• Středa, 20. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Nikola

Blahopřejeme svému prezidentovi !
Počet návštěv: 995

Blahopřejeme svému prezidentovi !

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

V sobotu 28. záři oslaví 75.narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých politiků posledních 30 let, prezident republiky Ing. Miloš Zeman. V období tzv.normalizace byl pro svůj negativní vztah k tehdejšímu režimu několikrát vyhozen z práce.Z podniku Sportpropag např. za vydání sociologického sborníku, o němž Rudé právo napsalo článek "Nečisté tóny na staré téma".

V srpnu 1989 vydal v Technickém magazínu slavný článek, který na přesných faktech prokázal skutečný stav tehdejší ČSSR. Neméně památné je jeho vystoupení na Letenské pláni 26.11.1989.

Po listopadové revoluci se postupně stal nejvýznamnějším představitelem demokratické levice a jako předseda ČSSD tuto dovedl v r.1998 hlavním vchodem do Strakovy akademie.

Pro zradu části poslanců ČSSD neuspěl v prezidentských volbách v roce 2003 a stáhl se zdánlivě do ústraní na svou chalupu na Vysočině. Zde se pravidelně scházel s představiteli politických i podnikatelských kruhů, publikoval a připravoval svůj návrat. Ještě před schválením přímé volby prezidenta deklaroval, že by se v tomto případě o tuto funkci případně ucházel. Když přímou volbu parlament schvaloval, nikoho z mnoha pravicových poslanců, kteří pro ni velkomyslně hlasovali, ani ve snu nenapadlo, jak první i druhá volba dopadne. Miloš Zeman svojí geniální strategií dvakrát přesvědčil nadpoloviční většinu voličů a ke zděšení pravice volby vyhrál. Pravice se s výsledkem demokratických voleb nikdy nesmířila a zvolila cestu neustálých štvanic na prezidenta za vydatné podpory tzv.veřejnoprávní podpory. Neváhala se ani zesměšnit při hlasování o žalobě na prezidenta v PS.

Miloš Zeman si na počátku své politické kariéry vybral k prosazení svého přesvědčení sociální demokracii, k národním socialistům však měl vždy pozitivní vztah a má mezi námi řadu přátel.

Přejeme mu k jeho významnému životnímu jubileu dobré zdraví, i nadále pevné nervy ve funkci a poté ještě mnoho plodných let.

Miloši, národní socialisté Ti vzkazuji:"Jsi náš prezident!"

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.09.2019 22:52

Za co může a nemůže náš prezident...? Pokud se vojensky angažujeme v Afghánistánu s jeho podporou, je to chyba. Každý si hájí svou zemi, kde nemají cizáci nic dělat! Ten dnešní boj je veden formou partyzánské války, kdy ti, jimž Afghánistán patří, se brání formou organizovaného odboje. Pokud náš prezident tvrdí, že právě tam vedeme boj na podporu naší neomylné civilizace, je vedle, jak ta jedle. Pokud eskaluje nátlak na zemi, kde máme své zájmy jako cizí civilizace proti té, jež ta země bezpochyby patří? Tak to je kardinální chyba v názorovém spektru našeho pana prezidenta. Nikdo na světě si nenechá vzít svou zemi bez boje. (Anticivilizace bojuje tedy především za své území, kdežto naše civilizace jim to území okupuje a podniká vojenské údery proti starosedlíkům). Potom si nejsem jist, kde se vlastně anticivilizace nachází. ...Jsou to oni...nebo my? Obsadili nás ONI vojensky? Mají na svědomí tolik zmařených lidských životů v našich řadách, jako my? Chovají se k nám daleko bestiálněji, než my k nim? Bombardují nás? Donutili nás, abychom při válečném konfliktu opustili svoji zemi? Napadli vojenské základny NATO na evropském území? Dosadili u nás režim vojenskou silou, jež vyvolává masový odpor, abychom si zachránili své životy? Anticivilizace má dnes na svědomí v Evropě tisíce mrtvých. A co naše civilizace? Zatím jde pouze o stovky zavražděných muslimskými fanatiky. Kdepak, naše civilizace je na tom líp: Ta vraždí stonásobky lidí humanitárním bombardováním. A tak samozřejmě gratuluji našemu panu prezidentovi k narozeninám a budu rád, když za nositele kulturních hodnot označí ty z nás, kteří se zpěčují jakémukoliv násilí, ať je odkudkoliv. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.09.2019 19:34

Pan Zeman je sice prezident,ale mám k němu takové množství výhrad,že už bych ho nevolil.Je mi jedno,kam jezdí na zahraniční návštěvy.Je mi jedno i to,s kým vede tento stát.Jedno mi však není,a nikdy nebude,jeho postoj k dobyvačným válkám USA a teroristů z NATO a jeho podpora zahraničních misí ČA.Co nám udělali Srbové,co Afgánci,co Iráčané a další,že tam posíláme okupační armádu?Ať se mu to líbí,nebo ne,stal se podporovatelem amerických výbojů proti suverénním státům.Možná v tom také hraje roli,že tento národ od 17tého století nehájil svou svobodu se zbraní a čekal,až se objeví zachránce.Potom ho pomluvíme a dáme se do spolku se svým úhlavním nepřítelem a zrádci.Jinak mu přeji hodně zdraví a osobního štěstí k jeho narozeninám.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

27.09.2019 10:49

Domnívám se, že k tomuto přání se musí přihlásit všichni slušní lidé této země a měli bychom se také hlasitě vyslovit proti myšlenkám předkládaným nam Milionem chvilek.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Tříska se chtěl původně stát tanečníkem. To mu naštěstí rozmluvil legendární herecký bard Karel Höger (†67), který ho náhodou slyšel recitovat. V letech 1955 – 1959 proto vystudoval herectví na pražské DAMU, a poté se stal historicky nejmladším členem činohry Národního divadla, podobně jako kdysi Ladislav Pešek (†79).

V USA mají děsivý rekord; letos bylo ve Spojených státech spácháno 369 masových střeleb (incidentů, při kterých zemřou čtyři nebo více lidí, u 160 lidí odsouzených od roku 1973 k trestu smrti se později prokázal justiční omyl

V USA mají děsivý rekord; letos bylo ve Spojených státech spácháno 369 masových střeleb (incidentů, při kterých zemřou čtyři nebo více lidí, navíc u 160 lidí odsouzených od roku 1973 k trestu smrti se později prokázal justiční omyl

Faktem je, že loni se 251 hromadných masakrů v USA událo za 216 dnů. Násilí je vyvoláváno každý den svou nenávistnou agendou a rasismem. Umírá více lidí, protože se naopak nebojuje proti bělošským super nacistickým teroristům. To jsou ti, kdo nenávidí Ameriku...

Poslední domácí zprávy

Ukradená spravedlnost

Ukradená spravedlnost

Při oslavách 30. výročí Sametu jakoby nebylo vhodné zmínit negativa dosavadního vývoje. Například téměř milion lidí postižených exekucemi....

 DYCKY MOST?

DYCKY MOST?

Ještě nedávno se lidé bavili u laskavého seriálu České televize s propagandistickými prvky… 
Realita je ale mnohem méně idylická. V...