• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Dalík skončil ve vězení na pět let kvůli tomu, že si podle soudu řekl o zhruba půl miliardy korun. Za peníze prý sliboval ovlivnění zakázky na nákup armádních transportérů Pandur, i když ji podle soudu ovlivnit nemohl. Teď chce na svobodu
Počet návštěv: 2673

Dalík skončil ve vězení na pět let kvůli tomu, že si podle soudu řekl o zhruba půl miliardy korun. Za peníze prý sliboval ovlivnění zakázky na nákup armádních transportérů Pandur, i když ji podle soudu ovlivnit nemohl. Teď chce na svobodu

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

 „Marek Dalík podal dne 9. září 2019 ke zdejšímu soudu žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody,“ potvrdil pro server místopředseda Okresního soudu ve Znojmě Jaromír Kapinus.

Bývalý politický podnikatel Marek Dalík si po dvou a půl letech ve vězení podal žádost o podmíněné propuštění. Se zprávou přišel server aktuálně.cz. Dalík byl odsouzen na pět let za korupci. Podle předsedy senátu Miroslava Nahodila se soud seznamuje s obsahem žádosti.

„Budou činěny obvyklé úkony směřující k vyžádání spisu, v němž bylo rozhodování o uložení trestu, dále bude vyžádána hodnotící zpráva věznice a podobně,“ uvedl Nahodil. Zatím není jasné, kdy bude soud o věci rozhodovat. „Nebrání-li tomu důležité důvody, je třeba o návrhu nebo žádosti o podmíněné propuštění rozhodnout nejpozději do 30 dnů od jejich doručení soudu.

V současné době nelze konkretizovat přesné datum jednání, které může být i po uplynutí citované lhůty 30 dnů,“ řekl předseda senátu. A dodal, že je to s ohledem na jiná obdobná řízení pravděpodobné. Dalík svou vinu dlouhodobě odmítá. Podle zpráv z května 2011 Dalík údajně žádal o úplatek ve výši 18 milionů euro (přibližně 460 milionů Kč) v souvislosti s nákupem transportérů Pandur pro českou armádu.

Byl poté zadržen policisty z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality v neděli 7. října 2012 ve večerních hodinách v Praze a odvezen do policejní cely. Naposledy se Dalíkovou kauzou zabýval loni Ústavní soud. Ten stížnost bývalého blízkého spolupracovníka expremiéra Mirka Topolánka zamítl.Výsledek obrázku pro foto dalík policie

Topolánek, bývalý premiér, se na fotomontáži brání, že svého exporadce Dalíka nezná. autor: Vtipy.netroof.eu

Mrkněme do minulosti; z vazební věznice na chvíli pustili Marka Dalíka, aby mohl jít volit a volební komise prezidentských voleb nemusela tahat urnu do vězení. Koho volil? Určitě Mirka Topolánka, co jako expremiér začal shánět senátorské podpisy tři dny před uzávěrkou přihlášek pro volby na prezidenský úřad.

Stal se jediným kandidátem se korytářskými zkušenostmi s vrcholnou politikou. Dalík vědel, že se ho třeba zastane. Za vlády ČSSD šlo o 199 pandurů za 20,8 mld Kč, tedy 104 mil. za kus. Vládnoucí ODS chtěla víc za míň; za 107 pandurů asi 14,4 mld Kč, resp. cca 134 mil za kus…

Lobbistovi Dalíkovi se pak koncem března 2017 podařil přesun z přísné pražské Ruzyně do „mírné basy“ ve Znojmě. V luxusu sice nežil, i když o znojemské věznici se traduje, že v ní výborně vaří. „Stejně tak se traduje i korektní a profesionální přístup ze strany zaměstnanců, část z nich tady ostatně pracuje celá dvě desetiletí,“ sděluje Smutná.topolánek dalík

Vidím průser veliký, jehož pandury se dotýkají...

Je tu knihovna, ale chybí posilovna a na televizi se mohou vězni dívat jen ve společenské místnosti. Budíček je v 5:45 a večerka ve 21:45. O víkendech a svátcích vstávají vězni v 7:00 a chodí spát až hodinu před půlnocí. To však neplatí pro Dalíkova strýce. Jeho firma Bramley už vloni rozprodala právě třicítku bytů za čtvrt miliardy v luxusní rezidenci Mezírka v centru Brna.

V Rosicích u Brna ovšem Dalíkův příbuzný šéfuje ještě mohutnějšímu projektu. MF DNES získala memorandum, které firma uzavřela s místní radnicí. Podle přiložené studie může v areálu někdejšího učiliště a později ubytovny vzniknout až 165 bytů ve třech budovách.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/marek-dalik-soud-vezeni.A190910_105506_domaci_knn

Nejvyšší soud České republiky však v neveřejném dovolacím řízení dne 12. dubna 2017 pro nesprávné vyhodnocení časové působnosti trestních zákonů rozsudek Vrchního soudu v Praze zrušil. Protože tím byl také zrušen výrok rozsudku o uložení trestu a Nejvyšší soud neshledal důvody pro vazbu, vydal současně příkaz k okamžitému propuštění Marka Dalíka z výkonu trestu ve věznici ve Znojmě.

Vrchní soud v Praze ho poté uznal vinným za pokus o podvod a nově jej odsoudil k trestu odnětí svobody na pět let a k peněžitému trestu v původní výši 4 miliony korun, které už zaplatil… Průšvihů však bylo na Dalíkově zlodějské cestě víc. Protože jsem občas jako sníh a vždycky mě něco napadne, tak i nyní přemítám, zda by se vydal i Petr Wolf za novinářem Daliborem Bártkem, aby nevysílal ve svém médiu nic o zatčení Marka Dalíka.

Nešel by, Wolf totiž nemá za kámoše premiéra Nečase. Oba, tedy spíš všichni tři, jsou sice jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet, ale pan Bártek určitě ve své obskurnosti vede. Ke všemu šli manželé Wolfovi znovu k soudu... Ostravský krajský soud totiž začal 8. června 2012 projednávat obžalobu exposlance Doc. Ing. Petra Wolfa, CSc. a jeho manželky Hany z jedenáctimilionového dotačního podvodu.

Oč jde obžalobě? Mj. o nezákonné statisícové mzdy pro Wolfa a jeho ženu. Wolf podal stížnost proti vznesení obvinění, kterou však Vrchní státní zastupitelství v Olomouci v prosinci 2009 zamítlo.Výsledek obrázku pro petr wolf foto

Dnes je situace s Wolfem po českou policii ostudná:  Vědí hoši z mokré čtvrti, kde se před Interpolem skrývá ing. Wolf? 

Šlo totiž o téměř 300 tisíc korun za konzultace od firmy, která vůbec neexistovala. Přes 200 tisíc za expertní zprávu, která se ukázala jako pouhá směs internetových zpráv a článků. Policie detailně zmapovala, jak bývalý poslanec Petr Wolf kouzlil se státními penězi určenými na podporu výzkumu. následně čelil obžalobě z dotačního podvodu ve výši 11 milionů, jeho manželka Hana Wolfová ve výši 1,9 milionu.

Jak se to všecko semlelo? Krátce poté, co na podzim 2008 Wolf při hlasování o nedůvěře vládě podpořil Topolánkovu koalici, dohodlo se s ním v lednu 2009 ministerstvo životního prostředí vedené tehdy Martinem Bursíkem na tom, že se úřad vzdá vrácení peněz ze zneužité dotace pro Wolfovu firmu UT 2002.

Je Wolf opruzenina nebo vlk: Znamená „der wolf“ vlka nebo opruzeninu…?

article_photo

Spolupracovník a agent CIA Mašín: Daj-li mi tu medaili, čí nedaj-li…? Nemýlíte se, je to ten samý Topolánek, který dnes kritizuje CIA, že ovlivňuje českou justici. Časy se mění a Topolánci s nimi… Jen brutální vrazi zůstávají nepotrestáni… http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/4417-cesky-rozhlas-cia-ovlivnuje-soudy-toplanek

Zběhnutí Wolfa se ale nakonec Topolánkově vládě nevyplatilo. Když vyšlo najevo, že chtěl blízký spolupracovník tehdejšího premiéra Marek Dalík v České televizi zařídit, aby nevysílala reportáž o Wolfovi a zneužité státní dotaci, vyvolal Paroubek další hlasování o nedůvěře vládě.

A tentokrát na popáté uspěl, když se na jeho stranu přidaly dvě poslankyně zvolené původně za zelené a dva poslanci zvolení za ODS. Jak pan televizní šoumen Bártek připustil, byl na jedné své schůzce monitorovaný BIS: "O obsazení schůzky stejně jako o jejím obsahu nemohu hovořit, protože podstatou mé práce novináře je zachovat maximální diskrétnost ve vztahu k lidem, s nimiž se setkávám..." Když však dorazil Dalík za reportérem ČT Bártkem, zaznamenal s ním zcela jinou zkušenost.

"Myslím, že když se zveřejní to, co říkáte, tak už ho nic nezachrání. A buď prostě rezignuje nebo ho Sněmovna vydá. Každopádně těžko bude vládu držet, a když ji bude držet, tak to bude vládě škodit," vysvětloval Dalík reportérovi Daliboru Bártkovi Wolfovu situaci na schůzce, kterou sám inicioval a netušil, že je navzdory slibům reportéra jím nahráván. 


Premiér Topolánek dlouho říkal, že se jeho přítel Dalík do politiky neplete a že jsou jen dobří přátelé. Když však dorazil Dalík za reportérem ČT Bártkem, řekl mu, že jedná z pověření premiéra.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/dalik-nalehal-na-reportera-ct-nechte-poslance-wolfa-v-zajmu-vlady-ph0-/domaci.aspx?c=A090315_214245_domaci_abr

To vše je už minulost, nyní platí, že žalobce chtěl na Dalíka uvalit vazbu pro obavu z útěku a ovlivňování svědků. O nákupu 107 transportérů za 14,4 miliardy korun rozhodl Topolánkův kabinet na jaře 2009, smlouva byla s rakouskou firmou Steyr podepsána krátce poté.

V květnu 2011 pak přišla výpověď rakouského manažera Stephana Szücse, který byl v Rakousku veden jako utajený svědek. Ten údajně dosvědčil, že si Dalík řekl o zhruba půlmiliardový úplatek. Lobbista to označil za "úplný nesmysl". Marek Dalík už zná dobře mříže vazební věznice. On a lobbista Jan Večerek měli jít už 1. října 2004 do vazby, jak požadovala policie.Výsledek obrázku pro foto dalík kořistka

Ostravský okresní státní zástupce Josef Bláha se ale rozhodl, že nepožádá soud o její uvalení. Oba byli obviněni z podplácení unionistického poslance Zdeňka Kořistky. Agentura New Deal Communications, v jejímž čele stojí Marek Dalík, neúspěšně žalovala stát o pět milionů korun. O ty měla PR agentura New Deal Communications přijít kvůli stíhání Dalíka v kauze údajného uplácení exposlance Zdeňka Kořistky.

Nyní jeho slova: "Korupci nakonec Vrchní soud v Olomouci a Nejvyšší soud v Brně potvrdily. Vyhrál jsem soud proti Dalíkovi a v Praze ODS raději svoji žalobu o 10 mil. Kč za poškození svého „dobrého“ jména v tichosti stáhla. „Nová“ ODS se distancovala od svého minulého vedení, i když Němcová a Nečas v tom vedení byli taky, a plivali na mě. Tahle moje výhra ale už po těch létech nikoho nezajímala.

Dalíka možná dostihla spravedlnost v kauze Pandury, kdy ho nejprve odsoudili, a teď zase propustili. Jen se mu divím, že se rozhodl krýt Topolánka, jak v mojí kauze, tak v kauze Pandury. Třeba si už konečně řekne dost… Topolánek asi dobře nespí..

Moje rodina kauzou trpěla, já se rozvedl a moje mamka to trápení nepřežila. Když jsem hledal práci, tak se známí a kamarádi báli mě zaměstnat. Takže ty těžké časy jsem nějak přežil, a začal pracovat jako živnostník...

Jak se poslanec Kořistka stal málem Dalíkovou kořistí: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3913-rozhovor-internetovych-novin-rukojmi-cz-se-zdenkem-koristkou-59-kdysi-clenem-ods-a-znamym-z-procesu-v-nemz-byl-konfrontovan-s-nabidkou-uplatku-kdyz-shodi-koalicni-vladu

Čas však letí, dnes máme rok 2019 a Dalík, co skončil ve vězení na pět let, podal dne 9. září žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody; potvrdil to pro server místopředseda Okresního soudu ve Znojmě Jaromír Kapinus. 

Naposledy se Dalíkovou kauzou zabýval loni Ústavní soud. Ten stížnost bývalého blízkého spolupracovníka expremiéra Mirka Topolánka zamítl. Jak tomu bude nyní...? Setkají se konečně opět bratří z mokré čtvrti - Dalík a Topolánek...?

Inu, na Pražském hradu by tak možná hypoteticky zasedl ten pravý nositel havloidního hesla: „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“, a to zrovna v časech, když za Markem Dalíkem, korupčníkem a pravou rukou Topolánka, zacvakly na pět roků vrata věznice… Ovšem, prý jako prezident by ani za nic nenedal Dalíkovi milost, ale jistě by jako hlava státu konečně předal státní vyznamenání bratrům Mašínům...  (A jaký že to byl ten Dalík svatý muž...? Zrob susedovi dobře, os.re ti plot aneb Mediální lháři…?)

