• Pondělí, 25. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Viola

Babiš či SPD bohudík situaci v Sýrii ani nepatrně ovlivnit nemohou…
Počet návštěv: 856

Babiš či SPD bohudík situaci v Sýrii ani nepatrně ovlivnit nemohou…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Andrej Babiš je nesporně úspěšným předsedou vlády a jeho sociálně ekonomická politika zaslouženě trvale přináší podporu kolem 30% hlasů voličů. V čem je mimo, jsou zahraničně politická témata, která vyžadují pochopení vývoje světa a znalost reality. Vzpomeňme jen pro zasmání, jak jsme se mohli přetrhnout při odvolávání ruských diplomatů při akci Skripal.

Andrej Babiš ještě před odletem do Bruselu se rozčílil, že v Sýrii Kurdové se rychle přidali na stranu Asada a hrůza… všemu dominuje Rusko. Šílené. Jak je to možné? Turecko je třeba zastavit.

Snad ještě komičtější jsou politici SPD, kteří nás roky unavují, že tu jsou uprchlíci a když konečně se objevilo první reálné řešení, kdy Erdogan má přesný plán na vybudování obcí podél hranice s Tureckem o pěti tisících obyatel, kterýžto pás by měl pojmout již v první fázi 1 milión uprchlíků, ve druhé dva milióny, ale SPD zuří. Vybral jsem si spojení Andreje Babiše a SPD cíleně. SPD stále napadá Babiše, že jim bere témata. A boj proti uprchlíkům je jejich téma. Nyní se ukazuje, že si jak Babiš, tak SPD mohou podat ruce…

80% Turků jsou dnes kategoricky proti přítomnosti syrských uprchlíků v zemi. Vzniká velké sociální i národnostní napětí. Erdogan absolutně musí ten problém řešit…

My bychom nevydrželi – jak to tak vypadá – ani deset tisíc…Představte si to…

Když Erdogan říká, že by ho EU měla podpořit v jeho řešení, je oheň na střeše. A EU „zásadově trvá na tom, že si musí 3,5 miliónu syrských uprchlíků nechat“. „ Ale zároveň je nesmí vrátit do Sýrie“. Je to jako u blbců.

A když logicky Erdogan namítne, že tedy je pustí do Evropy, kam oni samozřejmě míří (ne k nám, ale Německo, Švédsko atd. je jejich stále ještě vysněným rájem) zase začne řev, co si to dovoluje…

Je to jako u blbců.

No jak Andrej Babiš, tak i celá SPD jsou mimo.

Řízený proces turecké invaze je domyšlen do posledního detailu mezi Putinem, Edoganem, a Trumpem. Konzultanty a pomocníky tohoto procesu ke svému užitku sehrávají Rafsándžání i Asad a dnes již zčásti Saudské Arábie a SAE. A včera se přidal i šéf kurdských milic SDF Mazlum Abdi, že udělá vše proto to, aby bylo stažení kurdských skupin z bezpečnostního pásma dodrženo.

Evropská unie, včetně jejích hegemonů Francie a Německa jen může přihlížet. Proti pevné dohodě Putina, Erdogana a Trumpa absolutně nemůže nic zmoci. Sankce, které by byly přijaty fakt nehrají roli. To přece už každý ví.

Konec konců i Francie chce být začleněna v oblasti pod Rusko, když USA odešli.

Shrňme si to: Naši politici, ale i evropští politici si mohou říkat co chtějí a Andrej Babiš i SPD si měli někde nechat dát nalévárnu. Když nerozumí hlubinný procesům geopolitické změny, ať se alespoň nezesměšňují.

A ještě poznámka: Kurdové nejsou žádní andílci. Trump opakovaně dal najevo, že amíci ze Sýrie odejdou. Kurdové ovšem opakovaně odmítli dohodnout se (to je pro Vás pane Babiši) s Ruskem a Asadem.

Jak známo, první část příměří byla dojednána včera v Ankaře, závěrečná, včetně ještě přesnějšího harmonogramu, bude Edogan (opět pro pana Babiše) dojednávat s Putinem příští úterý…

PS. Andrej Babiš se klidně může otřepat a vrátit se k tomu, že podporoval třicetikilometrové pásmo mezi Sýrií a Tureckem pro uprchlíky.

Ono v každém případě vznikne, ať Babiš a SPD budou chtít či nebudou…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.10.2019 14:12

Myslím,že pan Kavan to shrnul ve svém příspěvku naprosto bezchybně.Jen k tomu opět dodávám,že Babiš mluví jinak tady a jinak v zahraničí.I on je posedlý zalíbit se svým pánům a proto asi není schopen posoudit správně akce,které neprovádí nynější novodobá čtvrtá říše pana Hitlera.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

19.10.2019 16:32

Babis jede podle zapadniho estblishmentu. Ty utoky na Rusko jsou nechutne!

Nevim, co to posedlo SPD. Orban tureckou akci schvaluje prave proto, ze si mysli, ze to zabrani prilivu migrantu.

Ale stejne nesmyslne je autorovo tvrzeni, ze "Řízený proces turecké invaze je domyšlen do posledního detailu mezi Putinem, Edoganem, a Trumpem."

Turecka akce neni nic jineho nez kuliminace turecke opozice proti samostatnemu kurdskemu statu. Erdogan invazi dlouho vyhrozoval. Soucasna situace je vysledkem planu B, tj. planu rozdelit Syrii, kdyz se nepodari svrhnout Asada. Jenomze to narazilo na odpor Turku. Trumpovi nic jineho nezbyvalo, protoze jedina alternativa byla valka s Tureckem. Neoconske dobrodruzstvi v Syrii skoncilo fiaskem. Trump dokonce ani nechce frontalni konfrontaci s Tureckem typu embargo. Je k tomu rada duvodu. Takze vyjednali "primeri". Turecko dosahne sveho cile bez boje a Trump nemusi uvalovat sankce.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany (ODS)

 Nebezpečný směr Občanské demokratické strany?  Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)?  Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů?  Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče?  Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout?  Pozastavit nebo zrušit činnost ODS? Ať rozhodnou soudy! 

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...