• Sobota, 07. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Benjamín

Milion chvilek pro něco jako demokracie na Letné: Halík se dral na pódium, ale nenechali ho. Prý se nehodí koncepčně. Tak snad příště…
Počet návštěv: 1030

Milion chvilek pro něco jako demokracie na Letné: Halík se dral na pódium, ale nenechali ho. Prý se nehodí koncepčně. Tak snad příště…

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Kádrovák Tomáš Halík, který několik posledních let vystupuje v převleku za kněze, se chystal vystoupit na pódiu demonstrace na Letné. Zábavnou akci pořádala agentura Milion chvilek.

Krátce před druhou hodinou informoval portál iDnes, že na akci dorazil kněz Tomáš Halík s poznámkou, že se zřejmě chystá přednést proslov, nebo zdravici. Jelikož se však Halík s organizátory nedohodl, z jeho vystoupení sešlo a iDnes zmínku stáhla.

Páter Halík však mohl zůstat za plůtkem s ostatními, kteří jsou v rámci činností agentury považováni za VIP (very important people). Po zbytek akce Halík jen přihlížel, ale mohl se zúčastnit závěrečné děkovačky.

Chytil šanci za pačesy a postavil se hned za hlavního baviče a tahouna tohoto letenského happeningu Mikoláše Mináře. Dokonce vytlačil i Uhlíře, který je spoluautorem neoficiální hymny akcí Milion chvilek “Není nutno aby bylo přímo veselo.”


Na rozdíl od Halíka na pódiu vystoupil velmi populární hudebník Jaroslav “Lennon” Hutka. Zazpíval svou píseň Náměšť, kterou jistě každý dobře zná, protože je melodická. Stejnou píseň zde zpíval i před 30 lety, kdy se na stejném místě konala přibližně ve stejnou dobu úplně jiná demonstrace.

Popularita výstředního zpěváka Hutky (posledních 30 let prý žil v sudu) však strmě roste. Místo jedné skladby nakonec zahrál dvě, a to dokonce na přání účastníků.

Hutka a jeho “člověčí víra” na Letné

Na pódiu promluvili také herci, například Daniela Kolářová, Ivan Trojan, Marta Issová, Aňa Geislerová, Jan Potměšil, slalomář Vavřinec Hradílek či zpěvák Dan Bárta.

Očekávaný seskok padákem generála Petra Pavla se nakonec nekonal, prý kvůli počasí – bylo větrno. Vše si však vynahradí v neděli na Václavském náměstí, kde vystoupí po boku redaktorů nezávislé protistátní České televize. Tam by snad už měli pustit i Halíka.

Kněz Halík, bývalý politruk a kádrovák se spolu s bývalým komunistou generálem Pavlem ucházejí o funkci prezidenta. Nedávno se k nim přidal i zpěvák Michael Kocáb, který snad u komunistů nebyl.


Tak přece...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2019 19:43

Je to jen pokus o státní převrat a poslanci,podporující anarchii,by měli být zbaveni mandátu a souzeni pro ohrožování demokracie svou podporou anarchistů.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

17.11.2019 10:15

Co se to sakra děje ?! Belzebub se do hodil komunistům, hodil se havloidům a teď ho nenechjí ani pípnout ? To asi to chvilkování nebude mít dlouhého trvání.


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokraci" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Jan Padych - Lámání křížů (4.)

Jan Padych - Lámání křížů (4.)

Zřejmě z něho pořádně čpěl aceton, přestože toho večera až tak moc nečichal. Otec to ucítil, sotva otevřel dveře. „Sviňáku!“ křikl na syna. „Pořád v tom jedeš?“ Určitou dobu si dal od čichání pokoj, proto snad otec považoval věc za vyřízenou.

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Poslední domácí zprávy