• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

ÚV KSČM si dělá z členů strany a z voličů srandu! Je úprava stanov a programu provokací??
Počet návštěv: 1796

ÚV KSČM si dělá z členů strany a z voličů srandu! Je úprava stanov a programu provokací??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Se zájmem sobě vlastním jsem si prošel nedávno vydanou úpravu stanov a programu KSČM. Se stejným zájmem jsem si prostudoval text soudruha Skály, který přednesl na PTPK v Praze u něhož jsem mylně předpokládal nějaký posun vpřed a jasné alternativní kroky vedoucí ke stabilizaci a rozvoji strany. Výsledný produkt bohužel nula.

   Co se týče úpravy stanov a programu KSČM, tak se nejedná o nic zásadního, tak že staré struktury vedoucí stranu k zániku se nemají čeho bát. Co mě však pobavilo, bylo opatření, kde se říká, že zrušené členství ve straně lze obnovit až po třech letech. Ústřední výbor si asi neuvědomuje, že stát se členem strany nebo z ní vystoupit není to samé jako namazat si chleba se sádlem a cibulí! Vystoupení ze strany je poměrně zásadní rozhodnutí, které v člověku zraje dlouho a musí k němu vést poměrně zásadní důvody. Lze tedy jen stěží předpokládat, že ten, kdož ukončí členství ve straně, by se do ní chtěl po roce vrátit. S  tímto mám svou zkušenost a věřte mi, nebo ne-pralo se to ve mně dlouho! Mě osobně to připadá, že komunistou se člověk rodí a že toto přesvědčení přímo pramení z nutnosti přežití komunity (společnosti). Jednotlivec mnoho šancí na přežití nemá a to jak v přírodě, tak v lidské společnosti. Bohužel ideje těchto myšlenek byly a jsou zneužívány a to lidmi, jejichž charakter je zásadním způsobem pokřiven. Pokřiven natolik, že zájmy čistě osobní překrývají zcela zájmy společenské (komunitní).

  Někteří vědí, že jsem ze strany vystoupil a jsem od strany už 5 let odloučen. Jsou i tací, kteří znají mé důvody vystoupení a psal jsem o nich i veřejně. Nikdy jsem se nestyděl za to, že jsem komunista a nestydím se ani za to, že jsem z KSČM vystoupil. Za těch 5 let mě nenapadlo, že bych se KSČM vrátil, protože se k lepšímu nezměnilo nic. Strana se totiž stále více utápí jen v pouhém žvanění a vnitřním rozkladu.

  Předseda strany Vojtěch Filip a celý ÚV společně stále pracují na dekomunizaci strany a jejím postupným ideologickým zmrtvením. To se jim dá říci, podařilo a ze strany s ideologickým základem byla učiněna komerční levicová strana. U tohoto vážně být nemusím a nechci. Kdysi jsem se snažil z vnitřku strany s tímto bojovat, ale reakční prodejné síly mají ve straně větší moc a sílu a členská základna ztratila svou ideologii a tím i revoluční náboj. Bojovat sám, nebo s hrstkou čestných proti takové síle není možné. Komunistou jsem i nadále-jen tu rudou knížku nemám. Co totiž do knížky, která je na povrchu rudá, ale uvnitř hraje všemi barvami?? Šel jsem svou cestou a těší mě, že nemusím být přímou toho, kam až to Vojtěch Filip dovedl. Je jasné, že mě to netěší. No a obnovovat členství?? Ani náhodou. Chtějí li tito pseudosoudruzi lidem lhát, tak beze mě. To já dělat nebudu a vím, že stejně to cítí mnoho dalších komunistů. 

  Je docela zajímavé, že v oblasti programu se neustále píše, že programovým cílem KSČM je socialismus. Co je to za kravinu?? Kdo tomu bude věřit je vůl! Tento bod je v přímém rozporu se samotným konáním KSČM. Nebo je vaším cílem socialismus s Babišem a Agrofertem?? Možná jo, ale to fungovat nebude. Víte dobře, že socialismus nastolit v České republice jen tak nelze. Ten se musí vytvářet na základě komunistického internacionalismu, jinak by nás čekal osud Venezuely nebo Libye. Vy však internacionalismus nepodporujete a ani na sjezd už nezvete delegace komunistických stran z jiných zemí. Socialismus lze budovat na základě sjednocení dělnické třídy, ale KSČM nemá snahu kohokoliv sjednocovat. Jak mohou předáci KSČM mluvit o socialismu, když někteří z nich jsou kapitalisté?? Co to máte za program?? Za koho mluvíte?? Celé je to lež!!

  Závěrem si dovolím pár slov k textu, který přednesl pan Skála na PTPK v Praze. Je mi z toho smutno pane Skálo. Vím, že máte na víc! Proč tak laciná rétorika?? To jsem si mohl koupit rovnou Halo noviny a přečíst si kecy o ničem! Váš text je pouhé konstatování a popis toho v čem žijeme a kam to vede. To všichni vědí. Zaměřil jste se kritiku kapitalismu, ale ani slovo k rozporuplnému vývoji v KSČM, přičemž právě vývoj strany je to zásadní, co nás pálí. Není přeci možné bojovat s kapitalismem, když strana, která by měla být, údernou pěstí nemá ideologický základ, postrádá jednotu, nemá jasný směr a je plná kolaborantů. Kritizujete něco, čeho je KSČM plná. V tomto bodě bychom měli začít nejprve u sebe a teprve pak kritizovat kapitalismus. Nesdělil jste ani jeden alternativní postup vedoucí k nápravě a tím defacto k záchraně strany. To už je PTPK slet žvanilů??

  Filip už dále na předsedu strany kandidovat nehodlá-svůj likvidátorský úkol splnil. Jestli si myslíte, že ona vzdálená účast KSČM na vládě je výhra, tak to je omyl. To je labutí píseň této partaje. Kdo však za Filipa?? Máme nástupce? Máme už konečně komunistu??

Ram

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.11.2019 19:42

Pane Přibyle,takové věci,jako chaty a chalupy,se přece k socialismu nehodí.Tady lidé nic neměli a podle dnešních historiků(spíše hysteriků) jsme teprve v 89tém roce slezli ze stromu.Ale to jen na okraj.Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany s výjimkou členství v tehdejším SVM.Na májové oslavy jsem nechodil od roku 1965,kdy jsem byl naposledy.Ale způsob,jakým KSČM vedou její představitelé je stejný,jaký používají socani.Nevadí mi,že opustili svou politickou linii.Vadí mi prospěchářství jejiho vedení,které bývalý místopředseda Dolejš zavedl na cestu korytářství.Z komoušů se stala partaj stejného ražení,jako ostatní jsou ostatní politické partaje.Hlavně koryta pro sebe a občané nás nezajímají stejně,jako ty ostatní.Pro mne jsou politické partaje zlo,které je potřeba vymýtit.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.11.2019 08:30

PS: Oprava: Stavíme socialismus a kapitalismus jako...


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.11.2019 08:19

Víte, proč je dnes Čína na špici světového pokroku? ...Protože si vybrala ze socialismu to nejlepší a z kapitalismu též... My tento fenomén nechápeme. Stavíme socialismus a komunismus jako protiklady. Čína dokázala světu starou, osvědčenou pravdu, že protivy se přitahují. Bezesporu na této filosofii nesmírně zbohatla. Naše společnost tak bojuje sama proti sobě. Odsuzujeme plošně, paušálně vše, co se u nás dělo, co se pro občany vykonalo, aniž bychom si uvědomili, že jsme byli v jistém slova smyslu za socíku úspěšní i nejbohatší. Na západ od našich hranic si pracující nedovedli představit, že by kromě zajištěné práce dostávali lidé byty zdarma (na pořadník) a téměř každý vlastnil chatu nebo chalupu. I seriál "Chalupáři" byl o tomto fenoménu natočen. Po cinkání klíči jsem si chtěl pojistit chalupu u Allianz, ale tento typ pojištění nevedli. Na Západě bylo chalupaření statisíců neprivilegovaných občanů v běžných profesích něco nepředstavitelného. Tito pracující lidé se normální prací a mnohdy svépomocí dopracovali k rozsáhlému majetku o němž se dá tvrdit, že na druhé straně hranice disponovali touto možností jen dolaroví milionáři. Neuhýbejme pravdě a nezavírejme před skutečností oči. ( A to jsme ještě dokázali ufinancovat statisícovou, moderně vyzbrojenou armádu). ......Mějte se hezky.


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Poslední domácí zprávy