• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Co my víme o Kurdech, Turcích a jejich konfliktech?
Počet návštěv: 1241

Co my víme o Kurdech, Turcích a jejich konfliktech?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Žijeme v době, která je charakteristická záplavou informací. Mezi těmi informacemi je pochopitelně plno manipulací, mnoho záměrných lží a snahy některé události vykreslovat jinak, než jak se skutečně staly. Míra nepřesnosti jistě roste se vzdáleností od místa dění. Co v tom záměrném a nezáměrném šumu je skutečně pravdou?

Už pár let tvrdím, že fakt není dobré, když se cizí státy vměšují do dění v různých zemích. Nikdy nemůžeme přesně vědět, co se tam děje. Jak si můžeme dovolit soudit a zasahovat do životů cizích lidí? Vzpomeňme jen, jak žalostně dopadlo humanitární bombardování. Možná ho mnozí z nás tehdy schvalovali, protože uvěřili tomu, co se ho tehdy snažilo ospravedlnit. Rozhodně platí, že jen těžko můžeme dění v cizích zemích pochopit, protože tam nežijeme a nemáme přesné informace.

A v neposlední řadě – nevíme, jak přemýšlí tamní lidé, co jim vyhovuje, co potřebují, jak jsou zvyklí žít. Snaha nutit lidem v cizích a vzdálených zemích naše způsoby života, naše hodnoty, naše vnímání spravedlnosti, je arogantní a nefunguje a nikdy fungovat nebude. Musí být sami odpovědní a sami si musí nastavit život ve své zemi tak, aby jim vyhovoval a toxicky nezatěžoval okolní země. Co naplat, koncept lásky a otevřených hranic se každým dnem ukazuje jako jeden z největších bludů naší civilizace. Nefunguje ani koncept „laskavého“ četníka, který ostatní nutí k chování podle pravidel, které si hříšníci sami neurčili a nechápou je.

Když Turek napadl Sýrii, největší hněv se snesl na Američany, kteří podle výše uvedeného pomalu a těžce naplňují to, s čím Donald Trump vyhrál volby. Stahují se ze zemí, kde nemají co dělat. Že toho Turci využili a krvavě začali masakrovat především své odvěké nepřátele – Kurdy – je druhá věc. Turecko je islámská země a podle toho se taky chová. Být s nimi v NATO je výsměch zdravému rozumu. Při pohledu na zmasakrované především kurdské obyvatelstvo a na jásot obyčejných Turků, by si každý měl položit otázku, jak bude probíhat další soužití s tureckou (stále rostoucí a neochotnou k integraci) menšinou v Německu? Není to náhodou časovaná bomba, která se nejspíš právě odjistila? Turecko je připraveno bojovat za slávu islámu a má bojovníky, kteří se nebojí smrti…

Západ to celé doslova zkonil. Odmítá si připustit, že islám je faktor, který vstupuje do všech zásadních konfliktů a koření ho velkou dávkou iracionality. Když si to nepřipustíte a dokola jako idiot opakujete, jak si islám zaslouží náš respekt, budete brzy počítat své mrtvé.

Já si netroufám tvrdit nic. Vím jen jedno – Sýrie je země, která byla v pohodě a když se do toho začal motat Západ, vše se pokazilo. Chceme-li to napravit, přestaňme se jim plést do jejich věcí. Předpokládám, že ani Kurdové nejsou žádné laskavé a něžné víly. Mají své zájmy a tvrdě si za nimi jdou. Dokázali bojovat s islámským státem, a to se cení, není to ale omluvenka pro všechno (což si evidentně Kurdové mysleli). Budou se muset jako každý prostě dohodnout s těmi, na jejichž území žijí.

Stejně jako každý trpím při pohledu na zabitou a umučenou a znásilněnou ženu. Je mi jí líto. Ale tím, že ze Sýrie uděláme druhý Afghánistán, ji neochráníme.

Co má tedy dělat Západ? Hájit si své a přestat omlouvat islám. Nenechat se vydírat kvůli ropě a kvůli tomu islámu poníženě ustupovat. Islám toho ovlivňuje už příliš a je na čase tomu udělat přítrž. Když se někde zabíjejí a masakrují lidé kvůli náboženství a moci, máme jedinou povinnost. Zajistit, aby se tyto hloupé, animální a nesmyslné konflikty nerozšiřovaly k nám. Bohužel se to Západu pranic nedaří. Prozatím… Donald Trump ale udělal první malý krok a já věřím, že byl správný.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Michaela Flesarová

Michaela Flesarová

28.10.2019 14:05

Evi gratuluji, velmi opět výstižné. Děkuji Míša.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.10.2019 19:46

Paní Hrindová sice v posledním odstavci přesně popsala,co je potřeba udělat.Jenže politici myslí pouze na svoje výhody a nic jiného je nezajímá.A musí si přece nahrabat v době,kdy mohou.Po odchodu už tu možnost mít nebudou.A protože politik je člověk bez páteře i cti,tak je přesvědčen,že jsou všichni také takoví a že se nakonec domluví i s islámem.Nakonec není přece problém konvertovat k islámu.A to se zřejmě chystají.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

16.10.2019 19:41

"Zapad", tj. neoconi, USA a jejich evropsti mopslici, pouzivali Kurdy jako protivahu proti (sekularnimu) rezimu Basara al-Asada. USA vedly valku v Syrii na dvou frontach: proti ISIS a proti Asadovi. Netreba snad rikat, jak je to absurdni. Spojene staty po celou dobu valky podporovaly jakousi imaginarni "demokratickou" opozici, napr. tzv Free Syrian Army. Dnes o tom neslyset a dle zlych jazyku nikdy nic takoveho de facto neexistovalo. Jedine, co realne existovalo (krome syrskych vladnich vojsk) byli Kurdove. Plan B byl, ze kdyz se nepodari svrhnout Asada, tak se Syrie rozdeli. USA "hecovaly" Kurdy proti syrskemu rezimu. Jenomze to narazilo na Turky. Turci/Erdogan jsou islamsti fanatici a byli odhodlani napadnout Kurdy, i kdyby to znamenalo stret s Amerikou. Pouhá americká přítomnost v severovýchodní Sýrii by Turecko od útoku neodradila. Proto Trump couvl.

Zapad uvalil na Syrii embargo. Kdo ma tedy v Syrii vladnout? Asad vyhral volby a pruzkumy verejneho mineni v ruznych dobach uvadeji podporu 50% az 90% obyvatelstva.
https://www.keepandshare.com/doc9/21135/syriapolls-pdf-637k?da=y

Mainstream media porad tvrdi, ze Asaduv rezim je "zlocinny". Pritom o udajnych "atrocities" neexistuji zadne dukazy. Naopak vime, ze udajne chenicke utoky byly nafingovane
https://voxpopuliblog.cz/unikly-dokument-organizace-pro-zakaz-chemickych-zbrani-o-dume/
Je to vsechno zalozeno na lzich.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy