• Čtvrtek, 23. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Zdeněk

Not esteemed, and certainly not dear Mr. Ziegler.   (Ani ne vážený a už vůbec ne milý pane Zieglere.)
Počet návštěv: 1021

Not esteemed, and certainly not dear Mr. Ziegler. (Ani ne vážený a už vůbec ne milý pane Zieglere.)

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

To oslovení  v angličtině je záměrné, neboť nepochybuji, že o co větší jste rusofob a nepřítel Ruska, o to větší budete obdivovatel a přítel USA. Takže jen stručně k Vašemu článku  Komunismus a nacismus jsou stejná špína. V prvé řadě jedna faktická poznámka: Jsem udiven, resp. překvapen, jak taktně jste se vyjádřil ve srovnávání špín, což bych od Vás fakt nečekal. Spíše bych očekával, že když jste tak „věrohodně“ popsal strašná utrpení, která byla  páchána na milionech ruských lidí (čímž nechci tento fakt v žádném případě bagatelizovat nebo snad vyvracet), že se o takové činnosti vyjádříte mnohem jadrněji, expresivněji, cyničtější a hlavně s větším důrazem na nelidskost. Nestalo se tak a proto zírám. Ale to v tomto článku není to podstatné. Nechci z Vás dělat blbce, protože jednak jím už jste a také proto, že se sám do této role, snad nevědomky, pasujete.  Ale k věci.

     V nadpisu svého příspěvku jste na psal, že Komunismus a nacismu jsou stejná špína. Nechci se zabývat špínou, protože i to je s ohledem na následky nacismu přirovnání  takřka bohulibé, ale chci a také musím Vás důrazně opravit a upozornit, že pokud zmiňujete v Rusku  „komunismus“ jako špínu, zvláště v inkriminovaném období let 1932-33, resp. další léta, pak jste zabloudil hluboko do oblasti sci-fi. Nejenže do dnešního dne nikde ve světě a kupodivu ani v Rusku, či dříve v Sovětském svazu komunismus neexistoval a neexistuje (byť byste si to možná přál, abyste měl proti čemu stále bojovat), tak také neexistuje Vámi tolik obdivovaná americká demokracie, ačkoliv ta je v celém světě propagována jako direktivní realita. 

     Když už tento fakt o komunismu konstatuji, tak jak pro Vás, tak případné čtenáře, kteří se stále a rádi ohánějí komunismem u nás v období let 1948-1989 důrazně upozorňuji, že ani u nás komunismus neexistoval. Pokud ve svých statích hodláte toto období jak v SSSR, tak případně  v Československu nějak specifikovat  či dávat do souvislosti s komunismem, pak je správné se vyjadřovat, že šlo buďto o komunistický režim, nebo o režim vlády komunistů. Avšak dávat do souvislosti komunismus s komunistickým režimem či vládou komunistů je jako byste tvrdil, že Hitler v Německu zavedl a praktikoval socialismus (přestože tu snahu měl). Stejně je to v případě, když zmiňujete komunismus v SSSR či  Československu (nebo kdekoliv na světě). 

   Apropó, trochu málo poučení neuškodí: komunistická ideologie nikdy neměla ve svých myšlenkách a prognózách cíl lidi mučit, event. zabíjet, jak k tomu docházelo ve Vámi popisovaném období v SSSR, resp. v jiných zemích. Na vině tedy není a ani nebyla, jak tvrdíte, komunistická ideologie, potažmo „komunismus“, ale někteří lidé, komunističtí funkcionáři, či lépe komunističtí fanatici, stejně jako fašističtí fanatici v nacistickém Německu za Hitlera! 

     Tolik k nedostatku v titulku Vašeho článku. Přeji Vám klidné dočtení a silný zážitek z knížky Rudý hladomor od americké historičky Anne Applebaumové a jen poznamenávám, že na toto téma existují i jiní autoři, než američtí,ale to neznamená, že Vám chci určovat,  co máte nebo nemáte číst.

(Zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Ziegler-Komunismus-a-nacismus-jsou-stejna-spina-596807

Jiří  B a ť a , 22. září 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.09.2019 19:44

Nevím,co mínil Ziegler slovem komunismus,neboť mu,na rozdíl od Vás,do hlavy nevidím.Spíše se jedná o jeho hloupost a neschopnost poznat rozdíly ve slovech.Je to stejné,jako se rozmohlo říkat místo sovětský voják ihned ruský voják.Jedná se tedy jen o zjednodušování či neschopnost ve vyjadřování.Myslet si může co chce,ale na veřejnosti se musí vyjadřovat stejně,jaké jsou názvy jednotlivých situací a třeba i režimů.A pokud to nezvládne,musí být zticha a najít si jinou parkezu pro svoje výlevy.Kromě toho se stejně zjednodušuje celá historie.Lenin byl německý agent,ale špatný je Rus.Džugašvili-Stalin,byl Gruzínec,ale špatný je Rus.Zpitomnělý Chruščov byl Ukrajinec,ale špatný je Rus.Automaticky se za špatného považuje Rus,protože si nenechá,na rozdíl od jiných slovanských národů,jen tak kecat do svých záležitostí.A to,že jsme po válce spadali do sféry sovětských zájmů,byla dohoda z Jalty,kde nás Britové i Američané nechali na pospas SSSR.Takže na tom mají vinu i slavné "demokratické" USA a britský hrdina Churchil.Ten nechal ve svém antikomunismu rozpoutat světovou válku v domnění,že Hitler půjde nejdříva na východ a oni budou mít dost času na svou reorganizaci.Nelze tedy dávat vinu pouze komunistům,ale stejnou mají i západní státy.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

23.09.2019 16:55

Pane Bata, je jasne, ze slovem "komunismus" Pan Ziegler minil prave režim vlády komunistů. To snad da rozum.

Nasili je samou podstatou marxismu. Asi Vam uniklo. ze marxismus hlasa revoluci. Propaguje tvrdy, nelitostny, krvavy tridni boj. Jiri Wolker dokonce napsal basen o brozeni se v krvi. Marx obdivoval excesy Francouzske revoluce. Rikal "az prijde rada na nas nebudeme terorismus nijak prikraslovat". Engels zadal "energicky terorismus" proti slovanskym narodum. Marx propagoval valku proti Rusku.

Nemecky marxismus byl vzorem a predchudcem nacismu. Rusofobie se vine nemeckym socialismem jako cervena nit od Marxe az k Hitlerovi.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy