• Sobota, 16. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Otmar

KAUZA OKD – CO SE UKRADLO, SE MUSÍ VRÁTIT
Počet návštěv: 705

KAUZA OKD – CO SE UKRADLO, SE MUSÍ VRÁTIT

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

 Vyšetřovací komise parlamentu ČR ke kauze OKD: trestně stíhat čtrnáct osob vč. Sobotky, Urbana, Dlouhého a další  Kdo bude stíhat, když policie i státní zastupitelství doposud nic závažného neodhalili  Je policie kompetentní šetřit, když jejich ministr vnitra Hamáček je členem Bakalova Aspenu  Jsou státní zástupci kompetentní stíhat, když po čtyřech létech stíhání premiéra a jeho rodiny zjistili, že změnili na věc právní názor

Vyšetřovací komise parlamentu ke kauze OKD sdělila, že bude podávat trestní oznámení na asi čtrnáct podezřelých, kteří umožnili privatizaci této společnosti za velmi podivných okolností. Jednodušeji řečeno, kradlo se všemi způsoby. Jako občanka jsem podávala na tuto lumpárnu trestní oznámení v roce 2016. S vědomím státního zastupitelství, dokonce s plnou informovaností NSZ Pavla Zemana. Výsledek bylo jedno velké nic. Prostě se nic nestalo. Občané jsou jen nespokojeni, nebo dle slov státního zastupitelství a policie rozhořčeni z privatizace tohoto kolosu. V té době jsem ještě dávala podnět k přijetí zákona, kterým by se zmrazil Bakalům majetek do doby vyšetření této loupeže. Pochopitelně nic nebylo (v té době ani později) v tomto smyslu projednáváno a pan Bakala si vesele na Ostravsku prodával nejen pozemky, ale i budovy, které tak hezky podivnou „privatizací“ nabyl.

Vraťme se ale k parlamentní vyšetřovací komisi. Všechna čest, že došla k závěru, že se skutečně v této věci staly zločiny. Klobouk dolů před poslanci této komise za jejich práci a odvahu. Pak se ale musíme zamyslet nad tím, proč tyto zločiny neodhalili ti, kteří jsou za to placeni. To jsou státní zástupci a policie. Jak je možné, že to musí vyšetřit – definovat až parlamentní komise! Copak dělali státní zástupci a policie? Čekali, až celá kauza bude promlčena?

Politici se musí konečně zamyslet nad tím, proč státní zastupitelství nejméně za posledních osm let pod vedením NSZ Pavla Zemana, kdy se některé kauzy kolem OKD dostaly k soudu a kdy u soudu vystupovali hlavní aktéři zločinu jako svědci, například Sobotka, Urban a řada dalších, proč státní zástupci nekonali a nechali soudit jen absolutně nepodstatné „malé ryby“ úředníky.

Má veřejnost naději, že se skutečně nyní bude šetřit? Vždyť ministr vnitra Jan Hamáček je členem Bakalova Aspenu a NSZ Pavel Zeman má teď asi hodně práce s možným znovu otevřením Čapího hnízda.

Nebudu poukazovat na Bakalu a jeho morální hodnoty, když privatizací OKD připravil o střechu nad hlavou přes čtyřicet tisíc rodin. Takto ukradené byty se nyní pronajímají za nehorázné nájemné. Většinou s doplatkem státu na bydlení pro jeho chudé obyvatelé – seniory s důchodem, který jim ani nájem nepokryje. Bakala bral jen to, co mu parta, mající důvěru voličů, nabízela. Zločin ve skutečnosti spáchali naši politici, tak ať konečně nesou zodpovědnost. Měli přece naši důvěru a tu zklamali, zneužili. To není kolektivní rozhodnutí, to je kolektivní zlodějna a té se říká organizovaný zločin.

Pokud se podaří nyní dostat byty zpět státu a já věřím, že pokud bude politická vůle a není to jen ohlupování voličů, tak se to velmi brzy podaří.

Tak tyto byty mohou být první vlaštovkou pro nově založený „státní bytový fond“, který by mohl být základem pro nájemní (státní) byty s přijatelnou cenou nájmu pro občany.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV Praha, 13. 10. 2019

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

14.10.2019 09:51

Motto, V + W: ....Hodiny jdou pozpátku, chodí tam zlý duch...je tam něco v nepořádku, čmuchy čmuchy čmuch. ......Pokud by byla vůle řešit velké kauzy, kdy jde o rozkradené miliardy, dávno by se s tím něco dělalo. Ale vůle k tomu chybí. Osobně nevěřím na neprovázanost justice s těmito megazloději. Nejde o strach v jurisdikci, ale o známosti pocházející z bývalého režimu. To byli advokáti, soudci zcela provázáni s prostředím a lidmi z StB. Znali se a vycházeli si vstříc. Popíjeli spolu pivo a panáky v hospodách, kde se scházeli a oslovovali se křestními jmény. Tyto známosti jim mnohdy vydržely dodnes. Z toho pramení "neschopnost" vyřešit jakýkoliv případ zasahující do provázanosti, kamarádství těchto zainteresovaných osob. Časem tyto vzájemné vazby vytlačily všechny, kdo chtěli s rozkrádáním něco dělat. Kdo by je ohrozili. Všechny podněty k trestnímu stíhání těchto megazlodějl vedly k tomu, že odvážlivci, kteří si chtěli vynutit spravedlnost, byli sami obžalováni a hrozil jim dlouholetý kriminál. Takto se tito zloději bránili. Uplynul čas a jejich "hříšky" jsou promlčené. Nikdo si na nich nic nevezme. Na své cestě k nakradeným miliardám zničili životy těch, kdo se jim postavili. Ti, kteří vedli žaloby na ty, co chtěli spravedlivé procesy, byli nekompromisní. Trvali na vysokých trestech pro všechny, kdo se mafiím vzepřeli. Tím posílili kmotrovskou scénu. Megazloději byli (a dodnes jsou) zcela vyňati z procesů vedoucích k jejich odsouzení. Pravomocný rozsudek a jeho odůvodnění tedy v určitém slova smyslu zní: " My, kamarádi, co spolu popíjíme v naší hospodě nikdy nepřipustíme, aby kdokoliv narušoval naši jednotu. Pokud se o to pokusí, se zlou se potáže. My Pepové, Jardové, Honzové a další estébáci a právníci se spolu od výčepu známe a velice dobře se dovedeme bránit všem, kdo nás napadnou. Zkuste si to, a šatlava vás nemine. V době procesu proti vám si na chvíli přestaneme tykat, aby nám to dodalo punc věrohodnosti. Musíme se jenom dohodnout v naší hospodě, jak proti vám postupovat a obžalovat vás z účelově vymyšlených trestních činů. Tak se kliďte nám Pepům, Vaškům, Karlům a Honzům z cesty. Pokud tak neučiníte, pak vám dáme ochutnat naše soudní líčení, která máme zcela pod kontrolou. Tu obžalobu, co na vás podáme, myslíme smrtelně vážně. Kliďte se nám z cesty! My se budeme scházet v naší hospodě a společně radit, utvrzovat se, jak na vás vyzrát. ...Že to tak není? ....Ale no tak! .....Mějte se hezky. ...PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.10.2019 19:34

Co bylo ukradeno,musí se vrátit,vůbec neplatí.Není k tomu politická vůle.A u církví nešlo o ukradený majetek,ale o krádež majetku.Tak si můžete sami vybrat,co vlastně platí.Zákony v žádném případě,ty jsou pouze pro někoho.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Bendova magisterská práce na ZČU v Plzni - Restituční proces nesplnila běžné podmínky v počtu normostran; měla jen 57 stran. Minimálního počtu 100 dosáhl student až větší velikostí písmen a odlišným řádkování

Bendova magisterská práce na ZČU v Plzni - Restituční proces nesplnila běžné podmínky v počtu normostran; měla jen 57 stran. Minimálního počtu 100 dosáhl student až větší velikostí písmen a odlišným řádkování

Poslanec  Marek Benda, který je obzvláště hrdý syn svého proslulého otce, je zaměstnanec českého národa, jenž doposud nikde jinde nepracoval, než ve Sněmovně. Je poslancem s dvouletou přestávkou od roku 1990. Ve volbách v roce 2002 zvolen nebyl, ale v červenci 2004 se do Sněmovny vrátil jako náhradník. Od 21. dubna 2013 je novým předsedou poslaneckého klubu ODS...

Rusko zařadilo českou rádoby humanitární organizaci Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Člověk v tísni se stal devatenáctou zahraniční či mezinárodní organizací, jejíž působení bylo Kremlem zakázáno.

Rusko zařadilo českou rádoby humanitární organizaci Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Člověk v tísni se stal devatenáctou zahraniční či mezinárodní organizací, jejíž působení bylo Kremlem zakázáno.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček okomentoval v polovině listopadu 2019 zařazení organizace Člověk v tísni na seznam společností, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí. Bude chtít vysvětlení od ruského velvyslance, řekl a na svých sociálních sítích prohlásil, že bude vysvětlení kroku vyžadovat od ruského velvyslance, neboť zákaz této „respektované organizace“ považuje za absurdní.

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Martin Roman (50) je i dnes v byznysu vnímán jako kontroverzní muž, a to je možná ještě milosrdné označení pro to, jak se o něm po Praze v některých kruzích mluví. Pro Andreje Babiše je něčím jako Voldemort pro Harryho Pottera. Jeho jméno se raději nevyslovuje.

Poslední domácí zprávy