• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Blahoslaveni budiž chudí duchem aneb Česká republika – země hlupáků?
Počet návštěv: 1561

Blahoslaveni budiž chudí duchem aneb Česká republika – země hlupáků?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Motto: „Jen hlupák nemění své názory, když se mění okolnosti.“  

Tak prý se nám prezident pěkně odkopal. V TV Barandov totiž prohlásil, že bude-li to nutné, udělí A. Babišovi abolici. Vypukl vřískot, hysterie, nadávky; politici, novináři i diskutéři na internetu začali o překot vykřikovat, že nastal konec právního státu, že prezident odhodil svůj převolební slib nezasahovat do nezávislosti justice, že tandem Zeman – Babiš si navzájem jde na ruku, kdykoliv to jeden či druhý potřebuje, lide vyhlašují, že se stydí za svého prezidenta, který překročil všechny možné čáry, atd., atd.

 

Takže nevážení a nemilí kritici prezidenta Zemana.

 

Za prvé: Zapomínáte, že prezident miluje bonmoty, provokace a „průzkum bojem“ a při všech těchto kratochvílích se přímo královsky baví, jak mu politici, novináři a nejrůznější chamraď zase naletěli. A vzkaz o abolici pro A. Babiše je právě jednou z takových provokací, které okamžitě zaberou a ukážou všechny, kdo se nechají nachytat, v pravém světle. Aby si lidé (voliči) připomněli, kdo je kdo.

 

Za druhé: Dozorový státní zástupce zastavil stíhání A. Babiše a ostatních zúčastněných v tzv. kauze Čapí hnízdo, protože neměl důkazy pro vznesení obžaloby. Jeho přímý nadřízený městský státní zástupce v Praze jeho rozhodnutí potvrdil. Tím celá kauza končí. Nestalo se nic, kvůli čemu by měl být někdo trestně stíhán či dokonce obžalován!

 

Za třetí: Jakákoliv snaha zvrátit rozhodnutí ( nezávislého!! ) státního zástupce jakýmkoliv způsobem (pouliční demonstrací, korupcí státních zástupců na všech stupních, vydíráním státních zástupců na všech stupních, apod.) je z hlediska zákonů této země naprosto nepřípustná. Došlo by tím k politizaci justičního případu a práce orgánů činných v trestním řízení a k devastaci právního řádu.

 

Za čtvrté: A právě proti politizaci a pokračování kauzy Čapí hnízdo byl prezidentem vysloven zmíněný výrok o abolici. Pro ty, kteří připomínají jeho vyjádření z r. 2016: Podmínky se změnily! Tehdy bylo vyšetřování na počátku a případná abolice by znamenala zásah do práce vyšetřovatelů a politické ovlivnění kauzy.

Dnes je vyšetřování zastaveno a abolice by další politizaci kauzy naopak zabránila!

 

Za páté: Pokud by došlo na podobný případ vyšetřování, stíhání či dokonce obžaloby někohoho z opačného názorového tábora (třeba M. Kalouska), zachoval by se onen tábor stejně? Pochybuji.

A jsme u podstaty věci...

 

Jak dlouho ještě budeme volit politiky, pro které je dvojí metr normou chování??

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.09.2019 19:31

Všicni,kdo se ozvali,jsou nedospělými jedinci.Používání o trestně stíhaném pramiérovi byla pohádka pro oblbnutí lidí.Byl vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu.Nebyl tedy trestně stíhán,jak si nemyslící pitomci v čele politických partají představují.Mají spoustu poradců a tak by se jich měli zeptat,co je trestní stíhání a co vyšetřování.Když to sami nevědí,mají raději držet hubu,Fialo,Kalousku a další debilové.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

21.09.2019 09:17

Humanitární bombardéři se odkopali. Pokud je případ defintivně ukončen a výsledek, šetření se žádným způsobem nedá zvrátit, je formálně zcela zbytečné vyslovit se pro abolici ve chvíli, kdy karty jsou vrženy. Všichni, kdo volají po dalších a dalších přezkumech a znovuotevření celého případu, narazí do zdi. Sami ubožáci v rukou loutkovodičů volali po nezávislé justici, po nezávislém rozhodování, bez politických vlivů. Na deset tisíc stránek spisu jim nestačí k objektivnímu posouzení. Zní výkřik: "Když to není podle mne, tak je to špatně"! ...Vždy tvrdím, že vše souvisí se vším. Tyto loutky ukojily své pudy při zhanobení památky maršála Koněva a vylily si na jeho sochu svůj vztek i přinesenou rudou barvu. Kdo v současnosti ničí sochy a historické památky, chce vymazat historii? Tak jsou to: Taliban, Al-kajda, Islámský stát, ukronacisti a pak přichází na řadu Al Kolář se svými kumpány. Nikdo jiný na světě historii tak vehementně neodstraňuje, jako právě tato vyvedená partička. Tím se demonstranti zcela jasně přidali na stranu těch, kteří jsou světovou hrozbou pro zachování bezpečnosti a míru ve světě a v naší vlasti. Kdo by ještě před pár dny věřil tomu, že ubožáci z Prahy 6 se stanou předvojem Islámského státu a jeho praktik v naší republice...? .....Mějte se hezky.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...