• Sobota, 07. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Benjamín

MANIFEST OBČANŮ POŠKOZENÝCH STÁTEM – MLČÍCÍ VĚTŠINA ODMÍTÁ DÁLE MLČET-17. 11. 2019
Počet návštěv: 595

MANIFEST OBČANŮ POŠKOZENÝCH STÁTEM – MLČÍCÍ VĚTŠINA ODMÍTÁ DÁLE MLČET-17. 11. 2019

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Žádáme, aby bylo odvoláno vedení NSZ s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem v čele. Požadujeme rovněž odvolání státních zástupců, kteří se na úpadku spravedlnosti v naší vlasti prokazatelně podílejí.  

Žádáme, aby byl upraven zákon a zřízen speciální orgán pro šetření kárných žalob a trestné činnosti státních zástupců s pravomocí prošetřovat i žalovat s možností řešit případy i zpětně.

 Žádáme, aby tento orgán byl postaven pod dohled veřejnosti - zřízení tribunálu lidu -– malé poroty (12 osob), velké poroty (24 osob)

Třicet let od sametové revoluce této zemi vládne poměrně úzká skupina státních zástupců, mnohdy propojená s podsvětím, případně s některými soudci.

Naše země je ekonomicky silná a to díky našim podnikatelům, živnostníkům a šikovným zaměstnancům. Přesto stát nedokáže těmto lidem, kteří tento stát živí, zajistit dostatečnou ochranu, právo na spravedlnost, vymahatelnost práva a spravedlnosti, a tolik potřebný klid na skutečně poctivou práci a rodinný život.

Poctiví lidé jsou dnes zajatci armády úředníků a politiků, kteří nad nimi mají absolutní moc, avšak nenesou za svá špatná rozhodnutí žádnou odpovědnost.

Státní zástupci jsou dnes nedotknutelnou skupinou, která prakticky přebírá moc v zemi a tím i nad osudem každého z nás. Pokud někdo najde odvahu se vzepřít a poukázat na chyby v jejich řadách jsou schopni pokřivit zákony i ústavu, aby se navzájem ochránili, pomocí demagogie, padělání, či pokroucení důkazů. Nebylo vysvětleno, proč byl zlikvidován beztrestně téměř v „přímém přenosu“ ÚOOZ.

Lidé, kteří prokazatelně pracovali ve veřejném zájmu, poctivě vykonávali svoji práci, ať již v roli úředníků, policistů, v roli svědků, či obětí trestných činů jsou mnohdy dehonestováni.

Jsou trestaní a likvidovaní za to, že poukázali, či dokonce zdokladovali podezření z trestné činnosti a pokusili se aktivně do vyřešení problému zapojit.

K soudu jsou posílány případy mnohdy absurdní a ještě absurdnější jsou odvolání státních zástupců, pokud u soudu se svými obžalobami neuspějí. Soudy jsou kvůli tomu zahlceny nesmyslnou agendou, místo aby řešily důležitější, dokonce zásadní případy pro společnost.

Majetky se zde bezdůvodně obestavují v hodinách, ale jejich odblokování trvá roky. Škody jak materiální, tak lidské, jsou naprosto katastrofální a nevyčíslitelné.

Státní zástupci mají v rukou zbraň, kterou můžeme nazvat s mírnou nadsázkou samopalem, avšak nenesou naprosto žádnou odpovědnost za to, zda touto zbraní zastřelí vinného či nevinného.

Pokud náhodou dojde k jejich vyšetřování, dozorují sami sebe, což je vrchol absurdity. Nezbývá nám, než konstatovat, že zájem státu a jeho občanů je mimo rámec vnímání některých z nich a že tedy nemohou nosit talár „státního zástupce“.

Na této situaci má zásadní podíl odpovědnosti stávající nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a jeho podřízení.

Jako občané této země vyjadřujeme svoji nespokojenost a žádáme okamžitou nápravu. 

Žádáme stát, aby začal chránit své občany 

Žádáme, aby byl okamžitě odvolán NSZ Pavel Zeman i s celým vedením

 Žádáme, aby byl přijat zákon o osobní zodpovědnosti státních zástupců (jak v majetkové, tak v trestní rovině). 

Žádáme, aby stát skoncoval s nesmyslným vazebním omezením svobody a důkladně nepodloženým obestavováním majetku 

Žádáme, aby byl zřízen speciální orgán pro šetření kárných žalob a trestné činnosti státních zástupců s pravomocí prošetřovat a žalovat s možností řešit případy i zpětně 

Žádáme, aby tento orgán byl postaven pod dohled veřejnosti – zřízení tribunálu lidu – malé poroty (12 osob), velké poroty (24 osob)

Žádáme, aby oběti a svědci proti těmto lidem, byli náležitě chráněni, tak jak je tomu v civilizovaných zemích

 Žádáme, aby občané poškozeni státem byli řádně odškodněni a stát byl za toto odškodnění odpovědný a to i zpětně

MLUVČÍ MANIFESTU:

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV Institut Aleny Vitáskové z.s. Záhřebská 30, 120 00 Praha 2 (www.institut-av.eu)

Radomír Prus – podnikatel - průmyslník

PRAHA DNE 17. LISTOPADU 2019 3 MANIFEST OBČANŮ POŠKOZENÝCH STÁTEM – MLČÍCÍ VĚTŠINA ODMÍTÁ DÁLE MLČET-17. 11. 2019

SIGNATÁŘI MANIFESTU:

 Ing. Alena Vitásková v.r. předsedkyně IAV, spisovatelka, nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky, občanka poškozena státem 

Radomír Prus v.r. podnikatel-průmyslník, vizionář, filantrop moderních technologií, člen vedení IHRC (mezinárodní komise pro lidská práva)

 Bořek Riess v.r. podnikatel, vynálezce, spolumajitel patentu na solární aplikace, občan poškozený státem Pavel Nováček v.r. bývalý vyšetřovatel hospodářské kriminality PČR, nyní manager-personalista

 Ing. Václav Princ v.r. podnikatel, jednatel, občan poškozený státem

 Miroslav Schotta v.r. v minulosti úspěšný živnostník, poškozen a zlikvidován státem, občan poškozený státem

 Zbyněk Prousek v.r. předseda Spolku věřitelů a přátel práva, lovec „Šmejdů“ 

Jana Lorencová v.r. reportérka, novinářka, spisovatelka, nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky

 Ing. Milan Hora v.r. bývalý vojenský pilot, podnikatel a občan poškozený státem 

John Bok v.r. Předseda spolku Šalamoun 

JUDr. PhDr. Miroslav Špadrna Ph.D Místopředseda Spolku Šalamoun

 Václav Peričevič Místopředseda Spolku Šalamoun

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokraci" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Jan Padych - Lámání křížů (4.)

Jan Padych - Lámání křížů (4.)

Zřejmě z něho pořádně čpěl aceton, přestože toho večera až tak moc nečichal. Otec to ucítil, sotva otevřel dveře. „Sviňáku!“ křikl na syna. „Pořád v tom jedeš?“ Určitou dobu si dal od čichání pokoj, proto snad otec považoval věc za vyřízenou.

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Poslední domácí zprávy