• Středa, 13. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Tibor

Jak poznat totalitu?
Počet návštěv: 993

Jak poznat totalitu?

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit z práce, obžalovat, zavřít…

Je úplně lhostejné, o jakou „pravdu“ se jedná, zda o kulatost/placatost Země, násilnou/mírovou podstatu islámu, křesťanství či třeba pastafariánství, o postoj ke komunistům, nacionalistům, liberálům, bojovníkům se změnou klimatu, sběratelům známek, Arabům, Čechům, Moravanům, Brňákům, Káhiřanům, socialismu, kapitalismu, kreacionismu, džihádismu a podobně.

Liberální demokracie, jak ji chápu já, nikoli „havlisté“, by měla být založena na svobodné diskuzi rozličných názorů, nikoli na vylučování lidí s názory mimo hlavní proud někam na okraj společnosti. Když ještě „havlisté“ byli normální a dali se číst/poslouchat, byl jsem s nimi v onom „proč“ zajedno. Demokracie musí být liberální, tedy svobodná, proto, aby kupř. různí volební kandidáti mohli svobodně diskutovat a nabízet občanům/voličům své vize, ideje a řešení problémů, při čemž právě občané/voliči mají poslední slovo, ti rozhodnou, který program si zvolí. Vyvrcholením liberální demokracie je logicky demokracie přímá, samozřejmě v rámci zdravého rozumu, nelze vypisovat referenda třikrát do měsíce.

Rozhodně však by jakákoli demokracie měla být opřena o lid, tedy o občany, vládnoucí si nesmí dovolovat vyjadřovat se stylem – lidi jsou většinově „blbí“, „zmanipulovaní“, odepisovat komplet celou generaci, atd., atd. Právě takto často začínají totalitní diktatury – nějaká, třeba i původně demokraticky zvolená, vrchnost dostane strach ze ztráty důvěry občanů, že nebude znovu zvolena…, tak logicky začne hledat viníky a obětní beránky.

Hlavní totalitární rys nacismu byl, že dokonce ani „panská rasa“ neměla svobodné a demokratické volby, jako ve starých Athénách „svobodní muži“, stejně tak za socialismu ani dělnická třída neměla možnost svobodně a demokraticky volit, tedy vybrat si z několika různých možností. Pro nacisty byli obětními beránky, kteří „mohli za všechno“, „Židé, bolševici, plutokrati…“, pro komunisty zase „agenti imperialismu, slouhové kontrarevoluce, antisocialistické živly…“.

A dnes opět nastupuje podobný slovník – „agenti Putina, xenofobové, islamofobové, homofobové, transfobové, bifobové, interfobové“, sexisté, zpátečníci, euroskeptici, klimaskeptici, nahnědlí, ovaři, neonacisti, pravicoví extremisti…“, no není toho rozhodně málo. A důvod? Opět strach, a to strach do jisté míry oprávněný, myšleno z jejich (vrchnostenského) sobeckého pohledu – že se před lidem kolosálně znemožnili, a tudíž nevratně poztráceli většinu bývalých voličů. Strach, že při zachování skutečné liberální demokracie, tedy bez omezování svobody projevu, bez svádění všeho možného na „hybridní válku Ruska proti EU“ či na „pomýlenost“ starší generace, by je čekala jednosměrná jízda na politické smetiště dějin.

Proto musí chránit „vymoženosti sjednocené Evropy“ stejně tupě a křečovitě, jako soudruh Biľak s Jakešem úporně bránili „vymoženosti socialismu“. Proč se tehdy rušila Svobodná Evropa a omezovaly cesty na západ a kontakt se západem? Režim se bál, že lidi přestanou věřit, že „socialismus je lepší než západoevropský kapitalismus“. Proč naopak dneska umlčují vlastence, konzervativce, štvou proti Rusku a blbnou lidi pojmy typu „hybridní hrozby“? Bojí se, že lidi začnou chápat, že když ne všechny, tak značná část tradičních hodnot a s nimi spojeného konzervativnějšího chápání skutečnosti je více v našem národním zájmu, než tak zvané „evropské hodnoty“, čili dogmata „progresívní levice“, které současní mocipáni a mocidámy tak úporně, arogantně a násilně hájí, i za cenu soustavného pošlapávání občanských svobod, jak mi byly prezentovány a vysvětlovány v 90tých letech minulého století, kdy jsem vyrůstal, či jak byly TEHDY prezentovány týmiž lidmi, kteří posléze převlékli kabáty, a ze zastánců svobodného internetu co by nástroje „rozrušování zahraničních totalitních režimů“ se stala „hybridní hrozba“ či, řečeno slovy Věry Jourové, „dálnice nenávisti“, začaly se zavádět různé formy cenzury, k nimž „obhájci lidských práv“ (ne)pochopitelně mlčí, ať už nedoručování e-mailů s odkazy na politicky nepohodlná média (platí zjm. pro portál Centrum.cz…), mazání bloggerů ne jen na Idnesu či osobních profilů ne jen na Facebooku, Twitteru či Youtube.

