• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Lubomír Zaorálek ministrem kultury!
Počet návštěv: 1339

Lubomír Zaorálek ministrem kultury!

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Takovou frašku by nevymyslel ani Moliére se Shakespearem dohromady. Nejtragikomičtější figura novodobé ČSSD se vrací na scénu. Nominace Lubomíra Zaorálka je posledním důkazem totální prázdnoty ČSSD a současně jedním z posledních hřebíčků do její rakve.  

Vzpomínáte?

Imigranty vozí do Evropy Rusové autobusy.

Jde o to, aby strana jako celek fungovala. ... Musíme ukázat, že nejsme ten establishment. Naše role by měla být pomáhat a chránit. …“

Budeme vypadat jako idioti, ale je to posun.“ (Nejmenovaný člen ÚVV ČSSD po rozdělení funkcí a vzniku „triumvirátu“ Sobotka, Chovanec, Zaorálek před parlamentními volbami.)

Nabízí se ovšem otázka: 

zda je situace v ČSSD vskutku tak tragická, že nikoho lepšího nemají;

nebo jsou členové vedení tak zaťatí, že do funkce prostě nepustí nikoho schopnějšího, než jsou sami;

nebo je to „malá pomsta“ prezidentu Zemanovi (který Zaorálka rovněž nemusí) za nejmenování M. Šmardy?

Ať je to jakkoliv, faktem zůstává, že tak jako ministr "Půlpoche" Petříček sbírá pro ČSSD mínusové body na ministerstvu zahraničí, tak "Zao Ce-Tung" Zaorálek bude v tomtéž pokračovat na ministerstvu kultury. Kolik jich nasbírají dohromady, se ukáže příští rok po krajských a senátních volbách.  Adieu, ČSSD...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.08.2019 19:24

V tomto státě naprosto běžná praxe.Byl jednou ministrem,tak může teď být ministrem čehokoliv.Nakonec Kalousek je toho zářným příkladem.Ten byl na MNO(kupoval padáky) a posléze byl "nejlepším" ministrem financí.Dokázal totiž za dobu svého ministrovaní na financích nejvíce zadlužit tento stát,takže mu titul patří právem.A Zaorálek,zvaný Zadolárek,po ministerstvu zahraničí klidně může vést ministerstvo kultury.To je stejně jen na rozdávání grantů a dotací komediantům.


 

23.08.2019 13:41

PS: Právě jsem se dočetl, že milionchvilkař Minář roztrhal před veřejností ústavu ČR. Je to jistě na popud jeho loutkovodičů. Z právního hlediska se zjevně vůbec nic neděje. Pokud je to Minář, policie ani soudy nezasahují. Co kdyby ji roztrhal Tomio Okamura...? Jak by asi reagovali ti, kteří na Mináře nereagují? Že by snad dvojí metr? Na jedné straně policie pomáhá a chrání podlého pachatele, který před shromážděným davem svých ubohých obětí, pitomců demonstruje, že si i tohle může dovolit, protože má krytá záda. Pro jiného, "nezávislými soudy" nepodporovaného občana by veřejné roztrhání Ústavy znamenalo trestný čin se sazbou několika let nepodmíněného odsouzení. Kdepak, není nad nezávislou policii a soudní systém! Pomáhá a chrání ty, kteří jsou záškodníky hrozícími svrhnout demokraticky, v regulerních volbách, zvolenou vládu. .....Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

23.08.2019 10:13

ČSSD je v současnosti stranou, která likviduje sama sebe. Petříček a Hamáček vykopali svou činností tomuto spolku hrob. Původní zadání této strany byla obhajoba a prosazování práv pracujících a jejich podpora v politickém spektru. Současná politika ČSSD je tristní. Tím, že Petříček podpořil na Ukrajině ukronacisty a zcela zjevně se projevuje jako odpůrce prezidenta Zemana, dělá podtrhy našemu směřování na mezinárodní scéně, kdy je zcela zajedno s neocony a jejich globální politikou. ČR není pro něho VLAST, ale subjekt pro politické podbízení se zájmům cizí moci na našem území. Nehraje si na vlastenecké cítění a těsnou sounáležitost s pracujícími v naší zemi. Jenomže právě toto je podstata, dřeň smyslu, existence ČSSD v naší zemi. Právě zavedení "šmírovacího oddělení" na Hamáčkově MV je příčinou toho, že tato vlastizrádná strana zcela zmizí z politické scény. S výjimkou neoconů její politické působení proti vlastnímu národu nikdo neocení. ...Adieu, ČSSD. .....Mějte se hezky.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...