• Pondělí, 16. září 2019
 • Svátek má Rukojmí Ludmila

                      Winston Churchill o Rusku
Počet návštěv: 520

Winston Churchill o Rusku

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě. Winston Churchill na jaře roku 1943

Nestvůrná běsnící mašinérie německé síly a tyranie byla rozbita a zlomena, překonána v boji a v taktice ruskou odvahou, válečným uměním a vědou.

Winston Churchill 9. listopadu 1943

 

Kromě sovětských armád nebylo síly, která by mohla zlomit vaz hitlerovské válečné mašinérii.

Winston Churchill 2. srpna 1944

 

Právě ruská armáda vyrvala vnitřnosti německé válečné mašinérii.

Winston Churchill 27. září 1944

 

K žádné zemi nebyl osud tak krutý, jako k Rusku. Jeho loď šla ke dnu, kdž byl přístav už na dohled. Sílu ruské říše lze změřit podle ran, které utrpěla, podle utrpení, které přežila, podle nevyčerpatelné energie, které vynaložila, i podle regenerace sil, které byla schopna.

Winston Churchill (nedatováno)

 

Považuji za nevyhnutné, že Rusko se po této válce stane nejmohutnější suchozemskou zemí, jelikož na základě výsledků války se zbaví dvou válečných soupeřů – Japonska a Německa, které mu za života naší generace způsbily tak těžké porážky.

Winston Churchill v době 2. svět. Války

 

Rusové mohou vypadat jako drzí, omezení, nebo dokonce i hloupí lidé, ale běda těm, kdo se jim postaví do cesty.

Winston Churchill (nedatováno)

 

Pro všechny, kteří si pamatují i nepamatují, i pro ty, kteří onu dobu neprožili, vybral Lubomír Man

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.08.2019 17:58

Churchill o Rusku

Není třeba zveličovat roli hranou při tvorbě bolševismu a skutečném nastolení ruské revoluce: těmito mezinárodními a z větší části ateistickými Židy. Je určitě velmi vyznamná; pravděpodobně převáží všechny ostatní. S pozoruhodnou výjimkou Lenina, většina vedoucích osobností jsou Židé. Hlavní inspirace a hnací síla navíc pocházejí od židovských vůdců. Čitčerin, čistý Rus, je zastiněn svým nominálním podřízeným Litvinovem a vliv Rusů, jako je Bucharin nebo Lunačarskij, nelze srovnávat s mocí Trockého nebo Zinověva, diktátora rudé citadely (Petrohradu) nebo Krasina. nebo Radka - všichni Židé. V sovětských institucích je převaha Židů ještě vice zarážející. A významnou, ne-li skutečně rozhodující roli, v systému terorismu uplatňovaného mimořádnými komisemi pro boj proti kontrarevoluci hrají Židé a v některých významných případech Židovky.


http://www.patriot.dk/churchill.html


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

24.08.2019 21:51

K necti Winstona Churchilla je ovšem muté připodotknout jednu neblahou okolnost, byl to právě on, kdo na místo Německa si za nepřítele zvolil bývalého přítele a to právě Sovětský svaz. Ostatně termín "Železná opona je jeho.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.08.2019 19:16

Především naši havlošvábové a sluníčkáři mají Rusy,dle svého pomateného zvyku,na úrovni cara.A protože nejsou schopni a ani ochotni brát historii takovou,jaká byla,udělali si z Ruska nepřítele a z nacistického Německa přítele a spojence.Při návštěvě Mnichova v roce 1992 jsem tam potkával lidi,kteří veřejně hajlovali.A nyní už se prý "polepšili".Ať si jich budoucí generace hezky užijí,když jsou pro Němce občany až třetí kategorie.A nikdy to nebude jiné!Hlavně vydržet ve čtvrté říši až do hořkého konce.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný