• Pátek, 18. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Blahoslaveni budiž chudí duchem aneb Česká republika – země hlupáků?
Počet návštěv: 688

Blahoslaveni budiž chudí duchem aneb Česká republika – země hlupáků?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Motto: „Jen hlupák nemění své názory, když se mění okolnosti.“  

Tak prý se nám prezident pěkně odkopal. V TV Barandov totiž prohlásil, že bude-li to nutné, udělí A. Babišovi abolici. Vypukl vřískot, hysterie, nadávky; politici, novináři i diskutéři na internetu začali o překot vykřikovat, že nastal konec právního státu, že prezident odhodil svůj převolební slib nezasahovat do nezávislosti justice, že tandem Zeman – Babiš si navzájem jde na ruku, kdykoliv to jeden či druhý potřebuje, lide vyhlašují, že se stydí za svého prezidenta, který překročil všechny možné čáry, atd., atd.

 

Takže nevážení a nemilí kritici prezidenta Zemana.

 

Za prvé: Zapomínáte, že prezident miluje bonmoty, provokace a „průzkum bojem“ a při všech těchto kratochvílích se přímo královsky baví, jak mu politici, novináři a nejrůznější chamraď zase naletěli. A vzkaz o abolici pro A. Babiše je právě jednou z takových provokací, které okamžitě zaberou a ukážou všechny, kdo se nechají nachytat, v pravém světle. Aby si lidé (voliči) připomněli, kdo je kdo.

 

Za druhé: Dozorový státní zástupce zastavil stíhání A. Babiše a ostatních zúčastněných v tzv. kauze Čapí hnízdo, protože neměl důkazy pro vznesení obžaloby. Jeho přímý nadřízený městský státní zástupce v Praze jeho rozhodnutí potvrdil. Tím celá kauza končí. Nestalo se nic, kvůli čemu by měl být někdo trestně stíhán či dokonce obžalován!

 

Za třetí: Jakákoliv snaha zvrátit rozhodnutí ( nezávislého!! ) státního zástupce jakýmkoliv způsobem (pouliční demonstrací, korupcí státních zástupců na všech stupních, vydíráním státních zástupců na všech stupních, apod.) je z hlediska zákonů této země naprosto nepřípustná. Došlo by tím k politizaci justičního případu a práce orgánů činných v trestním řízení a k devastaci právního řádu.

 

Za čtvrté: A právě proti politizaci a pokračování kauzy Čapí hnízdo byl prezidentem vysloven zmíněný výrok o abolici. Pro ty, kteří připomínají jeho vyjádření z r. 2016: Podmínky se změnily! Tehdy bylo vyšetřování na počátku a případná abolice by znamenala zásah do práce vyšetřovatelů a politické ovlivnění kauzy.

Dnes je vyšetřování zastaveno a abolice by další politizaci kauzy naopak zabránila!

 

Za páté: Pokud by došlo na podobný případ vyšetřování, stíhání či dokonce obžaloby někohoho z opačného názorového tábora (třeba M. Kalouska), zachoval by se onen tábor stejně? Pochybuji.

A jsme u podstaty věci...

 

Jak dlouho ještě budeme volit politiky, pro které je dvojí metr normou chování??

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.09.2019 19:31

Všicni,kdo se ozvali,jsou nedospělými jedinci.Používání o trestně stíhaném pramiérovi byla pohádka pro oblbnutí lidí.Byl vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu.Nebyl tedy trestně stíhán,jak si nemyslící pitomci v čele politických partají představují.Mají spoustu poradců a tak by se jich měli zeptat,co je trestní stíhání a co vyšetřování.Když to sami nevědí,mají raději držet hubu,Fialo,Kalousku a další debilové.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

21.09.2019 09:17

Humanitární bombardéři se odkopali. Pokud je případ defintivně ukončen a výsledek, šetření se žádným způsobem nedá zvrátit, je formálně zcela zbytečné vyslovit se pro abolici ve chvíli, kdy karty jsou vrženy. Všichni, kdo volají po dalších a dalších přezkumech a znovuotevření celého případu, narazí do zdi. Sami ubožáci v rukou loutkovodičů volali po nezávislé justici, po nezávislém rozhodování, bez politických vlivů. Na deset tisíc stránek spisu jim nestačí k objektivnímu posouzení. Zní výkřik: "Když to není podle mne, tak je to špatně"! ...Vždy tvrdím, že vše souvisí se vším. Tyto loutky ukojily své pudy při zhanobení památky maršála Koněva a vylily si na jeho sochu svůj vztek i přinesenou rudou barvu. Kdo v současnosti ničí sochy a historické památky, chce vymazat historii? Tak jsou to: Taliban, Al-kajda, Islámský stát, ukronacisti a pak přichází na řadu Al Kolář se svými kumpány. Nikdo jiný na světě historii tak vehementně neodstraňuje, jako právě tato vyvedená partička. Tím se demonstranti zcela jasně přidali na stranu těch, kteří jsou světovou hrozbou pro zachování bezpečnosti a míru ve světě a v naší vlasti. Kdo by ještě před pár dny věřil tomu, že ubožáci z Prahy 6 se stanou předvojem Islámského státu a jeho praktik v naší republice...? .....Mějte se hezky.


 
Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Izraelský prezident Reuven Rivlin ve středu 25. září 2019 požádal dosavadního premiéra Benjamina Netanjahua, aby sestavil i příští vládu. Informují o tom agentury s odvoláním na prezidentskou kancelář. Netanjahu z pravicové strany Likud nyní bude mít 28 dnů na to, aby sestavil vládu, případně může prezidenta požádat o dvoutýdenní prodloužení této lhůty. Pokud se mu to povede, půjde už o jeho páté období ve funkci předsedy vlády.

Roku 1963 španělský Tribunál veřejného pořádku odsoudil 53.500 osob, jež nebyly oddané Frankovu režimu, a udělil celkem 11.731 let vězení. Ve 36 španělských provinciích Franko legálně popravil 92.462 osob

Roku 1963 španělský Tribunál veřejného pořádku odsoudil 53.500 osob, jež nebyly oddané Frankovu režimu, a udělil celkem 11.731 let vězení. Ve 36 španělských provinciích Franko legálně popravil 92.462 osob

Španělský Nejvyšší soud vynesl 15. října 2019 drsné rozsudky nad devíti klíčovými představiteli katalánského separatistického hnutí (několik dalších je ze země uprchlo) a katalánští radikálové jsou na nohou. V pondělí se jim podařilo zablokovat provoz mezinárodního letiště v Barceloně a narušit několik dalších dopravních uzlů; po srážkách s policií zůstalo více než 70 zraněných.

 

Poslední domácí zprávy