Kovaní komunisté by rebelujícím studentům asi řekli: „Já jsem zažil bídu za první republiky a válku, jsem rád, že mají všichni práci, nechci kapitalismus, tedy novou bídu, nové krize a nové války, proto musíme trestat rozvraceče a antisocialistické živly.“ Podobně ovšem často argumentují hlasatelé „nových pokrokových eurozítřků“: „Já jsem zažil bolševika, strejdu zavřeli, já jsem nesměl studovat, protože dědeček byl farář a starší brácha v osmašedesátém emigroval, takže Rusáky mít nikdy rád nebudu a EU + NATO jsou jediní garanti svobody a demokracie v Čr, proto cenzurujme a trestejme prokremelské dezinformátory, zesměšňujme euroskeptiky a zavádějme paragrafy na kriminalizaci předsudečné nenávisti, ať proti rozvracečům liberální demokracie, jak ji chápeme my, nositelé jediné a zaručené pravdy, máme konečně pořádnou zbraň!“

Nemusíte se mnou souhlasit, ale budu velmi rád, když se alespoň nad výše napsaným zkusíte hluboce zamyslet. Případně můžete se mnou veřejně podiskutovat:

Facebook

https://www.facebook.com/adam.z.mikulasek

VK

https://vk.com/id532220463

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCJqGs1erCD5ZyVGxPSDVYhw

P.S. Jsem ročník 1985.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josef Andrle

Josef Andrle

25.08.2019 19:47

Víte, částečně tedy souhlasím s článkem.Jinak Vás tedy omlouvá vaše mladí.Vy jste ten socialismus zažil víceméně jen jako malé dítě.Nebudu psát konkrétně k celému článku,ale jen k Vámi zmiňované "Svobodné Evropě"jistě víte kdo a proč ji založil? A kdo tam pracoval? Převážně emigranti z Československa.Štepánek,Kryl,Pejskar,Volný a další a další "lidé"Cílem stanice byl jeden, štvát, štvát proti naší zemi.Oni tito se nestyděli zradit svou vlast a kydat hnůj v podstatě na nás na všechny.Měli tedy směřovat své štvavé žvásty na ty, kteří je donutili emigrovat nebo tedy na konkrétní funkcionáře a pod.Proto byla rušena,svými smyšlenkami,polopravdami a podobně.Byli i další, Hlas Ameriky,Deutchewelle a další.Třeba Rádio Londýn rušeno nebylo,kde vám i zahráli na přání,i mně hráli v r.1984.Mám u dopis z této stanice dodnes schovaný.Jinak se divím všem těm,či štvali proti nám, že měli odvahu po r.89 se sem v klidu vrátit.No je to věc svědomí každého z nich. Vzpomiz si,když se tenkrát vrátil špičkový agent pan Minařík a přinesl odhalení a špinavé praktiky této stanice.A takový byl borec,že přelstil i detektor lži!!!Dnes je tedy propagandou nazýván všelijak.A oni,tedy CIA z toho tenkrát byli dost špatní. Pak pan Kryl hlásil po nějaké době stylem- nám je to fuk"Byl tady jakýsi Minařík"tak oni reagovali!!! Převezl je,to je evidentní a že na něj dnes haží, že chtěl snad celý ten rozhlas vyhodit do vzduchu,je fantasmagorie tohoto systému prolhaného.A mimochodem,pane přečtěte si knihu Vladimíra Neffa Trampoty pana Humbla.Tam je názorně ukázáno na hrdinovy knihy,kde on působil v nacistickém Německu,jak vznikal fašismus a totalita.


 