Výsledek obrázku pro olser topolánek peklo

PS: A na závěr pro Mirka Topolánka jedna předvolební anekdota, jako Mirkovi šitá na míru…

Přišel po deseti letech bývalý prezident Topolánek do nebe a svatý Petr mu říká: „Zasloužil sis nebe, tvoje sebereflexe byla úžasná. Během volební kampaně jsi nelhal, nepodváděl, nekecal… Máme tady ale takový zvyk, že dáváme našim nejlepším klientům na vybranou. Napřed stráví týden na exkurzi v pekle, potom v ráji. Sami se můžou rozhodnout, které prostředí si vyberou…“

Mirek souhlasil a odjel výtahem do pekla. Byl v šoku. Všude krásné prostředí, čisté ulice, nádherně omítnuté domy, všichni ho zdravili: „Ahoj Mirďo, to prezidentování sis zasloužil, víc než Miloš…“ A k tomu exkluzivní bary, hospody, pivo, párky, krásné dívky… Takové peklo se mu zamlouvalo. Pak ale musel též na týden do ráje. A zase žasl.

Nikde žádný družný život, nikdo ho neznal, žádné hospody, bary, sličné dívky, kuřáci a alkohol. Lidé byli k sobě slušní a zdvořilí, bavili se pouze o divadle, hudbě a literatuře, žádní rowdies, aristokraté, neonacisté či nepřizpůsobiví a sociálně vyloučení spoluobčané. Prostě nuda v klidu a míru…

Mirek, zvyklý na odeesáckou a Berlusconiho etiketu, se po týdnu vrátil otrávený ke svatému Petrovi: „Tak co, kde chceš trávit svoji věčnost?“ Mirek pokrčil rameny: „Slíbil jsem si sebereflexi, že už budu navždy hodný, dědečku, ale pro můj počestný naturel se toto intelektuální rajské prostředí nehodí. Já bych radši to peklo…“

Jak rozhodl, tak se stalo. Opět celý dychtivý vlezl do výtahu. Když se ale ocitl definitivně v pekle, nevěřil svým očím. Všude špína, odpadky, inverze a kouř, nikdo ho ani nepozdravil, lidé byli otrhaní a chovali se k sobě sprostě, pivo bylo teplé, párky samá šlacha, domy oprýskané, než se otočil, někdo mu čorknul hodinky…

„Co se to stalo? Proč taková děsivá změna?“ ptal se vyjevený Topolánek frustrovaně lucifera. „Změna? Tak to tady vypadá pořád, sám to přece znáš; když jsi tu byl poprvé, byla zrovna tvoje předvolební kampaň…“ http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3913-rozhovor-internetovych-novin-rukojmi-cz-se-zdenkem-koristkou-59-kdysi-clenem-ods-a-znamym-z-procesu-v-nemz-byl-konfrontovan-s-nabidkou-uplatku-kdyz-shodi-koalicni-vladu

http://www.rukojmi.cz/clanky/2478-masinum-letel-premier-topolanek-az-do-usa-udelovat-medaile-za-sedm-jejich-vrazd-za-smrt-z-rukou-masinu-strazmistru-kasika-a-honzatka-i-ucetniho-rosickeho-prisla-pieta-az-dnes

http://www.rukojmi.cz/clanky/2084-chovanec-prevzal-od-langera-recept-jak-se-zbavit-nepohodlne-osoby-ty-jsi-zlikvidoval-reorganizaci-rozvedcika-randaka-ja-zase-slucovanim-policie-sefa-uooz-slachtu

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Adolf Wertheim, ing.

Adolf Wertheim, ing.

15.09.2019 19:36

Kolik dostal Dalík? Za mlčení...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.09.2019 19:16

Vždyť je to jedno.Dalík sedí v base a jiní,daleko horší,chodí po svobodě a veřejně se vysmívají těm,co nekradli.Topolánek studoval na vojenské škole a musel mít blízko ke KSČ.Dnes je to pravičák jak stehno.Převlakačů kabátů je v tomto státě a národě abnormální počet.Nějaký Dalík má jen zakrýt nějaký jiný podvod.


 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

15.09.2019 15:19

Ano, to jsou Bossové a konkurenti Kmotra Mrázka z období "Vexláků od Zlaté Podkovy".


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Poslední domácí zprávy