• Pátek, 18. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…
Počet návštěv: 886

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Každý ví, že už to jednou musí bouchnout a každý cítí, že dnes a denně už po mnoho měsíců se svádí u nás podobný nesmiřitelný boj jako v USA Demokraté proti Trumpovi, v Polsku či Maďarsku tzv. liberální a progresivistická opozice proti Kaczyńského vládní PiS, či Orbánově Fideszu a i u nás progresivistická opozice proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi.

V podstatě rozhodujícím tématem u nás je po mnoha měsíců trestní stíhání premiéra Babiše, případně „ ohýbání Ústavy“ prezidentem Zemanem.

Zejména nasazení militantních Chvilek, které z bůhvíjakých zdrojů financují své narůstající akce, eskalovalo situaci v Česku na hranu převratu.

Sta tisícové demonstrace mají ovšem jeden absurdní důsledek: Chvilkaři s masivní podporou médií, zejména samozvaných vlastníků – moderátorů a komentátorů veřejnoprávní ČT televize, eskalují ve veřejném prostoru nenávistné nálady proti prezidentovi i premiérovi, vytváří virtuální dojem převažujícího celospolečenské podpory, která se opakovaně rozptýlí po dalších průzkumech veřejného mínění, které jen ukazují, že tyto názory jsou vlastně extrémně menšinové.

Fakt masivní a organizované podpory zejména ze strany ČT, která doslova pumpuje nenávist vůči premiérovi a prezidentovi a šíří urážky, nadávky i na jejich stoupence zvyšuje celospolečenské napětí nad únosnou míru. Obyčejný volič 30 % ANO nemá náladu někam chodit, a proč taky? Každý přece ví, že realita politického vývoje a v historii Česka téměř neskutečná trvalá podpora ANO, prakticky předurčuje, že nikdo jiný než ANO, zde nemá šanci vládnout. Tím nehovořím o koaličním partnerovi ČSSD, která trvale působí jako pátá kolona opozice, a používá stejné argumenty ve střetu s premiérem a prezidentem. Ale ten může být kdykoliv vyměněn a měl by být…

Zastavení trestního stíhání proti Andreji Babišovi způsobilo totální šok - pro opozici – pro veřejnoprávní média a fanatický a nenávistný vůdce Chvilek opět nastartoval budoucí představu o tom, jak je třeba demonstracemi vynutit na Nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi, aby rozhodnutí o zastavení trestního stíhání vrátil k došetření, případně nejlépe, kdyby ihned Andreje Babiše vzal do vazby (to lehce žertuji)…

Při představě, že „ demokratická ulice a náměstí“ opět rozjede svou nenávistnou kampaň udělá prezident republiky to nejlepší, co mohl a hlavně měl.

Jaksi mimochodem odtušil, že pokud by se v tom Nejvyšší státní zástupce příliš vrtal, je připraven využít svého práva abolice.

Řekl bych, že v tom okamžiku se narovnala záda většinového voliče, včetně toho, který nevolí ANO, ale rovněž odmítá vyděračské praktiky opozice, veřejnoprávních médií a hlavně chvilek.

Je balzám číst nenávistné komentáře všech havlistických sil, protože konečně po dvou letech se jim ukázalo, že vydírání skončí.

Samozřejmě že desetitisíce na pokyn svého krysaře Mináře opět vyrazí na náměstí a do ulic, samozřejmě. A ať je jich hodně. Ne 250 000 jako naposledy, ale třebas půl miliónu.

Bude se to konat v období, kdy uplyne 30 let od 17. listopadu a bude skvělé, že se – jak věřím – ukáže že ta obrovská mlčenlivá a urážená většina má v sobě tu jistotu, že vyděrači, kteří odkazují na „samet“ bohudík mohou křičet, mohou nadávat a urážet, ale budou demokraticky poraženy.

Oni mají Českou televizi, kulturní elity, odkaz Havla a hlavně ta náměstí a ulice.

My máme prezidenta a to stačí…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.09.2019 19:25

Oni právě ti mladí demonstranti půjdou do bojů první.Jen to ještě netuší a nikdo jim to neřekne.Jen Minář zůstane doma a bude se vysmívat těm,co mu naletěli.Student folozofie a přitom hlupák,to je Minář.I když spíše jsou hlupáci ti,co mu na ty demonstrace chodí.Vzhledem k tomu,že mám svou budoucnost už za sebou,tak se mi nynější vývoj velice líbí.Jen tak dál a budete mít,co jste nechtěli.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.09.2019 16:38

Pozadavek zazalovani presidenta je zalozeny na presumci viny. Mikulas Minar je vudcem zfanatizovanych Rudych gard.

Je treba si uvedomit, co se v Cesku deje. Sorosovci a neoconi se zmocnili medii. Chrli do eteru masivni dezinformace ze vsech tlampacu. Financuji a ovladaji tez neziskovky. Agituji, poradaji Majdany a barevne revoluce, zasevaji chaos, rozvraceji spolecnost. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku. Hodime se jim jenom jako kanónenfutr. My jim pomuzeme znicit Rusko a oni potom znici nas!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

21.09.2019 10:45

D1 zcela spolehlivě zničí rychlý postup "spřátelených" vojsk východním směrem. Ještě se dovedeme bránit! ...Mějte se hezky


 
Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Izraelský prezident Reuven Rivlin ve středu 25. září 2019 požádal dosavadního premiéra Benjamina Netanjahua, aby sestavil i příští vládu. Informují o tom agentury s odvoláním na prezidentskou kancelář. Netanjahu z pravicové strany Likud nyní bude mít 28 dnů na to, aby sestavil vládu, případně může prezidenta požádat o dvoutýdenní prodloužení této lhůty. Pokud se mu to povede, půjde už o jeho páté období ve funkci předsedy vlády.

Roku 1963 španělský Tribunál veřejného pořádku odsoudil 53.500 osob, jež nebyly oddané Frankovu režimu, a udělil celkem 11.731 let vězení. Ve 36 španělských provinciích Franko legálně popravil 92.462 osob

Roku 1963 španělský Tribunál veřejného pořádku odsoudil 53.500 osob, jež nebyly oddané Frankovu režimu, a udělil celkem 11.731 let vězení. Ve 36 španělských provinciích Franko legálně popravil 92.462 osob

Španělský Nejvyšší soud vynesl 15. října 2019 drsné rozsudky nad devíti klíčovými představiteli katalánského separatistického hnutí (několik dalších je ze země uprchlo) a katalánští radikálové jsou na nohou. V pondělí se jim podařilo zablokovat provoz mezinárodního letiště v Barceloně a narušit několik dalších dopravních uzlů; po srážkách s policií zůstalo více než 70 zraněných.

 

Poslední domácí zprávy