• Pondělí, 25. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Viola

Česká televize byla usvědčena z další lži, tvrdí Okamura. Vedení postižené střední školy již podniká právní kroky
Počet návštěv: 870

Česká televize byla usvědčena z další lži, tvrdí Okamura. Vedení postižené střední školy již podniká právní kroky

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Ve čtvrtek poslanci hodlají projednat výroční zprávy o hospodaření České televize (ČT). Kritici veřejnoprávní televize tvrdí, že její zpravodajství je neobjektivní a zdráhají se pro ně zvednout ruku. Šéf hnutí SPD Tomio Okamura obvinil televizi z toho, že se stala nástrojem tzv. demobloku a ČSSD v boji proti politickým oponentům.

Svůj postoj Okamura ilustroval na reportáži ČT z minulého týdne, která byla zveřejněna na sociální síti televize. V ní se tvrdilo, že při návštěvě premiéra Andreje Babiše Střední průmyslové školy v Plzni její vedení žákům údajně zakázalo klást otázky o kauze Čapí hnízdo nebo premiérovo působení v StB.

Později se ukázalo, že informace není ověřená a televize reportáž ze svých sociálních sítí stáhla. Podle ředitele školy Rostislava Študenta ale televize tímto poškodila reputaci školy a v rozhovoru pro TV Barrandov uvedl, že hodlá podniknout právní kroky.

„Hned po zveřejnění reportáže ČT jsme to začali šetřit, protože se vzedmula strašná vlna nenávistných e-mailů. Prověřovali jsme, zda to nemohl některý pedagog říct. Ale i žáci nám potvrdili, že k tomu v žádném případě nedošlo… Nikdo nedostal žádnou informaci, že se nesmí na cokoliv zeptat. A za vedení školy dám ruku do ohně… Česká televize navíc neměla povolení ke vstupu, nic takového jsem neodsouhlasil,“ řekl ředitel školy, který vyvrátil, že by došlo k ovlivňování či vyhrožování žákům.

Okamurovi především vadí systém koncesionářských poplatků. Tyto peníze pak využívá na tvorbu svých neobjektivních pořadů.

„Zmanipulovaná ČT, kterou si ovšem musí občané nuceně platit, předvádí nadále zcela flagrantní porušování zákona, který přikazuje vyváženost vysílání. A místo zajímavých rozhovorů, kde zaznívají oponentní názory, ČT nadále utrácí miliony za pořady typu 168 hodin, Reportéři ČT či Newsroom ČT24, kde redaktoři opakovaně zcela nepodloženě špiní nepohodlné politické oponenty,“ uvedl Okamura.

Oznámil, že poslanci SPD ve Sněmovně nepodpoří zprávy o činnosti a hospodaření ČT za roky 2016 až 2018. Podle něj je nutné odvolat generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, zrušit koncesionářské poplatky a přeměnit ČT na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu. Zákon na zrušení poplatků předložilo SPD již tento týden.

„Považujeme zpravodajství a hospodaření ČT dlouhodobě za nehospodárné, účelové, neobjektivní a manipulativní,“ poznamenal Okamura. „Vysílání ČT se v podstatě stalo politickým nástrojem tzv. demobloku a ČSSD,“ dodal.

Obvinil televizi z toho, že již pět let nebyl pozván do pořadu Otázku Václava Moravce a že její pořady dehonostují poslance a členy SPD.

Již dříve sociální demokraté avizovali, že hodlají podpořit výroční zprávy ČT a chtěli po koaličním hnutí ANO ujištění, že výroční zprávy rovněž podpoří. Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek nato uvedl, že apeloval na poslance hnutí, aby tak učinili.

Pokud Sněmovna neschválí dvě výroční zprávy po sobě, musí být Rada ČT odvolána, což bude vést i ke změně generálního ředitele ČT.

První místopředsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Adamová varovala, že pokud zprávy nebudou schváleny, Česká republika klesne na úroveň Polska a Maďarska.„Jsme na okraji propasti a dole jsou Polsko a Maďarsko, bez nezávislé veřejnoprávní televize bychom si na demokracii už jen hráli,“ napsala ve středu na svém Twitteru.

Zítra budu hlasovat pro schválení výročních zpráv a zpráv o hospodaření České televize. Pevně věřím, že se takových poslanců najde většina. Jsme na okraji propasti a dole jsou Polsko a Maďarsko, bez nezávislé veřejnoprávní televize bychom si na demokracii už jen hráli.

Markéta Adamová (@market_a) 16. října 2019

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019101710833596-ceska-televize-byla-usvedcena-z-dalsi-lzi-tvrdi-okamura-vedeni-postizene-stredni-skoly-jiz-podnika/

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.10.2019 19:47

Pan Okamura nemá pravdu.ČT plní všechna ustanovení,která má plnit.Tj. sama rozhoduje,co a jak se bude vysílat,sama rozhoduje,koho poplive a koho bude vynášet až do nebes,protože to má nařízeno z Brusele.Plní své zadání na více než sto procent.O šíření pravdy není v zadání Brusele ani zmínka!Tak jde pravda stranou a jenom se o ní mluví!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.10.2019 08:43

ČT = podpora všech protistátních sil, uskupení, schopných provést státní převrat. Je to neustálé štvaní proti řádně zvoleným ústavním činitelům, především našemu panu prezidentovi a premiérovi. Rovněž štvaní proti SPD a neustálé pomluvy z rasismu. Jsem na rasismus velice citlivý, nesnáším jeho projevy. Bojuji proti rasismu slovem. Snažím se o logiku. Rozděluji lidi na pracovité a ty druhé. To s rasismem nemá nic společného. Horší je, že ministr vnitra Hamáček je posedlý touhou omezovat hnutí SPD právě proto, že v jeho hlavě dlí paranoidní představa, že člověk, který je zplozencem tří národností, je ten pravý rasista. Je to paradox hodný pacienta doktora Chocholouška. .....Mějte se hezky.


 
QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany (ODS)

 Nebezpečný směr Občanské demokratické strany?  Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)?  Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů?  Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče?  Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout?  Pozastavit nebo zrušit činnost ODS? Ať rozhodnou soudy! 

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...