• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Osmašedesátníci se stydí za svou bolševickou minulost, Chramostová smývá jejich hříchy, píše Záhir
Počet návštěv: 3809

Osmašedesátníci se stydí za svou bolševickou minulost, Chramostová smývá jejich hříchy, píše Záhir

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Tímto reaguji na výrok psychiatra Cyrila Höschla, že se prý lidi stydí, že nebyli disidenti a že Karel gott „smývá jejich hříchy“.

Možná před dvaceti lety, kdy jsem končil základní školu, bych zastával podobné názory jako doktor Höschl.

Karel Gott? Lidi se stydí, že nebyli disidenti. On smývá jejich hříchy, říká Cyril Höschl

Poslední léta ovšem v řadách disidentů oddělila zrno od plev. Na jedné straně skuteční obránci svobody, jako Lenka Procházková či Jan Schneider, kteří podepsali Chartu 77, ale zároveň odmítají poklonkovat současným mocipánům a dělat za každou cenu kolaboranty Bruselu, Washingtonu či Berlínu ad absurdum, to je to zrno, do nějž samozřejmě počítám rovněž největší symbol této části disidentů, Karla Kryla, na druhé straně různí ti křiklouni, ať už signatáři Charty či bývalí kariérní bolševici, dnes kariérní rusobijci, eurohujeři a podobně, kteří dle principu pokryteckého dvojího metru mlčí o Havlových milenkách či jeho zradě vlastních ideálů po roce 1989, aby se udržel u moci, viz postoj k NATO či k přímé volbě prezidenta, o nestranické politice založené na osobnostech ani nemluvě, také jim nevadí fanaticky bolševická minulost Vlasty Chramostové, dokonce ani její spolupráce s STB, nikoli někdy koncem Husákovy éry, když už o nic nešlo, jak vyčítají Nohavicovi, ale ve zločinných padesátých letech, konkrétně v listopadu 1957, po rozpadu jejího manželství se zapáleným bolševikem Pavlincem, který se později dostal do nemilosti, jako se to stalo i jiným podobným, podle hesla – revoluce požírá vlastní děti.

POHNUTÉ OSUDY: Vlasta Chramostová: Ze spolupracovnice StB disidentkou

Cituji z výše uvedeného zdroje:

„Mefisto mi podstrčil čtvrtku čistého papíru a půjčil plnicí pero,“ napsala. „Protože jsem chtěla být slavná, chtěla jsem bez překážek uplatnit všechny svoje schopnosti, které se mi přes velký úspěch zdály stále ještě nevyužity, chtěla jsem se někdy dostat do ciziny, cestovat, poznat svět, vydělat si nějaké peníze, ne pořád počítat každou korunu, půjčovat si, někoho živit. Chtěla jsem být taky jednou šťastná,“

Nechci nikoho soudit, ani Vlastu Chramostovou, ale vydávat ji za „morální vzor statečnosti“ proti „exponentovi komunistického režimu“ Karlu Gottovi, který podle mých informací nebyl ani v KSČ, to je ne jen učebnicovým příkladem morálního pokrytectví dle přísloví – káže vodu, pije víno…, ale též urážkou inteligence čtenářů podobných „kavárenských šplechtů“!

V jednom pořadu na tehdy ještě mnohem objektivnějším Českém rozhlase mluvil tuším Smoljak nebo Svěrák o podpisu anticharty. Váhali, váhali, až začali přicházet jejich fanoušci a přemlouvali je, ať to podepíšou, že v té šedi jsou „Cimrmani“ jedni z mála, kteří jim dodávají potřebnou radost a chuť do života, proto nakonec podepsali. Věřím, že podobné to bylo u Karla Gotta.

A nechápu, proč by se měl někdo, zejména pokud měl děti či pokud hrozily postihy jeho blízkým, že se odmítl stát disidentem, že raději tu Chartu nepodepsal, aby jeho děti mohly udělat maturitu či vysokou školu, aby nedostali do průšvihu své sourozence, rodiče, manžele/manželky či nejbližší přátele. Toto je potřeba jasně říci, nebýt disidentem nebyla otázka pouhé osobní statečnosti, nebo naopak zbabělosti, ale také otázka, zda poškodit či nepoškodit jiné lidi!

A nejhorší ostudou je, když se do Gotta navážejí a Chramostovou oslavují ti, kteří i za oné Husákovy normalizace byli členy KSČ a dalších režimních organizací kvůli kariéře a vlastnímu prospěchu, ale po změně režimu se z nich stali jedni z největších „komunistobijců“, ti už vůbec nemají morální legitimitu někoho soudit!

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.10.2019 19:37

Právě ti,co se zúčastňovali akcí komoušů v padesátých letech,jsou ti nejhorší z komunistických zločinů.Není mi zcela jasné,zda skutečně Chramostová podepsala arch smrti pro Štěpničkovou.Ale svou účast v KSČ v těchto letech dokázala,že je jen prospěchářský hajzl.Přešla k reformním komunistům a když i oni prohráli díky sovětské okupaci,tak už jí nezbývalo nic jiného,než podepsat Chartu.Neodsuzuji ji,ale od oslavy havlošvábů a jiných "demokratů se distancuji.Poznal jsem dost komediantů a jejich chování i vůči sobě mělo do dokonalosti daleko.Proto jsou to jen komedianti a nic jiného nikdy nebudou!Chramostová je jedním z příkladů.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

16.10.2019 18:10

* V 50. letech skalni komuniste, stachanovci, staliniste. Budovali socialismus se zpevem a tancem, zavirali a popravovali ty mene uvedomele.

* Pred 68. reformni komuniste s lidskou tvari.

* Po 68. sli od valu. Stali se z nich chartiste a disidenti.

* Po 98. masarykovsti demokrate. Prali si pluralitni spolecnost.

* Nakonec cely narod zaprodali Sorosovi a neoconum. Mame nenavidet vsechno ruske a zaprit svuj slovansky puvod. Disidenti a samizdat jsou ted spatni a publikuji jenom "dezinformace". Spolecnost se nema rozdelovat. Zavadeji novou totalitu, zatim jenom zastrasovanim a kontrolou tisku. Zacali obnovovat Statni Bezpecnost.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy