• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Milion chvilek pro něco jako demokracie na Letné: Halík se dral na pódium, ale nenechali ho. Prý se nehodí koncepčně. Tak snad příště…
Počet návštěv: 1662

Milion chvilek pro něco jako demokracie na Letné: Halík se dral na pódium, ale nenechali ho. Prý se nehodí koncepčně. Tak snad příště…

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Kádrovák Tomáš Halík, který několik posledních let vystupuje v převleku za kněze, se chystal vystoupit na pódiu demonstrace na Letné. Zábavnou akci pořádala agentura Milion chvilek.

Krátce před druhou hodinou informoval portál iDnes, že na akci dorazil kněz Tomáš Halík s poznámkou, že se zřejmě chystá přednést proslov, nebo zdravici. Jelikož se však Halík s organizátory nedohodl, z jeho vystoupení sešlo a iDnes zmínku stáhla.

Páter Halík však mohl zůstat za plůtkem s ostatními, kteří jsou v rámci činností agentury považováni za VIP (very important people). Po zbytek akce Halík jen přihlížel, ale mohl se zúčastnit závěrečné děkovačky.

Chytil šanci za pačesy a postavil se hned za hlavního baviče a tahouna tohoto letenského happeningu Mikoláše Mináře. Dokonce vytlačil i Uhlíře, který je spoluautorem neoficiální hymny akcí Milion chvilek “Není nutno aby bylo přímo veselo.”


Na rozdíl od Halíka na pódiu vystoupil velmi populární hudebník Jaroslav “Lennon” Hutka. Zazpíval svou píseň Náměšť, kterou jistě každý dobře zná, protože je melodická. Stejnou píseň zde zpíval i před 30 lety, kdy se na stejném místě konala přibližně ve stejnou dobu úplně jiná demonstrace.

Popularita výstředního zpěváka Hutky (posledních 30 let prý žil v sudu) však strmě roste. Místo jedné skladby nakonec zahrál dvě, a to dokonce na přání účastníků.

Hutka a jeho “člověčí víra” na Letné

Na pódiu promluvili také herci, například Daniela Kolářová, Ivan Trojan, Marta Issová, Aňa Geislerová, Jan Potměšil, slalomář Vavřinec Hradílek či zpěvák Dan Bárta.

Očekávaný seskok padákem generála Petra Pavla se nakonec nekonal, prý kvůli počasí – bylo větrno. Vše si však vynahradí v neděli na Václavském náměstí, kde vystoupí po boku redaktorů nezávislé protistátní České televize. Tam by snad už měli pustit i Halíka.

Kněz Halík, bývalý politruk a kádrovák se spolu s bývalým komunistou generálem Pavlem ucházejí o funkci prezidenta. Nedávno se k nim přidal i zpěvák Michael Kocáb, který snad u komunistů nebyl.


Tak přece...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2019 19:43

Je to jen pokus o státní převrat a poslanci,podporující anarchii,by měli být zbaveni mandátu a souzeni pro ohrožování demokracie svou podporou anarchistů.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

17.11.2019 10:15

Co se to sakra děje ?! Belzebub se do hodil komunistům, hodil se havloidům a teď ho nenechjí ani pípnout ? To asi to chvilkování nebude mít dlouhého trvání.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy