že bude vbrzku poražen.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.08.2019 19:50

Účel světí prostředky.Základním nepřítelem demobloku není Babiš,ale prezident.Proto jsou najednou rady těchto blouznivců snahou rozkmotřit Babiše se Zemanem.Nakonec je cesta do pekel dlážděna "dobrými" úmysly.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný