• Pátek, 23. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Teodor

Záhady Miloše Zemana
Počet návštěv: 1237

Záhady Miloše Zemana

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Náš pan prezident slavil významné životní jubileum 75 let. Proto jsem se rozhodl, že mu dám tímto jeden netradiční dárek a podívám se na něj i trochu zvláštním způsobem. A to z pohledu záhad, náhod a zajímavých souvislostí.  

Protože se zabývám i záhadami, jsem zvyklý se na mnoho věcí dívat i netradičně. A protože se zde před různými nenávistníky rád zastávám i našeho současného pana prezidenta Miloše Zemana, narazil jsem i na několik historických zvláštností v souvislostí s ním nebo s ním a dalšími hlavami našeho státu.

1) Miloš Zeman a Petr Ginz

Letošní 28. září není jen výročím 75. narozenin Miloše Zemana, ale současně i 75. výročí tragického úmrtí geniálního českého hocha Petra Ginze v Osvětimi. V obou případech se tak stalo 28. září 1944. Petr Ginz byl dětský kreslíř, básník, spisovatel a v Terezíně dělal šéfredaktora chlapeckého časopisu Vedem. Je známý například tím, že nakreslil známou kresbu Měsíční krajinu, kterou vzal na tragickou poslední výpravu raketoplánu Columbia izraelský astronaut Ilan Ramon. Petr také miloval sci-fi, zvláště J. Verna. Jeden sci-fi román dokonce sám napsal. A je jen náhoda, že četbu science fiction uvádí jako jeden ze svých největších koníčků i současný prezident Miloš Zeman? Zkrátka a dobře 28. září 1944 nám jednu výjimečnou osobnost vzalo a místo toho nám jinou výjimečnou osobnost dalo. (viz můj článek Petr Ginz - nešťastný osud fenomenálního chlapce)

2) Souvislost s oběma předchozími prezidenty

28. září je zajímavé pro Miloše Zemana i z jiných důvodů. ČR zatím měla tři prezidenty. A každý z nich právě 28. září něco slavil. Protože je to i svátek sv. Václava, tak oba předchozí prezidenti Václav Havel a Václav Klaus slavili nebo slaví v ten den svátek. A Miloš Zeman zas narozeniny. Náhoda? (viz můj článek Chcete být českým prezidentem? Mějte něco společného s 28. zářím).

3) Historie se opakuje i ve jménech hlav českého státu?

Když už jsem se společně M. Zemanem zmínil i o obou předešlých prezidentech, měl bych se zmínit ještě o zajímavé středověké souvislosti se jménem českých králů. Jak známo, Karel IV. měl původní jméno Václav. Jeho následník se zas jmenoval Václav IV. A obdobně se v moderní historii opakovalo jméno Václav i u obou českých prezidentů. A kdo byl následníkem Václava IV.? Císař Zikmund. Tedy počáteční písmeno na "Z". A kdo byl nástupcem Václava Klause v roli českého prezidenta? Miloš Zeman. Že by se historie opět opakovala? (viz články: Opakuje se česká historie ve jménech našich hlav států?Pokud by Babiš kandidoval na prezidenta, tak bych ho podpořil)

Možná se nad těmito zvláštnostmi pousmějete anebo naopak pozastavíte. V každém případě současnému českému prezidentovi Miloši Zemanovi přeji hodně zdraví a sil do dalších let v náročné funkci prezidenta republiky.

 

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Vláda šíří paniku a chaos

Vláda šíří paniku a chaos

Přijatá opatření situaci nijak nezklidňují a to potřebujeme nejvíce. Vystrašení lidé zbytečně zatěžují zdravotnický systém a ten pak nemá dost kapacit na skutečně nemocné.

Poslední domácí zprávy