• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…
Počet návštěv: 1526

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Každý ví, že už to jednou musí bouchnout a každý cítí, že dnes a denně už po mnoho měsíců se svádí u nás podobný nesmiřitelný boj jako v USA Demokraté proti Trumpovi, v Polsku či Maďarsku tzv. liberální a progresivistická opozice proti Kaczyńského vládní PiS, či Orbánově Fideszu a i u nás progresivistická opozice proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi.

V podstatě rozhodujícím tématem u nás je po mnoha měsíců trestní stíhání premiéra Babiše, případně „ ohýbání Ústavy“ prezidentem Zemanem.

Zejména nasazení militantních Chvilek, které z bůhvíjakých zdrojů financují své narůstající akce, eskalovalo situaci v Česku na hranu převratu.

Sta tisícové demonstrace mají ovšem jeden absurdní důsledek: Chvilkaři s masivní podporou médií, zejména samozvaných vlastníků – moderátorů a komentátorů veřejnoprávní ČT televize, eskalují ve veřejném prostoru nenávistné nálady proti prezidentovi i premiérovi, vytváří virtuální dojem převažujícího celospolečenské podpory, která se opakovaně rozptýlí po dalších průzkumech veřejného mínění, které jen ukazují, že tyto názory jsou vlastně extrémně menšinové.

Fakt masivní a organizované podpory zejména ze strany ČT, která doslova pumpuje nenávist vůči premiérovi a prezidentovi a šíří urážky, nadávky i na jejich stoupence zvyšuje celospolečenské napětí nad únosnou míru. Obyčejný volič 30 % ANO nemá náladu někam chodit, a proč taky? Každý přece ví, že realita politického vývoje a v historii Česka téměř neskutečná trvalá podpora ANO, prakticky předurčuje, že nikdo jiný než ANO, zde nemá šanci vládnout. Tím nehovořím o koaličním partnerovi ČSSD, která trvale působí jako pátá kolona opozice, a používá stejné argumenty ve střetu s premiérem a prezidentem. Ale ten může být kdykoliv vyměněn a měl by být…

Zastavení trestního stíhání proti Andreji Babišovi způsobilo totální šok - pro opozici – pro veřejnoprávní média a fanatický a nenávistný vůdce Chvilek opět nastartoval budoucí představu o tom, jak je třeba demonstracemi vynutit na Nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi, aby rozhodnutí o zastavení trestního stíhání vrátil k došetření, případně nejlépe, kdyby ihned Andreje Babiše vzal do vazby (to lehce žertuji)…

Při představě, že „ demokratická ulice a náměstí“ opět rozjede svou nenávistnou kampaň udělá prezident republiky to nejlepší, co mohl a hlavně měl.

Jaksi mimochodem odtušil, že pokud by se v tom Nejvyšší státní zástupce příliš vrtal, je připraven využít svého práva abolice.

Řekl bych, že v tom okamžiku se narovnala záda většinového voliče, včetně toho, který nevolí ANO, ale rovněž odmítá vyděračské praktiky opozice, veřejnoprávních médií a hlavně chvilek.

Je balzám číst nenávistné komentáře všech havlistických sil, protože konečně po dvou letech se jim ukázalo, že vydírání skončí.

Samozřejmě že desetitisíce na pokyn svého krysaře Mináře opět vyrazí na náměstí a do ulic, samozřejmě. A ať je jich hodně. Ne 250 000 jako naposledy, ale třebas půl miliónu.

Bude se to konat v období, kdy uplyne 30 let od 17. listopadu a bude skvělé, že se – jak věřím – ukáže že ta obrovská mlčenlivá a urážená většina má v sobě tu jistotu, že vyděrači, kteří odkazují na „samet“ bohudík mohou křičet, mohou nadávat a urážet, ale budou demokraticky poraženy.

Oni mají Českou televizi, kulturní elity, odkaz Havla a hlavně ta náměstí a ulice.

My máme prezidenta a to stačí…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.09.2019 19:25

Oni právě ti mladí demonstranti půjdou do bojů první.Jen to ještě netuší a nikdo jim to neřekne.Jen Minář zůstane doma a bude se vysmívat těm,co mu naletěli.Student folozofie a přitom hlupák,to je Minář.I když spíše jsou hlupáci ti,co mu na ty demonstrace chodí.Vzhledem k tomu,že mám svou budoucnost už za sebou,tak se mi nynější vývoj velice líbí.Jen tak dál a budete mít,co jste nechtěli.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.09.2019 16:38

Pozadavek zazalovani presidenta je zalozeny na presumci viny. Mikulas Minar je vudcem zfanatizovanych Rudych gard.

Je treba si uvedomit, co se v Cesku deje. Sorosovci a neoconi se zmocnili medii. Chrli do eteru masivni dezinformace ze vsech tlampacu. Financuji a ovladaji tez neziskovky. Agituji, poradaji Majdany a barevne revoluce, zasevaji chaos, rozvraceji spolecnost. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku. Hodime se jim jenom jako kanónenfutr. My jim pomuzeme znicit Rusko a oni potom znici nas!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

21.09.2019 10:45

D1 zcela spolehlivě zničí rychlý postup "spřátelených" vojsk východním směrem. Ještě se dovedeme bránit! ...Mějte se hezky


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...