• Středa, 12. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Klára

                      Winston Churchill o Rusku
Počet návštěv: 1214

Winston Churchill o Rusku

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě. Winston Churchill na jaře roku 1943

Nestvůrná běsnící mašinérie německé síly a tyranie byla rozbita a zlomena, překonána v boji a v taktice ruskou odvahou, válečným uměním a vědou.

Winston Churchill 9. listopadu 1943

 

Kromě sovětských armád nebylo síly, která by mohla zlomit vaz hitlerovské válečné mašinérii.

Winston Churchill 2. srpna 1944

 

Právě ruská armáda vyrvala vnitřnosti německé válečné mašinérii.

Winston Churchill 27. září 1944

 

K žádné zemi nebyl osud tak krutý, jako k Rusku. Jeho loď šla ke dnu, kdž byl přístav už na dohled. Sílu ruské říše lze změřit podle ran, které utrpěla, podle utrpení, které přežila, podle nevyčerpatelné energie, které vynaložila, i podle regenerace sil, které byla schopna.

Winston Churchill (nedatováno)

 

Považuji za nevyhnutné, že Rusko se po této válce stane nejmohutnější suchozemskou zemí, jelikož na základě výsledků války se zbaví dvou válečných soupeřů – Japonska a Německa, které mu za života naší generace způsbily tak těžké porážky.

Winston Churchill v době 2. svět. Války

 

Rusové mohou vypadat jako drzí, omezení, nebo dokonce i hloupí lidé, ale běda těm, kdo se jim postaví do cesty.

Winston Churchill (nedatováno)

 

Pro všechny, kteří si pamatují i nepamatují, i pro ty, kteří onu dobu neprožili, vybral Lubomír Man

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.08.2019 17:58

Churchill o Rusku

Není třeba zveličovat roli hranou při tvorbě bolševismu a skutečném nastolení ruské revoluce: těmito mezinárodními a z větší části ateistickými Židy. Je určitě velmi vyznamná; pravděpodobně převáží všechny ostatní. S pozoruhodnou výjimkou Lenina, většina vedoucích osobností jsou Židé. Hlavní inspirace a hnací síla navíc pocházejí od židovských vůdců. Čitčerin, čistý Rus, je zastiněn svým nominálním podřízeným Litvinovem a vliv Rusů, jako je Bucharin nebo Lunačarskij, nelze srovnávat s mocí Trockého nebo Zinověva, diktátora rudé citadely (Petrohradu) nebo Krasina. nebo Radka - všichni Židé. V sovětských institucích je převaha Židů ještě vice zarážející. A významnou, ne-li skutečně rozhodující roli, v systému terorismu uplatňovaného mimořádnými komisemi pro boj proti kontrarevoluci hrají Židé a v některých významných případech Židovky.


http://www.patriot.dk/churchill.html


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

24.08.2019 21:51

K necti Winstona Churchilla je ovšem muté připodotknout jednu neblahou okolnost, byl to právě on, kdo na místo Německa si za nepřítele zvolil bývalého přítele a to právě Sovětský svaz. Ostatně termín "Železná opona je jeho.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.08.2019 19:16

Především naši havlošvábové a sluníčkáři mají Rusy,dle svého pomateného zvyku,na úrovni cara.A protože nejsou schopni a ani ochotni brát historii takovou,jaká byla,udělali si z Ruska nepřítele a z nacistického Německa přítele a spojence.Při návštěvě Mnichova v roce 1992 jsem tam potkával lidi,kteří veřejně hajlovali.A nyní už se prý "polepšili".Ať si jich budoucí generace hezky užijí,když jsou pro Němce občany až třetí kategorie.A nikdy to nebude jiné!Hlavně vydržet ve čtvrté říši až do hořkého konce.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy