• Sobota, 18. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Co znamená být antifeministkou?
Počet návštěv: 727

Co znamená být antifeministkou?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Lidé si různé pojmy vykládají různě, tak je třeba je neustále vysvětlovat. Feminismus byl vždy znakem dobrého – snahy ženy brát se o svá práva, ve světě být vedle muže plnohodnotnou bytostí. Rozhodovat o svém životě i o světě, v kterém žena žije. To už ale dnes feminismus neřeší. Dnes jde o jiné věci.

Dnes feminismus bojuje za to, aby žena nebyla omezována svým ženstvím. Je to hloupý boj, protože bere ženě to, co ji definuje. Krása, něha, laskavost, empatie, mateřství… Podle feministek ženu péče o děti okrádá o její práva, a proto halasně bojují za větší zapojení muže tam, kde to je nesmyslné. Nutí muže chodit na mateřskou, snaží se z něho udělat citlivou a empatickou bytost tím, že mu omlacují o hlavu jeho mužství. Výsledek je tristní – ženy nejsou ženy a muži nejsou muži. A aby toho nebylo málo začíná také boj o děti – i těm chtějí vzít jejich jistoty v podobě identifikace s pohlavím. To není cesta, která by lidstvu přinesla cokoliv dobrého. Nejistota a chaos neplodí klid, bezpečí a harmonii.

Rozumná žena dnes nemůže být feministkou. Kdo by se chtěl hlásit k dnes už ideologii, která ženu a děti poškozuje?

Dnes už feminismus nepotřebujeme, ženy mají vše, o co bylo bojováno. Mají volební právo, mohou se vzdělávat, nikdo jim nebrání v jejich aktivitách. Ženy to mají mnohdy těžší, ale je to jen taková malá nevýhoda, která je více než vrchovatě kompenzovaná jejich největší výhodou – mohou rodit děti.

Nepotřebujeme feminismus, ale zásadně potřebujeme antifeminismus. Musíme to zastavit. Devastace ženských a mužských rolí pokročila tak moc, že už přestávají platit jakékoliv zábrany. Jsou ohroženy především děti a v neposlední řadě samotné ženy. Zmatené feministky a aktivistky s barevnými vlasy, které v podivných outfitech vykřikují hesla na podporu svobody ženy nebýt ženou, podrývají základy celé civilizace. Vystavují ženu nejistotám, kradou jim ochranu silného muže a připravují je o bezpečí a klid pro jejich děti. Připravíme-li ženu o její ženskost, zmizí vše, co dělalo svět harmonickým a bezpečným.

Dnes je třeba propagovat staré a dobré dělení rolí. Ženy, které mají odžito a vyzkoušeno musí vysvětlovat mladým dívkám, co je důležité, co je udělá šťastnými a na příkladech svých životů musí ukazovat, co dělá ženu opravdu šťastnou. Není to extrém, na který zhnuseně ukazují kritici konzervativních postojů. Žádná žena nechce být otrokyní svého muže. Ale může pečovat o rodinu a zároveň neztratit samu sebe a své sebevědomí. Žijeme v době, kdy je možné cokoliv. Můžete pracovat z domu, rozvíjet podnikání v oborech, které dříve nebyly možné. Ženský zájem o vzdělání a seberealizaci už dnes není v přímé konfrontaci s péčí o děti a rodinu.

Nakonec každou utrápenou a zmatenou feministku schová do kapsy klidná a sebejistá žena, která si dovede ze svého mateřství a partnerského vztahu brát harmonii a šířit ji dál, do svého okolí. Žena s fungující rodinou, s vyřešenými vztahy a s dobře vychovanými dětmi je nejvíc. Proto je nikde neukazují. Takové ženy by bořily pracně budované mýty o nesvobodě ženy.

Já ten prapor zvedám a věřím, že se ke mně budou přidávat další ženy, které jsou pyšné na to, že péče o děti a o jejich výchovu nepovažují za oběť. Ženy, které nemají potřebu ponižovat muže, manipulovat s nimi nebo jim dokonce sloužit. Ženy, které jsou pyšné na své ženství a nebojí se hájit svou svobodu a svobodu pro svou rodinu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Michaela Flesarová

Michaela Flesarová

28.10.2019 14:03

Jsem moc rada za tento článek. Jasný a výstižný.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.10.2019 19:06

Feminismus nikdy nebyl nic dobrého.Vždy se jednalo o snahu mít výhody na účet jiného.Ženy byly doma a tvrdily,že je to špatně.Mohly chodit pracovat a opět to bylo špatně.Normálních žen,nezatížených žádným mindrákem,se nikdo na nic neptá.Naopak se dávají "správné" příklady.O jednom psali persstituti jako o správném postupu.Jednalo se o vzdělanou ženu,zastávající vysoké funkce,která stihla ještě k tomu porodit dvě děti.A tady začíná story.Je schopná,je výkonná,ale pro děti má chůvu a nyní ten bonbonek.Své děti vidí 2(slovy dvě)hodiny ve čtvrtek.A to je právě příklad zfeminizované ženské,která chce stihnout vše.A odstrkuje vlastní děti v zájmu feministické poučky,že všechno zvládne.Jen to mateřství NE!


 
Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Smutné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Varovné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Sportovní kariéra Marion Jonesové (nar. 12. října 1975 v Los Angeles) byla impozantní až do té chvíle, kdy byla obviněna a usvědčena z dopingu. Vracet musela nejen medaile, ale i vyhrané peníze. Jedna z první sportovkyň – milionářek se ocitla prakticky na mizině.

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

 Manuel měl až nevídaně rozvité příbuzenstvo. Jejich vozy obklíčily kostel a skoro celý hřbitov. Aut a černých postav přibývalo, trochu to připomínalo výsadek před útokem. Brzdovi se zdálo, jako by z postav vycházelo něco divně mrazivého, vyvěrajícího odněkud z podzemí.

Poslední domácí zprávy