• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Levice a pravice jsou překonané
Počet návštěv: 3206

Levice a pravice jsou překonané

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Také si myslím, že jednorozměrné dělení na levici a pravici je překonané, protože ideologické. Mnohem moudřejší je politiku stavět na hodnotách, než na ideologii, ať už „levicové“ či „pravicové“.

Jenže hodnot je mnoho, při čemž každá hodnota má vlastní rozměr, mohu k ní přistupovat „levicově“, či naopak „pravicově“, případně „něco mezi tím“. Mohu být třeba „levicový“ v tom, že obhajuji ekonomické ochranářství a spravedlivé uznání i výhod státního, ne jen soukromého vlastnictví, ale „pravicový“ v odmítání homo-adopcí, genderu, politické korektnosti, potratů jak na běžícím pásu, jednoduchých rozvodů, atd., atd.

„Levicový“ v tom, že bych částečně dekriminalizoval konopí a osekal majetková autorská práva, „pravicový“ zase v tom, že bych ústavně garantoval po vzoru USA např. svobodu projevu, po vzoru jiných zemí zase manželství jako svazek muže a ženy, jenž tvoří základnu pro založení rodiny. A také právo legálně držet zbraň a tvořit zákonem definované domobrany – neplést se soukromými bojůvkami.

Takže nejsem ani jasně vlevo, ani jasně vpravo, protože nejsem ovečka a stojím si za vlastními názory. Pokládám se za pokrokového/progresivního vlastence, neboť považuji za nutné se věnovat těm, kteří tvoří budoucnost našeho národa, házení mladých přes palubu považuji za vlastizradu, národ bez těch, kteří budou udržovat jeho hodnoty, až mi tu nebudeme, nemá smysl bránit.

Vyhraněně pravicové, antisociální, na škrtech založené „vlastenectví“ nemá budoucnost, protože ekonomický neoliberalizmus české ekonomice škodí, naopak jistá míra protekcionizmu by prospěla, leč pravidla Eurosojuzu nám to neumožňují, proto vystoupit, i za cenu dočasného utahování opasků podruhé, což si vyžaduje každé větší „překopání“ ekonomiky, alias ekonomická transformace, již by bylo nutno po czexitu určitě podstoupit.

A co víc, aby byl národ soudržný, je třeba chránit sociální a třídní smír, dělení na levici a pravici národ rozděluje, neb jedni štvou proti sociálně slabým a z jejich drtivé většiny dělají „příživníky“, druzí zase štvou proti podnikatelům, včetně drobných živnostníků a ze všech dělají potencionální „zloděje“, viz elektronická evidence tržeb (EET) nebo označování živnostníků za „parazity“. Proto jsou tyto ideologické směry fakticky protinárodní, ještě ke všemu to velmi ulehčují našim skutečným nepřátelům, jako jsou nadnárodní korporace či světový džihád, k boji proti nim je nutno být svorným a sjednoceným národem, nikoli národem nedůvěřivců a závistivců!

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.10.2019 19:14

Jenže politika stojí na ideologiích,ať se nám to líbí,nebo ne.Pravice i levice se navzájem prolíná,jak je vidět na českém parlamentu.Lze označit TOP09 za levicovou stranu?Nelze,protože je to téměř krajní pravice.A přesto podporuje levičácké zamořováni Evropy migranty,podporuje vše,co přišlo z USA,ať je LGBT či jiné nesmysly a chce zlikvidovat český národ,jak se ani ve svých vystoupení jejich představitelé netají.A tak je to se všemi partajemi.A bylo by vhodné,výrazně omezit vliv a moc politických partají na běh státu.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy