• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Úkolem České televize nesmí být politická agitace
Počet návštěv: 1464

Úkolem České televize nesmí být politická agitace

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Úkolem České televize nesmí být politická agitace. Jejím úkolem musí být pravdivá, objektivní a vyvážená informace a transparentní hospodaření s veřejnými prostředky pod veřejnou kontrolou ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

V Poslanecké sněmovně jsme do pozdních večerních hodin projednávali výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize. Na toto veřejnoprávní médium se snesla obrovská vlna kritiky a to hlavně z důvodu nehospodárného nakládání s finančními prostředky a střetu zájmů generálního ředitele.

Z těchto důvodů jsou již dokonce podána trestní oznámení s podezřením ze spáchání trestného činu. Dokonce jsme se včera při jednání dozvěděli, že sám generální ředitel ČT Petr Dvořák byl ve středu odpoledne ve Sněmovně lobovat u poslanců hnutí ANO, aby výroční zprávy ČT schválili.

K hlasování o schválení výročních zpráv ČT včera z časových důvodů nedošlo, takže se k němu vrátíme někdy v následujících dnech. Stanovisko hnutí SPD je již delší dobu známé a všichni naši poslanci budou hlasovat proti schválení výročních zpráv o hospodaření a činnosti České televize.

Podle našeho názoru ČT zcela zásadně neplní svůj statut veřejnoprávní televize. Konkrétně se jedná o zpravodajské pořady, v rámci kterých podává jednostranné informace o dění u nás i ve světě, a tímto záměrným jednáním ovlivňuje informovanost našich občanů ve prospěch probruselských přitakávačů a různých politických neziskovek financovaných ze zahraničí. Hospodaření s finančními prostředky je netransparentní a postupně se dostává do červených čísel.

Hnutí SPD navrhuje zrušit koncesionářské poplatky (návrh zákona jsme již podali) a změnit ČT na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Požadujeme a dále v budoucnu budeme prosazovat zásadní změny v práci veřejnoprávních médií směrem k její vyváženosti. Jejich úkolem musí být objektivní informace a transparentní hospodaření s veřejnými prostředky pod veřejnou kontrolou ze strany NKÚ. Úkolem veřejnoprávních médií nesmí být politická agitace, nýbrž vyvážená informovanost.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2019 19:35

Pan Rozvoral použil nesprávné premisy.Úkolem veřejnoprávní televize je právě politická agitace,kterou nařídili z Brusele.Jenom tak mají právo na "koncesionářské" poplatky.Je třeba změnit politickou situaci v zemi,skončit s finanční podoprou politických partají,všech neziskovek,hlavně těch,co dostávají platby ze zahraničí,zlikvidovat všechny agentury pro asimilaci menšin a hlavně omezit přístup politiků do medií.A to včetně těch,kteří podporují neocony,trockisty,havlošváby a jinou havěť.Komediantům přestat dávat granty,ať si na sebe vydělají.Jenže nikdo nechce do toho šlápnout.Měl by ale podporu minimálně 80% občanů!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.10.2019 16:58

Je treba provest diagnozu toho, co se v Cesku deje. Michal Brand psal, ze lepšolidé „ovládají média, univerzity, neziskovky, struktury moci deep state. Přesně podle strategie neomarxistů „pochod institucemi“ jako jednoho z hlavních nástrojů na nastolení nové totality."
https://pravyprostor.cz/posel-dobrych-zprav-karel-gott/

Vidim to podobne. Myslim ale, ze to nejsou "neomarxiste" nybrz Sorosovci a neoconi - zakukleni trockiste(https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y). Zmocnili se medii. Chrli do eteru masivni dezinformace ze vsech tlampacu. Financuji a ovladaji tez neziskovky. Agituji, poradaji Majdany a barevne revoluce, zasevaji chaos, rozvraceji spolecnost. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku.

Za druhe, je treba zjednat napravu.
PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy