• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Pohádka 2015 a jedné noci a její neslavný konec.
Počet návštěv: 1222

Pohádka 2015 a jedné noci a její neslavný konec.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Byla jednou jedna veliká a mocná země. Byla bohatá, protože její obyvatelé byli pracovití. Byla technicky vyspělá, protože její obyvatelé byli vzdělaní. Byla kulturní, protože její obyvatelé ctili tradice a zvyky. Byla spravedlivá, protože její obyvatelé ctili právo.

V době největšího rozkvětu si obyvatelé té země zvolili za královnu ženu, která, ač neměla děti, velmi pomáhala dětem a jejich rodičům v chudých zemích. Aby jim pomohla co nejvíce, pozvala je k nim, do své bohaté země. A oni přišli. Přinesli s sebou své zvyky, tradice, svou víru a kulturu. Ta však byla natolik odlišná, že se s původními obyvateli nespřátelili, přestože ti jim chtěli co nejvíce pomáhat. Ba naopak, přistěhovalci si zakládali své městské čtvrti, své náboženské obce, své obchody, svou policii, své soudy i své politické strany. Během let přicházeli stále další a další, až jich nakonec bylo víc než původních obyvatel té velké země. Stali se z nich páni, kterým museli jejich bývalí hostitelé sloužit. Těch bylo stále méně a méně, protože museli omezit počty svých dětí, aby uživili tolik příchozích. Museli převzít jejich zvyky, kulturu, právo a víru. Za několik generací byli jako oni. Zmizely původní tradice, různorodost názorů a myšlení. Vše bylo podřízeno novému řádu. Byly potlačeny všechny odchylky od přísných norem chování a společenských vztahů. Z bývalé bohaté a kulturní země se stal strnulý a nehybný územní útvar bez volných myšlenek, bez minulosti a bez budoucnosti.

 

Ptáte se, kde leží ta země?? Rozhlédněte se kolem...

 

Pokračování...

 

Podle vzoru té velké země a její královny také vládci ostatních zemí v sousedství pozvali do svých zemí cizince. A i u nich došlo ke stejnému vývoji a stejnému konci. Jen několik menších zemí se vzpíralo, protože jejich obyvatelé už měli zkušenost s opakovanou nadvládou cizinců z minulosti. Velké země se nejdříve pokoušely těm malým vnutit přistěhovalce přerozdělováním. Když to nevyšlo, omezily s nimi obchod a začaly jim dělat naschvály při společných jednáních a projektech. Přehlasovávaly je a nepustily je do rozhodovacích pozic. Nakonec celokontinentální soud nařídil, že i když země cizince nechce, odmítne nebo nepřijme, mohou tam cizinci zůstat žít a nechat se původním obyvatelstvem živit. Vlády těchto zemí a jejich soudy to přivítaly a postavily se tak proti vlastnímu lidu.

 

Poučení:

 

V každé správné pohádce přijde hrdina na rozcestí, kde se cesta dělí do tří směrů. V této pohádce (nebo skutečnosti?) se ty cesty jmenují:

1. Islamizace (otroctví)

2. (občanská) Válka

3. Czexit.

 

Kterou cestou se vydáš, lide země České?

 

 

https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.10.2019 19:29

Odpověď na otázku zní-žádnou!Protože Češi jsou jen bandou idiotů a jsou přeborníky ve skoku na špek.Za posledních třicet let to předvedli už mnohokrát.Takže se připravte na islamizaci své země.Nakonec už hymna se ptá "Kde domov můj".Věnovali jste svůj domov tisíciletým nepřátelům a faktickým zrádcům.Ani si svůj stát nezasloužíte,protože je pro Čechy hlavní postarat se,aby se zahraniční pán na ně nezlobil.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

11.10.2019 08:06

bUMERANG ...(Protože jsem si zapomněl v práci brýle, tak jen krátce). Tak dlouho, po staletí vykořisťovaly bohaté koloniální země "svá" dobytá území, až se karta obrátila. Kdo koho ohrožoval na životě, zotročoval ho, vnucoval svou vůli, neplatil ho za práci, kolonizoval, nařizoval, zotročil, ponižoval a donutil domorodé obyvatele podrobit se a sloužit kolonizátorům, stílel do těh, kdo se vzepřeli, až vidíme dnes tentýž efekt zcela obrácně. (Omlouvám se za chyby, nemohu je po sobě korigovat. Díky za pochopení). ......Mějte se hezky.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...