• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Jan Hrušínský o Češích, kteří přišli k soše maršála Koněva
Počet návštěv: 1735

Jan Hrušínský o Češích, kteří přišli k soše maršála Koněva

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

Panu Hrušínskému prý přetekl pohár a promluvil o stalinistech a neonacistech, kteří se sešli u sochy maršála Koněva. Je to prý největší úpadek morálky, řekl pán, který odsuzuje dotace, ale saje jako pijavice a mluví jako hulvát…

Pane Hrušínský, mě již asi také přetekl pohár vyslechnutého hnusu z toho vašeho letitého
hulváctví, pohrdání obyčejnými lidmi a panem prezidentem a napíši něco o vás, ač jsem si kdy nemyslel, že mi za to budete stát a nestál byste mě, ale nazývat lidi, kteří respektují historické události hovady, neonacisty a komunistickými šmejdy mi k tomu přinutilo a pan prezident mi nepožehnal, stejně jako nemusel žehnat lidem, kteří nezapomněli, kdo je osvobodil od nacismu a přišly k soše maršála Koněva.

Za mě až ostudně se chovající syn legendárního herce Rudolfa Hrušínského, prý také umělec, který by si ale sám na sebe asi nevydělal, a hlavně proto je pro mě i tou pijavicí peněz od našeho státu, který on však tolik a rád kritizuje. Oprávněnost těchto milionových dotací na to velké umění prezentuje nejlépe a nejnázorněji on sám svým hulvátstvím a vulgaritou s jakou mluví o svých spoluobčanech.

Pokrytecký principál, který před posledními volbami například vyhlásil, že kdo do dotovaného Divadla Na Jezerce přinese nepoužité volební hlasovací lístky ANO, či SPD, tak dostane 50% slevu na každé představení. Když přesto potom obě strany ve volbách uspěly, tak Expresu ani neposkytl vyjádření, kolik těchto zlevněných vstupenek prodal, ač jim to předtím sám nabídl, asi s vidinou oslnivého úspěchu, který se však nekonal.

Konali se totiž svobodné a demokratické volby, které pan principál asi také nechce příliš respektovat i s tím milionem chvilek nerespektu, kteří se chtějí scházet na náměstích a proti svobodným volbám protestovat, ač právě svobodné a demokratické volby byli to, za co demonstrovali lidé před třiceti lety a dnes je naštěstí máme a možná naneštěstí pro pana Hrušínského.

Pan demokrat Hrušínský si chtěl prostě jen trochu pohrát s volbami i za naše peníze, což dělá i na divadelních prknech a ještě se hrdě fotil na zahradě u divadla s panem Drahošem a svým sponzorem, starostou Prahy 4 Petrem Štěpánkem (Zelení), který paradoxně sám před osmi lety kritizoval, že pan Hrušínský si žádá o další a další dotace, když mu již předtím městská část Prahy 4 zrekonstuovala objekt za 70 milionů a za dalších deset milionů jej od restituentů odkoupila.

A troškař ohledně dotací pan Hrušínský rozhodně není, ač sám nejednou dříve prohlásil, že dotace jsou škůdcem kvalitního umění, které brání přirozenému zániku divadel. Takže divadlo pana Hrušínského asi kvalitní umění nedělá, když si od magistrátu přál ve dvou žádostech více jak 21 milionů korun! za poslední dva roky, protože jsou prý nesporně kvalitní a ty peníze jsou pro ně nezbytné. To jsou hrozná slova. Tak pan Hrušínský dotace odsuzuje, tvrdí, že dělá kvalitní umění a chce takové sumy z peněz od daňových poplatníků, včetně těch, které nazývá zoufalci, komunistickými hovady, šmejdy a neonacisty?

Že se nestydí, ale toho lidé jako on, tito velcí rusobijci a zemanobijci za každou cenu asi nejsou schopni. Zajímalo by mě, jestli by se bez dotací netýkal ten přirozený zánik divadel i Divadla Na Jezerce. Asi ano, když to bez dotací nejde a možná by to bylo dobře, zdravé a přirozené. Byznys je byznys a když si nejste schopni vydělat, tak hrajte to své divadlo z maringotek, jako kdysi vaši předci. Potom si jako kočovný komediant možná budete mít právo stěžovat, ale pouze sám na sebe a na svou neschopnost uspět.

Milovník Evropské unie, zavedení eura a čestný občan Prahy 4 Jan Hrušinský prý nechce, aby lidé diskutovali v médiích s extremisty, neonacisty, komunisty, estébáky, šmejdy, či zoufalci, neboli prý například s lidmi, kteří se sešly u sochy maršála Koněva a kteří se postavili jejímu hanobení, zakrývání a popírání naší vlastní historie. I tito lidé, které tak hanobíte pane Hrušínský přispěli na vaše hraní, protože, ač údajně dotace rád nemáte, tak jste na nich dostal v posledních dvou letech 3 miliony korun i z jejich peněz a dalších třistatisíc ročně od městské části Praha 4.

Stejně jako máte i z jejich peněz zrekonstruované divadlo. Měl by jste být vděčný a nikoliv takto odporně dehonestovat občany, kteří přišly vyjádřit svůj názor, protože oni nezapoměli, kdo Prahu osvobodil a kolik desítek tisíc obětí to Rudou armádu stálo, když ještě předtím pod velením maršála Koněva osvobodili koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim. Dnes tuto historii lidé jako vy vykládají téměř tak, jako by jsme se od nacismu osvobodili sami, nebo, že nás osvobodili pouze snad Američané a přitom nebýt Ruska, tak by možná Hitler tu strašnou válku i vyhrál.

Ani ty dotace na vaše podnikání by vám nikdo nedával pane Hrušínský. Mimichodem při osvobozování českého území padlo asi 145.000 vojáků Rudé armády oproti 116 amerických vojáků, ale po Pattonovi naštěstí barvu nikdo nelije, protože je to beztak ubohé a nízké ničit sochy, pálit knihy a posmrtně dehonestovat lidi, nebo je chtít vymazat z historie.

Zakrývat sochu maršála Koněva plachtou je vrchol a zmar lidí, kteří už nevědí, co by udělali, aby na to Rusko, Zemana, Babiše, či Okamuru s Klausem plivli. Titto lidé plivou na velkou část národa, protože není dostatečně proevropská a není dostatečně nenávistí k Rusku plná a to je pro tyto lidi to nejhorší. Výkřiky zoufalství poražených říkám si, když čtu vyjádření pana principála. „Brexit i americké prezidentské volby jsou výsledkem skvělé ruské konspirace.“ „Jak by se tomu mohla ubránit Česká republika, když ji zrazují čelní političtí představitelé.“ „Chybí nám vzdělání a sebevědomí.“

Pokora a respekt ke svobodným a demokratickým volbám vám chybí pane principále. Pokora a respekt ke všem voličům, kteří k volbám přišly vám chybí také, protože vy respektujete jen ty, co volí jako vy a ostatní jsou ti nevzdělanci, kteří jak jste řekl k vám do divadla příliš nechodí. Chybí vám znalost historie, pokud nejste demagogem, který lže záměrně a zjištně. Pan Hrušínský předpokládá, že jeho diváci mají určitou úroveň danou vzděláním nebo rodinnou výchovou. „Nemyslím, že právě ti jsou většinově z elektorátu Miloše Zemana.“ To je arogance.

Podle mě to tento vulgární a smutný pán myslí tak, že vlastně každý, kdo si nemyslí to, co on, je nějaký ubožácký plevel. Není pane Hrušínský, protože historie je jen jedna a ten, kdo ji překrucuje jako vy je tím lhářem a nikoliv pan prezident. A navíc mluvíte na úrovni toho syna pana Novotného, neboli vám za mě z úst teče hnis. A není málo toho hnisu pane principále za ta léta hanobení a urážek.

Vrchol zoufalé trapnosti byl pro mě, když pan Hrušínský sdílel fotomontáž, kde pan Ovčáček močí na podstavec pomníku a okomentoval to, že neznámý vandal močí za bílého dne na komunistický pomník sovětského vojáka Koněva.

Pan Jan Hrušínský musí asi cítit obrovskou nenávist k panu prezidentovi Zemanovi a všem lidem, kteří jej volili, podporují jej a stojí za ním a přitom on je prý stoupencem té pravdy, lásky a odkazu Václava Havla. Zdáse mi, že to jsou právě lidé jako je pan Hrušínský, kteří svou neochotou uznat výsledky svobodných a demokratických voleb vyvolávají nenávist a netoleranci k jiným názorům ve společnosti a jsou ochotni zajít tak daleko, že i překrucují historii k obrazu svému. To je za mě ten největší úpadek morálky.

Na závěr trochu odbočím, protože mám stále před očima ten úchvatný, úžasný a můj největší basketbalový zážitek v životě, když naši fantastickým způsobem porazili Turky a za tři hodiny možná uvidím další zázrak na palubovce proti Brazílii a naše vlajky a záplava barev naší trikolóry budou v hledišti, neboli jsem až tolik neodbočil.

Pan Václav Klaus mladší, jehož otec byl mimochodem bývalý prvoligový basketbalista, má ohledně sochy Koněva jasno a asi nepřekvapím, když napíši, že mi opět promluvil z duše.

Vaši a moji prarodiče a praprarodiče – vítali v květnu 1945 Koněva, nebo jim vyhovoval K.H.Frank? Pro Rusy se svými miliony mrtvých a obrovskou hrdostí na statečnost svých dědů – je útok na sochu oslavující hrdinu 2. světové války podobný, jako by nám někdo rozkopal Husův dům v Kostnici, protože to byl kacíř (z pohledu bavorských katolíků). Brali by jsme to jako zbytečný útok na něco z dávné historie, nenávistný akt. Nesouhlasím ani s přímým vandalstvím (ničení soch), ani s politickým vandalstvím. Asi víme, kde je pravda a kdo stál na straně dobra během zničující války, že?

Vědí to i ničitelé soch. Jenže jako mnohokrát v minulosti, dnes nejde o minulost. Jde o současnou českou politiku.

Zdroje: Eurozprávy: Jan Hrušínský: Od nástupu Zemana si zvykáme na každodenní lži a nehoráznosti…….Socha Koněva: Jan Hrušínský si nepěkně utahuje z Ovčáčka a sovětského generála……..PL: Dotace škodí umění pravil Jan Hrušínský a hned si o dvě zažádal. A obě dostal……Hrušínskému se rekonstruovalo divadlo za 80 milionů. Divadlo je v zisku, jeho rodina se tím chlubí (aby nebylo). On se ale každoročně uchází o dotace……Expres: Hrušínský sliboval slevy za hlasovací lístky pro ANO a SPD, po volbách ale mlčí.

http://svobodnenoviny.eu/jan-hrusinsky-o-cesich-kteri-prisli-k-sose-marsala-koneva/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

29.09.2019 09:14

Spalovač mrtvol. ...Jeho otec hrál roli šíleného člověka, jenž díky svému povolání spalovače chtěl stále víc mrtvol, aby byla neustálá práce a pece nevystydly. Dočkal se s příchodem německého nacismu. Tavárna na smrt vyhovovala jeho představám. Děti se ani nemusely zabíjet. Stačilo je vzít za ruku a nohu, a vhodit je do rozpálené pece. Kolem pecí se hromadily věci (dětské prádlo a botičky). Vše, co bylo použitelné, bylo roztříděno a evidováno. Těm čekajícím na bestiální smrt byly vyraženy zlaté protézy. Úplně nazí byli pobiti a spáleni. Aby byl urychlen proces umírání, tisíce obětí bylo posláno do sprch, kde se v plynu udusily. Jeho otec hrál svou životní roli. Byla mementem a mluvila každému z duše. Kdo odcházel po tom fantastickém zážitku z kina, musel dospět k názoru, že se nesmí připustit, aby se taková zvěrstva kdy opakovala. Socha maršála Koněva, památník osvoboditelům dávala hlubší smysl. Nad námi všemi visel oblak smrti. Za ty hodinky, co chtěli někteří vojáci, to přece stálo! Dejme na misky vah: Přežití - hodinky. Co z toho si vybrat, že? ....Je zřejmé, že dnes se vrací hnědá pakáž do pozic, odkud se rozhoduje o našem osudu. Oni nehajlují, to ví, že se to nesmí. O to víc provokují. Transponují celou naši společnost do stádia permanentních útoků na ty, kteří se poučili z naší minulosti. My víme, co nám hrozí. Je to nástup hnědé ideologie. V Pobaltských státech vnímají naši podporu, jako vstřícnost k jejich minulosti. Je tam celá řada akcí k uctění a přihlášení se k odkazu nacistických předků. Totéž probíhá na Ukrajině. Polský film "Volyn" o vyvražďování polských usedlíků na území Ukrajiny obzvlášť krutým způsobem ukrajinskými nacistickými vrahy, je na internetu blokován. To, že byl na Ukrajině slavnostně vztyčen pomník s nacistickým zločincem Banderou, se daří našim sympatizantům s ukrovrahy před veřejností tutlat. Tato sebranka též zatajuje statisíce mrtvých v zemích Perského zálivu při vojenské agresi NATO. Tím, že se neustále zvyšuje počet mrtvých při vojenských vpádech této útočné aliance, jsme se oficiálně přihlásili k tomu, že tyto oběti schvalujeme. Že je to i náš cíl. A tak přichází lidé, kteří permanentně rozšiřují lež. Mládež hrajicí válečné hry netrpělivě očekává válku. Všichni, kdo se postaví vůči této "vizi", jsou proruští švábi. Jsme napadáni ve svých mírových snahách a ponižováni oficiální propagandou ČT i ČRo. Nejkrutější na tom je, že tito lidé jsou do jednoho parazity tyjícími z peněz daňových poplatníků. Ani jeden z nich se sám neuživí. Mají nataženy své násosky ke státní kase. Jsou mi naprosto odporní. Bez nás, daňových poplatníků, by se neuživili. Jsou zkázou naší společnosti, tak jako každý parazit. ......Mějte se hezky. ......PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.09.2019 19:46

Z Hrušínského se stal fašista a také tak vystupuje.Z něho nic chytrého nemůže vypadnout,když je sám hloupý a jediné,co umí,je přednášet cizí text.Stejně,jako ostatní komedianti.


 
Nejen virologům, také všem lidem planety.

Nejen virologům, také všem lidem planety.

V současnosti je v hlavách lidí na celém světě totéž – pandemie COVID 19. Lidé nežijí, ale bojí se. Bojí se, že se nakazí novým virovým přistěhovalcem a zemřou. Jaké velké poznatky 21. století jste, pánové virologové připravili, abyste ochránili lidi před tím neštěstím? Jsou tři: mýt si ruce mýdlem, nosit masku a izolovat se od ostatních. Zajisté, vaše zásluhy pro lidi je těžké příliš vysoko hodnotit. Říká se také, že jste naučili lékaře určovat přítomnost viru v nosohltanu člověka.

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...