• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Nemáte mozek? Tak mazejte na Letnou. Tam se setkáte se svými blízkými
Počet návštěv: 7921

Nemáte mozek? Tak mazejte na Letnou. Tam se setkáte se svými blízkými

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Běžte tam, utíkejte, rozviňte vlajky a roztáhněte transparenty na délku i šířku letenské pláně, protože dnes má tupost své pré. Křičte hulákejte, že chcete znovu u lékaře a v nemocnicích platit jak mourovatí, řvěte i vy důchodci, že se vám stýská po penzích ročně zvyšovaných o 40 Kč, a vytleskejte si i vy učitelé, že chcete být znovu nejhůře placeným povoláním v republice, i vy dělníci, že chcete zas, jako kdysi, pracovat za pár šupů. A skandujte hesla vy všichni, kteří toužíte, aby se vrátil čas Kalousků, Schwarzenbergů, Topolánků, Bakalů a Krejčířů.

Ječte, že se vám po nich stýská, že byste je zas chtěli vidět ve vládě i na Hradě, že toužíte po tom, aby hospodářský rozvoj republiky řídil politolog, aby se vzrušně a zcela vážně znovu debatovalo o tom, jestli paní Němcová bude nebo nebude premiérem české vlády, aby ministerstvo dopravy znovu řídil pan Řebíček, aby úřady na úrovni, nejlépe samozřejmě ministerské, získali pan Herman i pan Štětina, aby se na ministerstvo zdravotnictví vrátil pan Julínek a do sněmovny pan Wolf, na ministerstvo obrany paní Parkanová, a ta, aby konečně získala možnost zapět při otevírání vytoužené radarové koule v Brdech své vysněné: Dobrý den prapore hvězd a pruhů.

Vyžadujte, aby doživotním poslancem sněmovny byl jmenován Marek Benda, aby z Olomouce povolali do Prahy na ministerstvo spravedlnosti či vnitra znovu pana Langera, aby se do politiky vrátil pan Kocáb a abychom opět obnovili  snahu získat pro něj Nobelovu cenu. 

A prosaďte, že z vlády musí být vyhnán její premiér, který je dnes naším neoblíbenějším politikem, a že z křesla ministryně spravedlnosti musí odejít žena, která  v žebřícku stovek nejdůvěryhodnějších našich politiků a političek figuruje právě dnes na místě šestém.

Prosaďte, aby média, včetně ČT, probojovávala ještě více než dosud naši jasně prozápadní orientaci, aby Ukrajina byla vyhlášena hned po Německu naším nejbližším spojencem. Aby důstojníci praporu Azov byli jako instruktoři povoláni k naší armádě a probojovávali zde návrat k osvědčeným tradicím zahraničních formací SS.

Abychom při policejních výsleších podezřelých využili konečně i my v USA tak nadmíru osvědčený waterboarding, po jehož už prvním kole, přiznáte přeochotně i to, z čeho vás nikdo neobviňuje.

Abychom – a znovu podle amerického vzoru – zavedli v praxi mediální i zpravodajské pořizování tzv. hlubokých falzifikátů, které dokonale znemožní rozlišit pravdu od lži.Vždyť co lepšího by si dnes při propagandistickém ovlivňování svých posluchačů přála dnes např.naše současná ČT?

A všechnu možnou podporu dejme NATO a EU a běžme v té podpoře až tak daleko, že co nejvíce našich státních pravomocí odevzdejme těmto zastřešujícím  organizacím a ponechme si snad jen to nejbližší, možná na okresní či jen obecní úrovni, které ještě dokážeme zvládnout.

A nebuďme nacionalisty ani v kultuře, nechtějme všechno umět tak, jak to umí v zahraničí, vždyť spoustu pořadů si můžeme dovézt. Skvělých knih, filmů a TV pořadů je na světě dost a netrvejme na tom, že je musíme mít i my. Nemusíme! Vzpomeňme Star Dance, Zázraky přírody nebo Dr. Martina a zapomeňme na Televariéte, Abecedu či Možná přijde i kouzelník

Buďme pokorní – a hlavně pokoru národa před cizinou si na Letné probojujme.

A všechnu víru, které jsme schopni, věnujme slovům, kterými nás z pódia na Letné osloví několik našich reprodukčních umělců, většinou herců, o kterých je známo, že o politice nemají tušení, ale o to víc je to ponouká se k ní vyjadřovat. A navíc pro ně platí klasikova slova o tom, že prostí lidé jsou schopní mimořádných citových a duchovních hnutí, ale nedovedou je vyjádřit, zatímco u herců je tomu přesně naopak.

Ne už tedy vzhůru národe, ale vzhůru mezinárodní společenství, vzhůru NATO a vzhůru EU.

To ať se rozlehne letenskou plání silou lví, a ať se to z Letné rozletí nad českou i moravskou kotlinou a nechť to neporušené a co nejřetelnější doletí až k našim současným pánům v Bruselu, Berlíně a Washingtonu.

Lubomír Man

 

 

 

 

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Květoslav Vícha (Kvido)

Květoslav Vícha (Kvido)

21.11.2019 13:21

Nebo: https://www.phpfusion.cz/blog/2521/Chvilky-zneuzily-odkaz-17-listopadu-1989


 
Květoslav Vícha (Kvido)

Květoslav Vícha (Kvido)

21.11.2019 13:20

Pěkné napsané! Minař je výtvor naštvané opozice. To dnes už každý ví. Místo připomínky 17. listopadu na Letné demonstroval s ovčany a pobízel je k politickým stranám opozice (ODS, STAN...). To bylo nepatřičné a zneužití odkazu 17. listopadu. To byl průhledný manévr a někteří z demonstrace v průběhu také odcházeli. Mám na PrávěDnes: https://pravednes.cz/click?id=77084358&r=https%3A%2F%2Fwww.phpfusion.cz%2Finfusions%2Fblog%2Fblog.php%3Freadmore%3D2521


 

19.11.2019 21:41

Do Evropy se vrací nacismus, i když si přivlastnil jiné mimikry. Všichni přece víme, že nacismus v první fázi vyhrožoval. Ordneři "chránili" pořádek a rodilé Němce. Z nich se stali nadlidé. Všichni, kdo se proti fanatismu postavili, byli škůdci, kteří si nepřáli založení velkoněmecké Třetí říše. Německo před nástupem Hitlera zažilo multiinflaci, která denně znehodnocovala marku o desítky procent. Mnozí Němci byli chudší, než kostelní myš. Vření ve společnosti využil, vystihl Hitler, který dal občanům vizi. Zpevním marku a udělám z německých občanů bytosti, které mají díky mým zásahům, naději na kardinální obrat k lepšímu. A to bylo realizováno. Němci šíleli blahem. Strčili by pro Führera ruku do ohně. Konečně si vyřídí účty s těmi, kdo vlastnili banky a zavinili krutou multiinflaci. Nenávist proti "viníkům" dosáhla fanatického běsnění. Pokračování tohoto příběhu všichni známe. Je podchycen v tisících dokumentů. Viník v závěru války nemohl vyklouznout. ......Situace u nás je pravý opak toho, co motivovalo Němce k nenávisti vůči těm, kdo jim multiinflací vzali peníze. Životní standard stoupá, ač se za tím "hospodářským zázrakem" skrývá pro mnohé práce přesčas či půldruhý úvazek. Cestování do ciziny je až příliš jednoduché. Sedneme do auta, vlaku, busu a jedeme. Průjezd přes bývalou hranici mnozí prospíme a probereme se až stovky kilometrů v zázemí sousedské země. Gut geschlafen! Odhodlání "Milionů chvilek" je tudíž kontraproduktivní. Nečelíme hrůze multiinflace, pracujeme, až se z nás kouří, dozvídáme se, že z Němců se kouří o něco víc, ač nemusí honit přesčasy a vedlejšáky. To podstatné je tedy naše směřování. Montovny v rukou zahraničních koncernů nezavdávají, co se týče třeskutého zvyšování platů, příliš optimismu. Drze jsme si řekli o zdanění zahraničních bank na 7% jejich zisků, co u nás generují. A tak se musíme smířit s tím, že veškerá daňová zátěž jde za naší dělnickou třídou a za malopodnikateli. Dalo by se zvolat spolu s Merkelovou: "Wir schafen das"! Ale my to v žádném případě nezvládneme. Pokud od nás mizí peníze ve větším množství, než zpětně dostáváme z EU, potom máme daňové prázdniny až 14 června. Do té doby pracujeme na naše státní pohledávky. Zahraniční koncerny nás v tom nechají plácat. Všichni víme, že množství mizejících peněz do zahraničí je větší, než EU dotace pro všechno, co já osobně netuším a co je mi zatajeno. Třeba to jednou vyhodnotím jako klad. Koupil jsem si ještě jednou byt, který mi byl v předešlém režimu přidělen. Ti, kteří mi ho znova prodali, se jistě podíleli na výstavbě paneláků. Proto jsem jim musel zaplatit částku, která převyšovala tu původní. Tak ať si chlapci, co vystavili imaginárně vytvořenou částku, užijou! Ještě abych těm poctivcům záviděl! Já jim nezávidím. Raději zaplatím megazlodějům požadované peníze, ať mám klid. .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy