• Sobota, 25. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Miloš

Kdo jde s proudem, není rebel, ale maloměšťák!
Počet návštěv: 895

Kdo jde s proudem, není rebel, ale maloměšťák!

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Idiocie západní společnosti pokročila mílovými kroky k totálnímu sebezničení. Rozumný člověk jen zakroutí hlavou – vybírat si sexuální identitu je pochopitelně zcela nesmyslné – odnesou to ale naše děti, které jsou masírované ve škole, ve veřejném prostoru, od svých mediálních vzorů.

Pamatuji se sama na sebe. Mí rodiče nejsou žádní intelektuálové a celý život těžce fyzicky pracovali. Logicky jsme doma žádné intelektuální debaty nevedli. Vždy bylo důležitější posekat trávu, nakrmit zvířectvo, vykopat brambory, nasekat dřevo. A tak jsem nějakou dobu nebyla před propagandou chráněná. Toužila jsem být jiskřičkou a pak pionýrkou. Hrdinství sovětských vojáků mě dojímalo, obdivovala jsem partyzány. Jak jsem začala brát rozum – v teenagerovském věku – sama jsem si na všechno přišla. Nebylo to tak těžké, doma jsem poslouchali Svobodnou Evropu a lidi v mém okolí měli jasno. Nikdo komunistický režim nebral vážně – kritizovali ho i samotní komunisté. Plno věcí nefungovalo, takže realita se nedala skrýt.

Ale dnes? Ohlupování lidí je považováno za normální a ve veřejném prostoru neexistuje žádný korektiv. Veřejnoprávní média se na vymývání mozků samy aktivně podílejí, mnoho celebrit jásavě současný režim podporuje a ti chytřejší radší drží hubu a krok. Lidé s racionálními argumenty, kteří mnohé stupidity kritizují a jsou schopni předkládat jasné argumenty, jsou vytlačování z veřejného prostoru a dělají se z nich pomatenci. Jak se v tom mají mladí lidé orientovat? Ve škole jsou masírování zleva zprava a doma žádný korektiv nemají, protože alternativa Svobodné Evropy neexistuje.

Začíná být husto a tak lidi raději mlčí a nezajímají se. Vždyť na rozdíl od minulého režimu jsou regály plné zboží a můžeme jezdit na dovolenou k moři. Naše děti jsou tak v mlýnici propagandy osamocené. Nemají to tak jednoduché, jako jsme to měli my… Na straně nastupujícího totalitního režimu jsou dokonce i rockeři, punkeři a celá umělecká fronta.

Nenapadá mě nic, co s tím teď hned dělat. Ale určitě jsem vděčná za každého mladého, který se neuspokojí nalejvárnou propagandy a chce si odpovědi najít sám. Má kde. Protože pořád platí, že jít s proudem není žádné rebelství!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Michaela Flesarová

Michaela Flesarová

28.10.2019 14:15

Výstižně, děkuji, Míša.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.09.2019 19:39

V podstatě je článek pravdivý,až na jednu maličkost.A tou jsou právě ty děti,které jsou údajně osamocené.Ony nejsou osamocené,ale hloupé.Ony totiž nepřemýšlí a jenom opakují to,co jim neziskovky a školní osnovy tlučou do hlavy.Kdy se někoho z vás přišlo ono "osamocené" vaše dítě zeptat na to,jak se na to díváte vy?Kdy je zajímalo,jak to ve skutečnosti bylo za války,německé okupace?O sovětské okupaci vědí i to,co se nestalo.Takže ony děti nejsou osamocené,ale nemyslící.A takoví lidé jsou nejsnáze ovlivnitelní.Nebo mi snad chce někdo tvrdit,že se desetileté dítě zajímá o politiku?To má zájem jedině o to,aby nebylo přistiženo při nějaké lumpárně.Nedělejme z dětí moderní "Ty jsi nejlepší,Ty jediný" a také bychom měli vidět i to,že z nich jsou vychovávány neschopné i vlastní obrany.Kolik se jich zasebevraždilo jenom z toho,že dostaly "kopačky" od svého milovaného protějšku?Neumějí nic,mají vysoké sebevědomí a ani nedovedou řešit své životní situace.A jen ze sebevědomí skutečně nic nedokáží.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy