• Středa, 20. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Nikola

Úkolem České televize nesmí být politická agitace
Počet návštěv: 423

Úkolem České televize nesmí být politická agitace

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Úkolem České televize nesmí být politická agitace. Jejím úkolem musí být pravdivá, objektivní a vyvážená informace a transparentní hospodaření s veřejnými prostředky pod veřejnou kontrolou ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

V Poslanecké sněmovně jsme do pozdních večerních hodin projednávali výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize. Na toto veřejnoprávní médium se snesla obrovská vlna kritiky a to hlavně z důvodu nehospodárného nakládání s finančními prostředky a střetu zájmů generálního ředitele.

Z těchto důvodů jsou již dokonce podána trestní oznámení s podezřením ze spáchání trestného činu. Dokonce jsme se včera při jednání dozvěděli, že sám generální ředitel ČT Petr Dvořák byl ve středu odpoledne ve Sněmovně lobovat u poslanců hnutí ANO, aby výroční zprávy ČT schválili.

K hlasování o schválení výročních zpráv ČT včera z časových důvodů nedošlo, takže se k němu vrátíme někdy v následujících dnech. Stanovisko hnutí SPD je již delší dobu známé a všichni naši poslanci budou hlasovat proti schválení výročních zpráv o hospodaření a činnosti České televize.

Podle našeho názoru ČT zcela zásadně neplní svůj statut veřejnoprávní televize. Konkrétně se jedná o zpravodajské pořady, v rámci kterých podává jednostranné informace o dění u nás i ve světě, a tímto záměrným jednáním ovlivňuje informovanost našich občanů ve prospěch probruselských přitakávačů a různých politických neziskovek financovaných ze zahraničí. Hospodaření s finančními prostředky je netransparentní a postupně se dostává do červených čísel.

Hnutí SPD navrhuje zrušit koncesionářské poplatky (návrh zákona jsme již podali) a změnit ČT na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Požadujeme a dále v budoucnu budeme prosazovat zásadní změny v práci veřejnoprávních médií směrem k její vyváženosti. Jejich úkolem musí být objektivní informace a transparentní hospodaření s veřejnými prostředky pod veřejnou kontrolou ze strany NKÚ. Úkolem veřejnoprávních médií nesmí být politická agitace, nýbrž vyvážená informovanost.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2019 19:35

Pan Rozvoral použil nesprávné premisy.Úkolem veřejnoprávní televize je právě politická agitace,kterou nařídili z Brusele.Jenom tak mají právo na "koncesionářské" poplatky.Je třeba změnit politickou situaci v zemi,skončit s finanční podoprou politických partají,všech neziskovek,hlavně těch,co dostávají platby ze zahraničí,zlikvidovat všechny agentury pro asimilaci menšin a hlavně omezit přístup politiků do medií.A to včetně těch,kteří podporují neocony,trockisty,havlošváby a jinou havěť.Komediantům přestat dávat granty,ať si na sebe vydělají.Jenže nikdo nechce do toho šlápnout.Měl by ale podporu minimálně 80% občanů!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.10.2019 16:58

Je treba provest diagnozu toho, co se v Cesku deje. Michal Brand psal, ze lepšolidé „ovládají média, univerzity, neziskovky, struktury moci deep state. Přesně podle strategie neomarxistů „pochod institucemi“ jako jednoho z hlavních nástrojů na nastolení nové totality."
https://pravyprostor.cz/posel-dobrych-zprav-karel-gott/

Vidim to podobne. Myslim ale, ze to nejsou "neomarxiste" nybrz Sorosovci a neoconi - zakukleni trockiste(https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y). Zmocnili se medii. Chrli do eteru masivni dezinformace ze vsech tlampacu. Financuji a ovladaji tez neziskovky. Agituji, poradaji Majdany a barevne revoluce, zasevaji chaos, rozvraceji spolecnost. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku.

Za druhe, je treba zjednat napravu.
PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Tříska se chtěl původně stát tanečníkem. To mu naštěstí rozmluvil legendární herecký bard Karel Höger (†67), který ho náhodou slyšel recitovat. V letech 1955 – 1959 proto vystudoval herectví na pražské DAMU, a poté se stal historicky nejmladším členem činohry Národního divadla, podobně jako kdysi Ladislav Pešek (†79).

V USA mají děsivý rekord; letos bylo ve Spojených státech spácháno 369 masových střeleb (incidentů, při kterých zemřou čtyři nebo více lidí, u 160 lidí odsouzených od roku 1973 k trestu smrti se později prokázal justiční omyl

V USA mají děsivý rekord; letos bylo ve Spojených státech spácháno 369 masových střeleb (incidentů, při kterých zemřou čtyři nebo více lidí, navíc u 160 lidí odsouzených od roku 1973 k trestu smrti se později prokázal justiční omyl

Faktem je, že loni se 251 hromadných masakrů v USA událo za 216 dnů. Násilí je vyvoláváno každý den svou nenávistnou agendou a rasismem. Umírá více lidí, protože se naopak nebojuje proti bělošským super nacistickým teroristům. To jsou ti, kdo nenávidí Ameriku...

Poslední domácí zprávy

Ukradená spravedlnost

Ukradená spravedlnost

Při oslavách 30. výročí Sametu jakoby nebylo vhodné zmínit negativa dosavadního vývoje. Například téměř milion lidí postižených exekucemi....

 DYCKY MOST?

DYCKY MOST?

Ještě nedávno se lidé bavili u laskavého seriálu České televize s propagandistickými prvky… 
Realita je ale mnohem méně idylická. V...