• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Smetana a výslech Ponerových. Utopili koťátka? Ne, jen šili Zemanovým. A co selfie, Emmo?
Počet návštěv: 1692

Smetana a výslech Ponerových. Utopili koťátka? Ne, jen šili Zemanovým. A co selfie, Emmo?

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Nejtragičtější příklad moderátorky v naší kotlině i za hranicemi - naší galaxie. Platnější by zřejmě byla jako lektorka focení selfies nebo zpracovatelka kádrových posudků. Po památné prověrce Kusturicy výslech Ponerových.  

Zcela nezapomenutelný a historický (ač spíše hysterický) je její rozhovor se známým srbským režisérem Emirem Kusturicou,o kterém jsem před dvěma lety psal zde také. Toho během rozhovoru na místo umění a filmového řemesla (představoval tehdy rovněž nový snímek), jak by člověk očekával, vyslýchala ohledně jeho politických názorů jak ryzí kádrová profilačka.

Šlapala po něm především v souvislosti s jeho (nikoliv negativním) pohledem na ruského prezidenta Putina, až už se Kusturica neudržel a Smetaně nakonec řekl: "Něco vám řeknu. Jste jmenována nějakým mezinárodním tribunálem? Protože už to není příjemné. Začíná to vypadat, že jste se připravila na mě útočit svými politickými...Bombardujete mě otázkami, které absolutně nejsou mým oborem. Jsem amatérem ve světě politiky. Když vám něco řeknu a vy si s tím budete hrát, jak jste začala, můžeme tento rozhovor ukončit dříve (...). Ale nezdá se, že byste měla přátelský postoj k těm tématům. Je to, jako kdybych hovořil s někým z amerického ministerstva zahraničí, a ne s někým z České republiky." Čímž dle mého, ať už vědomě či nevědomky trefil Emmičku na hlavičku.

Kdo neplive nenávistí po prezidentovi, jakoby topil koťátka

Cizí řeči umí Emmča fajně, občas se na ni i dobře kouká, ale jen do doby než otevře ústa. To by pak člověk nejraději popadl nejbližší předmět, co má po ruce, a provedl si s sním lobotomii.

Nejnovějším důkazem jejího moderátorského umění, vyšperkovaného do takřka kádrovací dokonalosti, je rozhovor se sourozenci Ponerovými, kteří ušili nějaké oblečení pro prezidentský pár. To si totiž podle Smetany dovolili setsakramentsky moc! Ušití něčeho pro prezidenta a jeho ženu se pohledem v sametu pravdy a lásky oděné nenávisti rovná neodpustitelnému hříchu. Něco jako byste utopili koťátko. A to si Emma a její Bakalovic zázemí nemohlo nechat líbit!

Trapný příklad ideologické zaslepenosti, kterou nedokáže potlačit a korigovat

Sourozenci rozumně několikrát jasně uvedli, že z pohledu byznysu neřeší politiku, dokáží to profesně oddělit, ať už s tím či oním názorově souhlasí nebo ne. A podobně jako před lety u Kusturici místo, aby se Smetana dotazovala na jejich cestu směrem nahoru, úspěchy, neúspěchy nebo se poptala na rady začínajícím podnikatelům, řemeslníkům, tak se je snažila nachytat na politice.

Nepoučila se děvenka. Nadále je zcela zářným negativním příkladem pro všechny studenty žurnalistiky. Ti by se na ní měli názorně učit, jak trapně, hloupě a neprofesionálně působí ideologická zaslepenost moderátorky, která ji nedokáže v rámci své profese potlačit a korigovat.

Myslím, že by byla platnější jako lektorka focení selfies snímků nebo jako odborná zpracovatelka kádrových posudků. Poplatná je totiž dost.

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

17.09.2019 21:08

Toť otázka, jistá je vždy jen maminka ( i když v dnešní době už ani to ne ).


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

17.09.2019 09:53

Troubovitá je beze sporu po mamince, ale po kom je ta holka tak hezká ?


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

16.09.2019 21:48

Větší problém jsou ti, co ji, Smetanu, pouštějí/posílají do médií, mající ji na šňůrkách jako vyšetřovatelku. Ti nejsou vidět, bohužel !


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...