• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Jan Hrušínský......Zoufalci, komunistická hovada a šmejdi se sešly s požehnáním prezidenta
Počet návštěv: 1781

Jan Hrušínský......Zoufalci, komunistická hovada a šmejdi se sešly s požehnáním prezidenta

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

Panu Hrušínskému prý přetekl pohár a promluvil o stalinistech a neonacistech, kteří se sešly u sochy maršála Koněva. Je to prý největší úpadek morálky, řekl pán, který odsuzuje dotace, ale saje jako pijavice a mluví jako hulvát...  

Pane Hrušínský, mě již asi také přetekl pohár vyslechnutého hnusu z toho vašeho letitého hulváctví, pohrdání obyčejnými lidmi a panem prezidentem a napíši něco o vás, ač jsem si kdy nemyslel, že mi za to budete stát a nestál byste mě, ale nazývat lidi, kteří respektují historické události hovady, neonacisty a komunistickými šmejdy mi k tomu přinutilo a pan prezident mi nepožehnal, stejně jako nemusel žehnat lidem, kteří nezapomněli, kdo je osvobodil od nacismu a přišly k soše maršála Koněva.

Za mě až ostudně se chovající syn legendárního herce Rudolfa Hrušínského, prý také umělec, který by si ale sám na sebe asi nevydělal a hlavně proto je pro mě i tou pijavicí peněz od našeho státu, který on však tolik a rád kritizuje. Oprávněnost těchto milionových dotací na to velké umění prezentuje nejlépe a nejnázorněji on sám svým hulvátstvím a vulgaritou s jakou mluví o svých spoluobčanech.

Pokrytecký principál, který před posledními volbami například vyhlásil, že kdo do dotovaného Divadla Na Jezerce přinese nepoužité volební hlasovací lístky ANO, či SPD, tak dostane 50% slevu na každé představení. Když přesto potom obě strany ve volbách uspěly, tak Expresu ani neposkytl vyjádření, kolik těchto zlevněných vstupenek prodal, ač jim to předtím sám nabídl, asi s vidinou oslnivého úspěchu, který se však nekonal.

Konali se totiž svobodné a demokratické volby, které pan principál asi také nechce příliš respektovat i s tím milionem chvilek nerespektu, kteří se chtějí scházet na náměstích a proti svobodným volbám protestovat, ač právě svobodné a demokratické volby byli to, za co demonstrovali lidé před třiceti lety a dnes je naštěstí máme a možná naneštěstí pro pana Hrušínského.

Pan demokrat Hrušínský si chtěl prostě jen trochu pohrát s volbami i za naše peníze, což dělá i na divadelních prknech a ještě se hrdě fotil na zahradě u divadla s panem Drahošem a svým sponzorem, starostou Prahy 4 Petrem Štěpánkem (Zelení), který paradoxně sám před osmi lety kritizoval, že pan Hrušínský si žádá o další a další dotace, když mu již předtím městská část Prahy 4 zrekonstuovala objekt za 70 milionů a za dalších deset milionů jej od restituentů odkoupila.

A troškař ohledně dotací pan Hrušínský rozhodně není, ač sám nejednou dříve prohlásil, že dotace jsou škůdcem kvalitního umění, které brání přirozenému zániku divadel. Takže divadlo pana Hrušínského asi kvalitní umění nedělá, když si od magistrátu přál ve dvou žádostech více jak 21 milionů korun! za poslední dva roky, protože jsou prý nesporně kvalitní a ty peníze jsou pro ně nezbytné. To jsou hrozná slova. Tak pan Hrušínský dotace odsuzuje, tvrdí, že dělá kvalitní umění a chce takové sumy z peněz od daňových poplatníků, včetně těch, které nazývá zoufalci, komunistickými hovady, šmejdy a neonacisty?

Že se nestydí, ale toho lidé jako on, tito velcí rusobijci a zemanobijci za každou cenu asi nejsou schopni. Zajímalo by mě, jestli by se bez dotací netýkal ten přirozený zánik divadel i Divadla Na Jezerce. Asi ano, když to bez dotací nejde a možná by to bylo dobře, zdravé a přirozené. Byznys je byznys a když si nejste schopni vydělat, tak hrajte to své divadlo z maringotek, jako kdysi vaši předci. Potom si jako kočovný komediant možná budete mít právo stěžovat, ale pouze sám na sebe a na svou neschopnost uspět.

Milovník Evropské unie, zavedení eura a čestný občan Prahy 4 Jan Hrušinský prý nechce, aby lidé diskutovali v médiích s extremisty, neonacisty, komunisty, estébáky, šmejdy, či zoufalci, neboli prý například s lidmi, kteří se sešly u sochy maršála Koněva a kteří se postavili jejímu hanobení, zakrývání a popírání naší vlastní historie. I tito lidé, které tak hanobíte pane Hrušínský přispěli na vaše hraní, protože, ač údajně dotace rád nemáte, tak jste na nich dostal v posledních dvou letech 3 miliony korun i z jejich peněz a dalších třistatisíc ročně od městské části Praha 4.

