• Pondělí, 18. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Romana

Můj zájem o politiku trvá už řadu let a za ta léta jsem slyšel poprvé od pana Schwarzenberga pravdu.
Počet návštěv: 1385

Můj zájem o politiku trvá už řadu let a za ta léta jsem slyšel poprvé od pana Schwarzenberga pravdu.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Dá se říci, že pan Schwarzenberg pronesl doslova památnou větu, ve které bylo řečeno vše podstatné o České republice ve smyslu jejího mezinárodního postavení, vnitřní integrity, svobody a velmi nejisté budoucnosti. A cože to pan knížepán řekl?? Inu to, že bez EU by Český národ chcípnul hlady.

   Ač vám to některým přijde divné, tak je to svatá pravda. Sice jsou obchody nabušeny až po strop zbožím, ale kolik z toho zboží je čistě České provenience?? Budu slušný a tak řeknu, že velmi málo. Z této skutečnosti se však odvíjí mnoho dalšího, co si mnoho lidí nedokáže připustit, natož to pochopit.

  Pan Schwarzenberg při vyřčení oné kruté pravdy však opomenul říci to hlavní. Proč tomu tak je?? Kdo je toho příčinou?? Samozřejmě nelze očekávat, že by nějaký politik přiznal svůj díl odpovědnosti. Každý z nich se ihned běží schovat za systém parlamentní demokracie, protože tento to umožňuje. Chyba největší však leží na národu samotném, protože tento stav dopustil. Neobul se do mrzkých politiků a kolaborantů. Prostě mlčel. Prakticky vzato je ve všech postsocialistických zemích situace obdobná. Národy žijící v socialismu nebyly zvyklé zabývat se takovými záležitostmi, neb politika za socialismu měla pronárodní směr s důrazem na celospolečenské zájmy. Lidi ani náhodou nenapadlo, že by se našla taková hovada, která jsou schopna jim vlast pod rukama rozprodat. Valná většina společnosti byla přesvědčena, že převratné změny v devadesátých letech minulého století byly krokem vpřed a vůbec si nepřipouštěli, že politika je obchod, za který tvrdě zaplatí! Nikoho ani nenapadlo, že se budou pod rukou prodávat zahraničním takzvaným investorům celé fabriky, které byly postupně vedeny do úpadku (záměrného). Jako příklad nám mohou posloužit třeba cukrovary pod firmou Eastern Sugar, Jawa, Liaz, mnohé papírny i nemocnice a další. Ještě horší bylo rozprodáváni půdy!!

  V procesu devastace Českého hospodářství bylo doslova zneužito neznalosti Českého národa a bylo využito jeho naivity. V jistém smyslu lze tento proces označit nálepkou kriminální čin, avšak jeho průkaznost je prakticky nemožná, neb je kryt parlamentní demokracií.

  Pan Schwarzenberg byl prakticky u všeho od roku 1989 a velmi dobře ví, jaké špinavosti byly s naší zemí činěny. Pan Schwarzenberg však i před rokem 1989 vyvíjel proti naší zemi různé aktivity a dokonce jsem někde četl, že spolupracoval před rokem 89 s naší rozvědkou, což by značilo, že byl dvojitým agentem. Nedivil bych se tomu! Dělal také poradce jistému Václavu Havlovi a to je velmi důležitý fakt. Václav Havel totiž dělal pouze to, co mu jeho loutkovodiči a chlebodárci poručili. Schwarzenberg byl jedním z loutkovodičů. Nutno tedy říci, že ač Václav Havel nebyl nic dobrého, tak tu byli a jsou ještě mnohem horší. Havel nebyl politik ani státník. Havel bez vědomí a rad svých poradců neuměl jít ani na toaletu. On jenom propůjčil roku 1989 svoji tvář, ale neuměl nic, krom klapání hubou. Přišel s ním však zlořád a morální bahno!

  Zlořád a morální bahno, které vzešlo po listopadu 1989, začalo bořit vše zažité a pod rouškou falešné demokracie a svobody nám byl naordinován kapitalistický ekonomický systém. Možná bych nic nenamítal, kdyby se nové ekonomické struktury vytvářely čistě v duchu národním, ale bohužel. I tady jsme se vazaly německé, rakouské francouzské a americké ekonomiky. Aby se však toto mohlo stát, tak musely jisté kruhy vytvořit vhodné podmínky a legislativu. Ty zrádcovské kruhy, které umetaly cestu naší cestě do vazalství, byly okolo pana Schwarzenberga, Tošovského, Vondry, Kroupy, Halíka a dalších. Po nich následovala garnitura aplikujících politiků, kteří svou privatizací ekonomiky podtrhly nohy vlastnímu národu. To byli lidé okolo Klause staršího-tedy Ježek, Kočárník, Dyba, Dlouhý a další. Tím si bahno pojistilo toliko fakt, že cesta zpět bez revoluce bude prakticky nemožná. Smutné na tom je to, že si národ vůbec neuvědomil, co se děje a uvěřil plamenným projevům Havla, Kubišové, Moučkové a dalších o demokracii o kterou nikomu s řečníků nikdy nešlo.

  Dnes jsme na tom skutečně tak, jak řekl Schwarzenberg. Bez EU bychom chcípli hlady. Ovšem neřekl to, že za tímto stavem stojí on sám s jeho lidmi, Klaus a zase jeho lidé. Co však s tím?? Staří lidé vědí, ale nemají sil něco měnit. Ti mladší mají sílu, ale také strach, protože tři čtvrtiny národa jsou zadluženy (systémově a záměrně), což je prakticky umlčuje-no a mladí-těm je to fuk, nezajímá je to, protože žijí jen přítomností. To vše je moc nebezpečné pro naši zemi. Vždyť my nemáme dostatek brambor, masa, zeleniny a dalších komodit. Stačilo by zastavit dovozy na týden a byli bychom v prdeli!!! My nejsme jen vazaly, ale také snadno vydíratelnou zemí pro naši nesoběstačnost!! Kde jsou ty časy, kdy jsme byli potravinově soběstačnou zemí s jakous takous svobodou.

  Abychom situaci zvrátili je nutná revoluce bez sametu, trocha totality a hodně vlastenectví. Bez EU bychom skutečně chcípali hlady a to je nutno změnit.

Ram

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.10.2019 20:00

Pane Rambousku,jste naprosto mimo!Likvidace českého zemědělství byla jednou z podmínek přijetí do čtvrté říše.Právě proto,abychom nebyli soběstační v potravinách.Kromě toho zastánci EU tvrdí,že více dostáváme,než dáváme.A to je naprostá demegogie,neboť to více než dobře vyvažujeme platbami za potraviny.Takže se zdá,že Vám teorie marxismu toho příliš nedala.A i státy EU by nám rády dodávaly potraviny a ani bychom nemuseli být členy čtvrté říše Adolfa Hitlera.Tak opět nedoučený hajný jenom lže,jak činil celý svůj život.To jste si nevybral zrovna dobrý příklad.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Tříska se chtěl původně stát tanečníkem. To mu naštěstí rozmluvil legendární herecký bard Karel Höger (†67), který ho náhodou slyšel recitovat. V letech 1955 – 1959 proto vystudoval herectví na pražské DAMU, a poté se stal historicky nejmladším členem činohry Národního divadla, podobně jako kdysi Ladislav Pešek (†79).

Rusko zařadilo českou rádoby humanitární organizaci Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Člověk v tísni se stal devatenáctou zahraniční či mezinárodní organizací, jejíž působení bylo Kremlem zakázáno.

Rusko zařadilo českou rádoby humanitární organizaci Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Člověk v tísni se stal devatenáctou zahraniční či mezinárodní organizací, jejíž působení bylo Kremlem zakázáno.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček okomentoval v polovině listopadu 2019 zařazení organizace Člověk v tísni na seznam společností, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí. Bude chtít vysvětlení od ruského velvyslance, řekl a na svých sociálních sítích prohlásil, že bude vysvětlení kroku vyžadovat od ruského velvyslance, neboť zákaz této „respektované organizace“ považuje za absurdní.

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Začnu zvesela anekdotou: Slepý zajíc skáče po lese a stoupne na hada. Zajíc: ”Promiňte, neviděl jsem Vás, jsem slepý” Had: “I Vy promiňte, také jsem slepý a neuhnul jsem. A co jste za zvíře?” Zajíc: “Nevím, nikdy jsem se neviděl. Osahejte mne a povězte jaký jsem.” Had se otočí okolo zajíce a povídá: “Máte jemný kožich, velké uši a malý čumák. Vy jste zajíc.” Zajíc se zaraduje. Pak osahá hada a povídá: “Jste tvrdý, studený, slizký a nemáte koule ani páteř… Vy musíte být Kalousek…”

 

Poslední domácí zprávy