• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Měli jsme se sejít na Letné… A bylo by to napřímení většiny národa…
Počet návštěv: 1204

Měli jsme se sejít na Letné… A bylo by to napřímení většiny národa…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Co se stalo už nelze odestát. Premiéru Babišovi je třeba poděkovat, že při úmrtí Karla Gotta reagoval okamžitě, svolal mimořádné zasedání vlády a tato rozhodla o uspořádání státního pohřbu pro nejvýznamnější osobnost českého společenského života od 60. let 20. století po bezmála 20. léta století 21.

Zdá se, že se nedomyslelo, že potřeba zúčastnit se této piety zasáhne možná 60 % českého národa…

Žofín zjevně stačit nebude. A byla i chyba, že den státního smutku nebyl vyhlášen i na pátek 11. října a nejen na sobotu. V rámci nařízeného smutku měl být učiněn zákaz demonstrací a, tím mám na mysli pro většinu z nás zcela nepochopitelné demonstrace zelených extremistů Extinction Rebellion či pouličních shromáždění fotbalových fanoušků v souvislosti s utkáním Česko Velká Británie.

Naopak my všichni, kteří se nyní asi těžko dostanou do paláce Žofín, abychom se s Karlem Gottem rozloučili, jsme se mohli sejít na letenské pláni, kde by jistě byli schopni tu umělci, kteří mají důvěru široké veřejnosti, nikoliv tedy jen Chvilek pro demokracii uspořádat Koncert pro Karla Gotta či Koncert pro republiku, ať již by byl nazván jakkoliv. A druhý den, podle plánu by byl určen pro smuteční obřad v Chrámu sv. Víta, jen pro pozvané.

Nechci se dotknout rodiny Karla Gotta, ale Karel Gott byl institucí a uspořádání jeho pohřbu mělo být především záležitostí státu. A to též z hlediska logistického..

Myslím si, že takový postup mohl celý národ posílit.

Určitě by se nás sešlo dle předběžných údajů minimálně tři sta tisíc a spíše více

Většina z nás trpce nese, jak jsme právě například z Letné uráženi a ponižováni skupinkami privilegovaných kulturně - politických skupin.

Alespoň jednou jsme se mohli naposledy s Karlem Gottem cítit pány ve své zemi.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
peter matej

peter matej

11.10.2019 07:51

Ja súhlasím s tým,že smútočné zhromaždenie na Letnej v deň pohrebu p.K.Gotta,by v spoločnosti zarezonovalo viac ako tlačenica okolo Žofína.Treba si to však dať do kontextu s blížiacimi sa "oslavami"30.výročia tzv.Nežnej revolúcie.Organizátori týchto osláv pociťujú už teraz smútočné zhromaždenie za K.Gottom ako konkurenciu.Ako niečo,čo môže
znehodnotiť ich úsilie pri príprave nimi chystaného zhromaždenia 17.11.2019.Preto neuniesli skutočnosť,že národ vo svojej väčšine prejavil viac náklonnosti svojmu(národnému)umelcovi ako udalosti,ktorá predznamenala rozpad kedysi uznávaného a vo svete rešpektovaného štátu - ČSSR,jeho následné rozkradnutie a rozpredanie do cudzích rúk a v zlosti vyliali na nebohého Gotta vedrá špiny.Signifikantné je,že tú špinu liali hlavne budúci protagonisti osláv výročia udalostí zo 17.11.1989.
Takže áno !Smútiaci by určite zaplnili Letnú.Lenže povolenie k tomu aby sa smútočné zhromaždenie konalo na Letnej by narazilo na odpor nie len kaviarnikov žijúcich a tučnejúcich z "Nežnej" ale aj na odpor vládnej moci,ktorá si chce tiež ohriať svoju polievočku na tom chystanom "handrovom"zhromaždení o mesiac.Lebo Letná je vyhradená pre "nežných revolucionárov",komediantov,študentov s vymytými mozgami a "Milion chvilek".


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.10.2019 20:36

Pane Vyvadile,je přece demokracie si vyřvávat hesla a demonstrovat kde se jim zachce.Něco o morálním kreditu je dotyčným naprosto neznámým pojmem.Zakázat se demokraticky může jen to,co je proti oficiálnímu postoji jistých malinkých politických partají.Morálka jim také nic neříká.


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...