Stejně jako máte i z jejich peněz zrekonstruované divadlo. Měl by jste být vděčný a nikoliv takto odporně dehonestovat občany, kteří přišly vyjádřit svůj názor, protože oni nezapoměli, kdo Prahu osvobodil a kolik desítek tisíc obětí to Rudou armádu stálo, když ještě předtím pod velením maršála Koněva osvobodili koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim. Dnes tuto historii lidé jako vy vykládají téměř tak, jako by jsme se od nacismu osvobodili sami, nebo, že nás osvobodili pouze snad Američané a přitom nebýt Ruska, tak by možná Hitler tu strašnou válku i vyhrál.

Ani ty dotace na vaše podnikání by vám nikdo nedával pane Hrušínský. Mimichodem při osvobozování českého území padlo asi 145.000 vojáků Rudé armády oproti 116 amerických vojáků, ale po Pattonovi naštěstí barvu nikdo nelije, protože je to beztak ubohé a nízké ničit sochy, pálit knihy a posmrtně dehonestovat lidi, nebo je chtít vymazat z historie.

Zakrývat sochu maršála Koněva plachtou je vrchol a zmar lidí, kteří už nevědí, co by udělali, aby na to Rusko, Zemana, Babiše, či Okamuru s Klausem plivli. Titto lidé plivou na velkou část národa, protože není dostatečně proevropská a není dostatečně nenávistí k Rusku plná a to je pro tyto lidi to nejhorší. Výkřiky zoufalství poražených říkám si, když čtu vyjádření pana principála. "Brexit i americké prezidentské volby jsou výsledkem skvělé ruské konspirace." "Jak by se tomu mohla ubránit Česká republika, když ji zrazují čelní političtí představitelé." "Chybí nám vzdělání a sebevědomí."

Pokora a respekt ke svobodným a demokratickým volbám vám chybí pane principále. Pokora a respekt ke všem voličům, kteří k volbám přišly vám chybí také, protože vy respektujete jen ty, co volí jako vy a ostatní jsou ti nevzdělanci, kteří jak jste řekl k vám do divadla příliš nechodí. Chybí vám znalost historie, pokud nejste demagogem, který lže záměrně a zjištně. Pan Hrušínský předpokládá, že jeho diváci mají určitou úroveň danou vzděláním nebo rodinnou výchovou. "Nemyslím, že právě ti jsou většinově z elektorátu Miloše Zemana." To je arogance.

Podle mě to tento vulgární a smutný pán myslí tak, že vlastně každý, kdo si nemyslí to, co on, je nějaký ubožácký plevel. Není pane Hrušínský, protože historie je jen jedna a ten, kdo ji překrucuje jako vy je tím lhářem a nikoliv pan prezident. A navíc mluvíte na úrovni toho syna pana Novotného, neboli vám za mě z úst teče hnis. A není málo toho hnisu pane principále za ta léta hanobení a urážek.

Vrchol zoufalé trapnosti byl pro mě, když pan Hrušínský sdílel fotomontáž, kde pan Ovčáček močí na podstavec pomníku a okomentoval to, že neznámý vandal močí za bílého dne na komunistický pomník sovětského vojáka Koněva.

Pan Jan Hrušínský musí asi cítit obrovskou nenávist k panu prezidentovi Zemanovi a všem lidem, kteří jej volili, podporují jej a stojí za ním a přitom on je prý stoupencem té pravdy, lásky a odkazu Václava Havla. Zdáse mi, že to jsou právě lidé jako je pan Hrušínský, kteří svou neochotou uznat výsledky svobodných a demokratických voleb vyvolávají nenávist a netoleranci k jiným názorům ve společnosti a jsou ochotni zajít tak daleko, že i překrucují historii k obrazu svému. To je za mě ten největší úpadek morálky.

Na závěr trochu odbočím, protože mám stále před očima ten úchvatný, úžasný a můj největší basketbalový zážitek v životě, když naši fantastickým způsobem porazili Turky a za tři hodiny možná uvidím další zázrak na palubovce proti Brazílii a naše vlajky a záplava barev naší trikolóry budou v hledišti, neboli jsem až tolik neodbočil.

Pan Václav Klaus mladší, jehož otec byl mimochodem bývalý prvoligový basketbalista, má ohledně sochy Koněva jasno a asi nepřekvapím, když napíši, že mi opět promluvil z duše.

Vaši a moji prarodiče a praprarodiče - vítali v květnu 1945 Koněva, nebo jim vyhovoval K.H.Frank? Pro Rusy se svými miliony mrtvých a obrovskou hrdostí na statečnost svých dědů - je útok na sochu oslavující hrdinu 2. světové války podobný, jako by nám někdo rozkopal Husův dům v Kostnici, protože to byl kacíř (z pohledu bavorských katolíků). Brali by jsme to jako zbytečný útok na něco z dávné historie, nenávistný akt. Nesouhlasím ani s přímým vandalstvím (ničení soch), ani s politickým vandalstvím. Asi víme, kde je pravda a kdo stál na straně dobra během zničující války, že?

Vědí to i ničitelé soch. Jenže jako mnohokrát v minulosti, dnes nejde o minulost. Jde o současnou českou politiku.

Zdroje: Eurozprávy: Jan Hrušínský: Od nástupu Zemana si zvykáme na každodenní lži a nehoráznosti.......Socha Koněva: Jan Hrušínský si nepěkně utahuje z Ovčáčka a sovětského generála........PL: Dotace škodí umění pravil Jan Hrušínský a hned si o dvě zažádal. A obě dostal......Hrušínskému se rekonstruovalo divadlo za 80 milionů. Divadlo je v zisku, jeho rodina se tím chlubí (aby nebylo). On se ale každoročně uchází o dotace......Expres: Hrušínský sliboval slevy za hlasovací lístky pro ANO a SPD, po volbách ale mlčí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

08.09.2019 08:54

PS: Jak se tak pročítám našimi příspěvky, měl bych toto téma poněkud odlehčit. .....Leží vedle sebe dědek a bába. Dědek marně očekává erekci, i když bába se k němu tiskne. Dědek zlostně vykřikne "Zatracenej Putin, hajzl jeden, ten za všechno může"! ...Bába říká "Co blázníš dědku, že sem taháš Putina!" Dědek na to "Za Brežněva si mi to nikdy nestalo"! ...JP.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

08.09.2019 07:11

Vážený pane Matějko, máte štěstí, že Vaši předci přežili "Třetí říši" bez úhony. Proto si navzájem můžeme vyměňovat názory. Vy osvoboditeli, díky nimž jsme (nejen my oba) naživu opovrhujete, já si jich vážím. Oba jsme si své stanovisko k osvobození naší vlasti zvolili. Vy vybízíte k zamyšlení mne. Ale věřte, že já už jsem to udělal. Když většina našich předků koncem války váhala s ozbrojeným odporem, ruští vojáci nastavovali hruď německému ostřelování a tisíce z nich zde padli, abychom my všichni mohli žít. Padesátá léta byla zcela v naší režii. Nezůstal zde v té době jediný sovětský voják. To, že propaganda tvrdí, že na příkaz z Moskvy, bla bla bla, byly vedeny politické procesy v padesátých letech, je nesmysl. Sami sebe jsme soudili, likvidovali, popravovali. Ono je strašně jednoduché svádět vše na druhé, když se to hodí. (My jsme jenom ti hodní svatoušci, kteří by neublížili mouše, natož aby sami odsoudili politické rivaly na popravu. Pečlivě jsem pročetl spisy. Ami jedno ruské jméno není s těmito procesy spojeno). Mnozí z nás si vystačili a vystačí s děckou výmluvou "To já ne, to on"! .....Mějte se hezky.


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

07.09.2019 23:28

Mě také přetéká pohár - ale z toho hnusu, o kterém Jan Hrušínský píše. O hlavě státu, proslulé svým lhaním je toho známo dost. Bolševické orgie u sochy Koněva z r. 1980, která ve své době nebyla ničím jiným, než symbolem vazalství a podřízenosti SSSR rozpoutali proruští aktivisté, nikoliv starosta, který jen odmítl vyhazovat peníze na čištění pomníku. Autor píše o nerespektování historických skutečností - proč tedy byli komunisté zuřivě proti desce, která zmiňuje i jiné historické skutečnosti..? Zase nepohodlná pravda..? Ano, je pravda, že Koněv přijel do Prahy, ale taky s ním přijela služba Směrš, a to už taky víme, čím se tu proslavila.. Když to shrnu - v čele státu máme prolhaného proruského prezidenta, v čele vlády trestně stíhaného estébáka, po Praze pobíhají "vlastenci", z nichž někteří se honosí označením "Národní suverenita" ale mávají prapory bývalé okupační velmoci, ve Sněmovně sedí parta dalších "vlasteneckých" vymaštěnců, jejichž náplní práce je šíření lží a pitomostí, a ve volbách si volíme hnutí, které tuto zemi evidentně vede k slušnému ekonomickému průseru. Takže by místo kopání do Hrušínského možná bylo lepší se nad některými věcmi zamyslet...


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy