• Středa, 26. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Dorota

Blahopřejeme svému prezidentovi !
Počet návštěv: 1610

Blahopřejeme svému prezidentovi !

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

V sobotu 28. záři oslaví 75.narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých politiků posledních 30 let, prezident republiky Ing. Miloš Zeman. V období tzv.normalizace byl pro svůj negativní vztah k tehdejšímu režimu několikrát vyhozen z práce.Z podniku Sportpropag např. za vydání sociologického sborníku, o němž Rudé právo napsalo článek "Nečisté tóny na staré téma".

V srpnu 1989 vydal v Technickém magazínu slavný článek, který na přesných faktech prokázal skutečný stav tehdejší ČSSR. Neméně památné je jeho vystoupení na Letenské pláni 26.11.1989.

Po listopadové revoluci se postupně stal nejvýznamnějším představitelem demokratické levice a jako předseda ČSSD tuto dovedl v r.1998 hlavním vchodem do Strakovy akademie.

Pro zradu části poslanců ČSSD neuspěl v prezidentských volbách v roce 2003 a stáhl se zdánlivě do ústraní na svou chalupu na Vysočině. Zde se pravidelně scházel s představiteli politických i podnikatelských kruhů, publikoval a připravoval svůj návrat. Ještě před schválením přímé volby prezidenta deklaroval, že by se v tomto případě o tuto funkci případně ucházel. Když přímou volbu parlament schvaloval, nikoho z mnoha pravicových poslanců, kteří pro ni velkomyslně hlasovali, ani ve snu nenapadlo, jak první i druhá volba dopadne. Miloš Zeman svojí geniální strategií dvakrát přesvědčil nadpoloviční většinu voličů a ke zděšení pravice volby vyhrál. Pravice se s výsledkem demokratických voleb nikdy nesmířila a zvolila cestu neustálých štvanic na prezidenta za vydatné podpory tzv.veřejnoprávní podpory. Neváhala se ani zesměšnit při hlasování o žalobě na prezidenta v PS.

Miloš Zeman si na počátku své politické kariéry vybral k prosazení svého přesvědčení sociální demokracii, k národním socialistům však měl vždy pozitivní vztah a má mezi námi řadu přátel.

Přejeme mu k jeho významnému životnímu jubileu dobré zdraví, i nadále pevné nervy ve funkci a poté ještě mnoho plodných let.

Miloši, národní socialisté Ti vzkazuji:"Jsi náš prezident!"

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.09.2019 22:52

Za co může a nemůže náš prezident...? Pokud se vojensky angažujeme v Afghánistánu s jeho podporou, je to chyba. Každý si hájí svou zemi, kde nemají cizáci nic dělat! Ten dnešní boj je veden formou partyzánské války, kdy ti, jimž Afghánistán patří, se brání formou organizovaného odboje. Pokud náš prezident tvrdí, že právě tam vedeme boj na podporu naší neomylné civilizace, je vedle, jak ta jedle. Pokud eskaluje nátlak na zemi, kde máme své zájmy jako cizí civilizace proti té, jež ta země bezpochyby patří? Tak to je kardinální chyba v názorovém spektru našeho pana prezidenta. Nikdo na světě si nenechá vzít svou zemi bez boje. (Anticivilizace bojuje tedy především za své území, kdežto naše civilizace jim to území okupuje a podniká vojenské údery proti starosedlíkům). Potom si nejsem jist, kde se vlastně anticivilizace nachází. ...Jsou to oni...nebo my? Obsadili nás ONI vojensky? Mají na svědomí tolik zmařených lidských životů v našich řadách, jako my? Chovají se k nám daleko bestiálněji, než my k nim? Bombardují nás? Donutili nás, abychom při válečném konfliktu opustili svoji zemi? Napadli vojenské základny NATO na evropském území? Dosadili u nás režim vojenskou silou, jež vyvolává masový odpor, abychom si zachránili své životy? Anticivilizace má dnes na svědomí v Evropě tisíce mrtvých. A co naše civilizace? Zatím jde pouze o stovky zavražděných muslimskými fanatiky. Kdepak, naše civilizace je na tom líp: Ta vraždí stonásobky lidí humanitárním bombardováním. A tak samozřejmě gratuluji našemu panu prezidentovi k narozeninám a budu rád, když za nositele kulturních hodnot označí ty z nás, kteří se zpěčují jakémukoliv násilí, ať je odkudkoliv. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.09.2019 19:34

Pan Zeman je sice prezident,ale mám k němu takové množství výhrad,že už bych ho nevolil.Je mi jedno,kam jezdí na zahraniční návštěvy.Je mi jedno i to,s kým vede tento stát.Jedno mi však není,a nikdy nebude,jeho postoj k dobyvačným válkám USA a teroristů z NATO a jeho podpora zahraničních misí ČA.Co nám udělali Srbové,co Afgánci,co Iráčané a další,že tam posíláme okupační armádu?Ať se mu to líbí,nebo ne,stal se podporovatelem amerických výbojů proti suverénním státům.Možná v tom také hraje roli,že tento národ od 17tého století nehájil svou svobodu se zbraní a čekal,až se objeví zachránce.Potom ho pomluvíme a dáme se do spolku se svým úhlavním nepřítelem a zrádci.Jinak mu přeji hodně zdraví a osobního štěstí k jeho narozeninám.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

27.09.2019 10:49

Domnívám se, že k tomuto přání se musí přihlásit všichni slušní lidé této země a měli bychom se také hlasitě vyslovit proti myšlenkám předkládaným nam Milionem chvilek.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...