• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Záhady Miloše Zemana
Počet návštěv: 698

Záhady Miloše Zemana

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Náš pan prezident slavil významné životní jubileum 75 let. Proto jsem se rozhodl, že mu dám tímto jeden netradiční dárek a podívám se na něj i trochu zvláštním způsobem. A to z pohledu záhad, náhod a zajímavých souvislostí.  

Protože se zabývám i záhadami, jsem zvyklý se na mnoho věcí dívat i netradičně. A protože se zde před různými nenávistníky rád zastávám i našeho současného pana prezidenta Miloše Zemana, narazil jsem i na několik historických zvláštností v souvislostí s ním nebo s ním a dalšími hlavami našeho státu.

1) Miloš Zeman a Petr Ginz

Letošní 28. září není jen výročím 75. narozenin Miloše Zemana, ale současně i 75. výročí tragického úmrtí geniálního českého hocha Petra Ginze v Osvětimi. V obou případech se tak stalo 28. září 1944. Petr Ginz byl dětský kreslíř, básník, spisovatel a v Terezíně dělal šéfredaktora chlapeckého časopisu Vedem. Je známý například tím, že nakreslil známou kresbu Měsíční krajinu, kterou vzal na tragickou poslední výpravu raketoplánu Columbia izraelský astronaut Ilan Ramon. Petr také miloval sci-fi, zvláště J. Verna. Jeden sci-fi román dokonce sám napsal. A je jen náhoda, že četbu science fiction uvádí jako jeden ze svých největších koníčků i současný prezident Miloš Zeman? Zkrátka a dobře 28. září 1944 nám jednu výjimečnou osobnost vzalo a místo toho nám jinou výjimečnou osobnost dalo. (viz můj článek Petr Ginz - nešťastný osud fenomenálního chlapce)

2) Souvislost s oběma předchozími prezidenty

28. září je zajímavé pro Miloše Zemana i z jiných důvodů. ČR zatím měla tři prezidenty. A každý z nich právě 28. září něco slavil. Protože je to i svátek sv. Václava, tak oba předchozí prezidenti Václav Havel a Václav Klaus slavili nebo slaví v ten den svátek. A Miloš Zeman zas narozeniny. Náhoda? (viz můj článek Chcete být českým prezidentem? Mějte něco společného s 28. zářím).

3) Historie se opakuje i ve jménech hlav českého státu?

Když už jsem se společně M. Zemanem zmínil i o obou předešlých prezidentech, měl bych se zmínit ještě o zajímavé středověké souvislosti se jménem českých králů. Jak známo, Karel IV. měl původní jméno Václav. Jeho následník se zas jmenoval Václav IV. A obdobně se v moderní historii opakovalo jméno Václav i u obou českých prezidentů. A kdo byl následníkem Václava IV.? Císař Zikmund. Tedy počáteční písmeno na "Z". A kdo byl nástupcem Václava Klause v roli českého prezidenta? Miloš Zeman. Že by se historie opět opakovala? (viz články: Opakuje se česká historie ve jménech našich hlav států?Pokud by Babiš kandidoval na prezidenta, tak bych ho podpořil)

Možná se nad těmito zvláštnostmi pousmějete anebo naopak pozastavíte. V každém případě současnému českému prezidentovi Miloši Zemanovi přeji hodně zdraví a sil do dalších let v náročné funkci prezidenta republiky.

 

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...