25.08.2019 10:53

Co je to asociální chování? ...Je to zvýhodňování, zviditelní se na úkor společnosti. Sám sebe prohlásím za takového hráče na politické scéně, že všechny ostatní musím umlčet. Musí mě respektovat natolik, že jakýkoliv jiný názor, který se protiví mému přesvědčení, je smyšlenkou politických protivníků, kterou lehce odhalím jako fake news. V mém pracovním kolektivu musí vládnout souznění s mým přesvědčením. Nikoho jiného netoleruju. A tak se svobodný tisk stává otrokem jednoho uchvatitele, kterého se nemohu zbavit, protože mi svým pevným postojem zcela sebral, znásilnil možnost vlastního vyjádření. Protože mám všelijaké půjčky, tak se strašně bojím, že mě můj páníček semele, když projevím svůj vlastní názor. A tak si dám setsakramentský pozor, abych nechybil. Jenom abych se párkrát v noci obrátil ve své vlastní posteli a měl střechu nad hlavou, musím bý páníček mě za plivání na osvoboditele našeho národa (i mých předků, mé rodiny) platí. Vím že je to sviňárna, ale co se dá dělat. Hypotéku svými vlastními dedukcemi a seriózními úvahami nezaplatíš. A tak nezbývá nic jiného, než se podřídit. Podřídit se těm, kdo mě dnes a denně buzerují a chtějí pro mě politická vyjádření šitá na míru. A tak vědomě kolaboruji s mocí, jíž nedokážu vzdorovat. Jde mi o obživu a splácení hypotéky a dalších půjček. A tak se ve veřejném prostředí pohybuji jako ratlík, jemuž vytrhali zuby. Tímto způsobem u nás vzniká přizpůsobivá novinářská spodina, která by se nestala spodinou, kdyby měla kdesi strýce s dědictvím milionů. Ale tak je třeba sklonit hřbet a podlézat neoconům. Jenomže oficiální média politicky vyhovují maximálně 10% občanům. Pokud všichni ubožáci kopírující zadání psychopatického nadřízeného, zadavatele, musí být tento tisk, TV, dotovány ze státního (koncesionářských poplatků). Šéf (Dvořák) si žije jako paša a skupuje majetky v hodnotě přes stomilionů korun, Ti, kteří mu na jeho nenažranost dopácejí ze státního, jsou ideologickými záškodníky, torpédujícími jeho zásluhy o vlastní, neprůhledné obohacení. ....Pokračování příště. .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 

24.08.2019 22:59

Tak za prvé, liberální demokracie nemůže být založena na svobodné diskuzi rozličných názorů, protože společnost je dnes vyprofilována na v zásadě nadřízené a podřízené, politik se cítí být nadřízeným nám plebsu (lepší příměr mě nenapadá) a podřízený s nadřízeným nemůže nikdy vést svobodnou diskuzi. Nadřízený s podřízeným zamete vždycky, má k tomu právní nástroje i kdyby se demokraté posrali naštorc. Jenže „havlisté“ nikdy nebyli normální a číst a poslouchat je mohl bez urážky jen člověk bez politických a historických znalostí. Z keců jejich tatíčka zakladatele proudem tekla lež a podvod, i když ty kecy byly pro politického neználka velmi líbivé a čtivé. A další, volební kandidáti mohou svobodně nabízet své vize, nic proti tomu, ale ostatní jim ty vize rozeberou na prvočinitele a volič bude čumět jak Puk. Chcete zakázat protivníkům demagogicky zlehčovat vize jejich protikandidátům? Protože každá „vize“ má své mušky, mouchy a někdy i masařky. A váš termín „zmanipulovaní“ je nesmysl, podstatou každé kampaně, reklamní, obchodní, politické i jiné je manipulace s veřejným míněním. Co jiného je slogan: Volte mě, mám největší přirození ve Střední Evropě? A v pasáži: Pro nacisty byli obětními beránky, kteří „mohli za všechno“, „Židé, bolševici, plutokrati…“, pro komunisty zase „agenti imperialismu, slouhové kontrarevoluce, antisocialistické živly…“. Jste se dopustil Faux pas puf puf, protože v počátcích nového zřízení to je socializmu byli agenti skutečným reálným nepřítelem, nikoliv zástupným jako pro nacionální socializmus Židé. A o vymoženostech socializmu, i když je hájili Jakeš a Bilak, si můžeme povídat na platformě socializmus versus kapitalizmus jinde. Jinak s dalším naprostý souhlas.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Martin Roman (50) je i dnes v byznysu vnímán jako kontroverzní muž, a to je možná ještě milosrdné označení pro to, jak se o něm po Praze v některých kruzích mluví. Pro Andreje Babiše je něčím jako Voldemort pro Harryho Pottera. Jeho jméno se raději nevyslovuje.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Začnu zvesela anekdotou: Slepý zajíc skáče po lese a stoupne na hada. Zajíc: ”Promiňte, neviděl jsem Vás, jsem slepý” Had: “I Vy promiňte, také jsem slepý a neuhnul jsem. A co jste za zvíře?” Zajíc: “Nevím, nikdy jsem se neviděl. Osahejte mne a povězte jaký jsem.” Had se otočí okolo zajíce a povídá: “Máte jemný kožich, velké uši a malý čumák. Vy jste zajíc.” Zajíc se zaraduje. Pak osahá hada a povídá: “Jste tvrdý, studený, slizký a nemáte koule ani páteř… Vy musíte být Kalousek…”

 

Poslední domácí zprávy