• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Když Ondřej Kolář lže, jak jeho táta tiskne. Několik jasných fake news z jeho projevu
Počet návštěv: 2088

Když Ondřej Kolář lže, jak jeho táta tiskne. Několik jasných fake news z jeho projevu

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Kolář v souvislostí s lobbingem za odstranění sochy Koněva přečetl takřka kandidátský projev. Bude svým otcem a jeho vlivovými klikami tlačen někam dál a výš? V přímém přenosu průkazně několikrát lhal. Dva důkazy přináším níže.  

Ondřej Kolář ve svém čtvrthodinovém (!)projevu zasazeném do rámce nenávisti vůči prezidentu Zemanovi (úvodní i finální sdělení je mířeno - zřejmě i dle rad Petra Koláře právě proti Miloši Zemanovi) předvedl neuvěřitelnou směs patosu, mučednictví, demagogie, nenávisti a především lží... Jedna konkrétní za všechny.

Když Kolář cituje, cituje tak, jak se to hodí jemu

Na pomoc si Kolář vzal dopis od bývalé ředitelky Dejvického divadla, který mu měla poslat. Asi se s tátou a jeho svitou shodli, že srdceryvný dopis od školáčka prvního stupně ZŠ, nad nímž by mohl uronit slzy, by už asi bylo příliš.

„Ona vás všechny pozdravuje a píše, že v divadle měli poradu,“ uvedl Kolář a přitom zdůrazní, že CITUJE: „Bavili jsme se o tom na výjezdním zahájení sezóny divadla a padlo tam několik podstatných věcí. Kdyby to s Koněvem byla až taková sláva, tak by neměl pomník až z období normalizace. Stačí, že má ulici, ne? Další debata byla, proč to nevadilo 30 let, a teď ano. Kdyby se celková situace snahy přimknout se opět k Rusku nezhoršovala a komunisté se nechovali jako státotvorná demokratická strana, která tu opět bude rozhodovat, tak by tam maršál možná chvíli ještě vydržel bez většího povšimnutí. Za stávající situace je nejvyšší čas ho PŘEMÍSTIT. Jinak za chvíli povede Dejvické divadlo ruský ministr kultury,“ dočte dopis a souhlasně si přisadí: „Já si myslím, že ta poslední věta hovoří za vše.“

Jedná se o nejprůkaznějších dezinformací a fake news z celého projevu, protože Kolář, ač podle svých slov CITUJE, přečte, že „je nejvyšší čas ho PŘEMÍSTIT“, ač ve stejné dopise zveřejněném na FB Prahy 6 se píše „je nejvyšší čas ho ODSTRANIT“. Mohlo by se jednat o maličkost, ale v souvislosti s následným hlasováním se jednalo o zdatnou improvizaci a obroušení hran, takovou malou ale významnou lež.

Advokátní kancelář vypracovala zdarma nezávislou analýzu? A co spojení s tatínkem?

Podobná lež přišla na začátku projevu, když uvedl, že si zastupitelům dovolil rozdat "analýzu advokátní kanceláře Squire Patton Boggs", která "nebyla objednána radnicí" a "byla vypracována ČISTĚ z vůle advokátní kanceláře a jejího šéfa Radka Janečka, občana Prahy 6."

Nakolik však věřit nezávislé analýze ZDARMA od zmíněné právnické kanceláře, když pro ni pracuje opět otec Ondřeje Petr Kolář, bývalý diplomat, šedá eminence stojící za zrozením Jiřího Drahoše a bývalá tvář Jandových Evropských hodnot?

„Díky našemu spojenectví s Petrem Kolářem bude Squire Sanders schopna rozšířit své služby veřejné advokacie a komerční diplomacie, které již nabízíme především ze svých kanceláří ve Washingtonu a Bruselu,“ řekl Radek Janeček, vedoucí partner pražské pobočky Squire Sanders v roce 2013 pro serveriHned.

Mladému narostl hřebínek, ale plete si SSSR s Ruskem. Asi staré příručky

Kolářovi už během čtvrtka po odhlasování přesunutí sochy narostl hřebínek a odkryl karty, které lživě tajil v rozhovoru na ČRo, v Událostech a komentářích ČT:

"V tomto sporu už nejde o sochu maršála Koněva. V tomto sporu jde o ukotvení České republiky. O to, jakým směrem se nadále vydá. Jestli to bude opět do náruče Sovětského svazu, nebo tam, kam doufám všichni chceme patřit," uvedl Kolář.

Tož prominentní synek už uznává, že nejde o sochu Koněva. Což bylo asi už hodnou chvíli jasné i průměrně inteligentnímu "Milionchvilkaři". Ve svém paranoidním deliriu ale zřejmě nezaznamenal, že už Sovětský svaz není. Asi mu otec Petr podstrčil staré zpravodajské příručky, kde to ještě není opraveno.

"My tady máme reziduum studené války v Bubenči. Budí neustále dokola kontroverze a nahrává ruské straně, aby zde šířila dezinformace. Praha 6 se stala díky tomuto bojištěm hybridní války. Stala se poutním místem extremistů, ať už z levého nebo z pravého spektra. A já jako starosta Prahy 6 říkám, já nechci, aby se nám tu pohybovali takoví lidé, kteří budou ohrožovat bezpečnost obyvatel Prahy 6."

Demagogie Koláře mladšího - je podobně jako u jeho otce - dechberoucí. Myslím, že každému je evidentní, že celou situaci takřka vytvořil, eskaloval a nadále eskaluje právě Ondřej Kolář - nebo je minimálně prostředkem k jejímu vytvoření a rozdmýchání. Tedy on sám de facto "pozval" údajné extrémisty, kterých se nyní bojí... a jako hrdina si pořídil osobního strážce. Zda Kevina Costnera nevím, ale nedivil bych se.

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Daniel Ben

Daniel Ben

17.09.2019 17:56

Chcete si koupit ledvinu nebo ji prodat? Hledáte způsob, jak prodat své ledviny za peníze kvůli finančnímu kolapsu? Nevíte, co dělat, kontaktujte nás ještě dnes a my vám můžeme nabídnout dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se Dr. Daniel, je nefrologem v UTH Medical Center. Naše klinika se specializuje na operaci ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin u živého dárce. Nacházíme se v Indii, Turecku, Nigérii, Spojených státech a Malajsii. Pokud máte zájem o prodej nebo nákup ledvin, neváhejte nás kontaktovat e-mailem.

E-mail: Doctordaniel95@outlook.com nebo Doctordanielben@gmail.cm
Číslo mobilního telefonu Whatsapp: +2349028230916

Upřímně, Dr. Daniel


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2019 19:39

Pane Kavane!V první řadě je to jenom výmysl havlošvábů a sluníčkářů.A zase si nějaký debil osobuje právo mluvit za druhé.Já nechci ani náhodou být ve čtvrté říši,ktero podle Adolfa Hitlera založili SRN a Francie.Já nechci patřit k Rusku,protože máme svůj národ a stát a jediní,kdo ho potřebují někomu věnovat,jsou právě výše zmínění kolaboranti.Já nechci tady mít rejdiště USArmy,jak si ti výše uvedení přejí.Já chci mít dobré vztahy se všemi,kteří o něco takového též usilují.A tím byrokraté z Brusele a Berlína nejsou a nebudou.Ze západu nám po mnoho staletí přicházely války,podlosti a zrady.Z východu,kromě Cyrila a Metoděje,nepřišlo nic.Jen se Evropa obrátila na Rusko po každé,když jí teklo do bot.Nepili snad koně ruských kozáků ze Seiny?Nemám zájem rozdmýchavat nepřátelství proti komukoliv.Mým zájmem je žít v klidu a bezpečí,což mi ani havlošvábi,sluníčkáři a zbyrokratizovaná EU nikdy nemůže zaručit.Nejde o paranoiu,ale o záměrné vyvolávání nenávisti.A když to bude pokračovat,tak se skutečně začnou stavět pomníky Hitlerovi.Nakonec hned po převratu chtěli Jihlavští představitelé stavět pomník Wehrmachtu.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

16.09.2019 02:14

"snahy přimknout se opět k Rusku"

"V tomto sporu jde o ukotvení České republiky. O to, jakým směrem se nadále vydá. Jestli to bude opět do náruče Sovětského svazu"

Je to paranoia nebo zamerne, systematicke vyvolavani nenavisti k Rusku?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...