• Středa, 15. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jindřich

PREMIÉRŮV PROJEV Z DRUHÉ STRANY
Počet návštěv: 917

PREMIÉRŮV PROJEV Z DRUHÉ STRANY

Slavnostní projevy politiků už dávno neposlouchám se zájmem, spíše jen reflektuji jejich myšlenky z pozice publicisty. Tak tomu bylo i s projevy, které zazněly 17. listopadu 2019 z půdy Národního muzea.

   Projev politika je jedna z možností, jak oslovit masy – pokud dnes jsou ještě vůbec ochotny naslouchat. Premiér Andrej Babiš nešetřil díky, dokonce si nasypal popel na hlavu. Obvyklý standard. Mě zaujala však věta: „Naše republika je krásnější…“ Zřejmě se vztahovala i k přírodním krásám. Ale s tím nemohu souhlasit. Kdo chce, může si na internetu vyhledat strohá fakta, jak mizí orná půda, jak její pozůstatky jsou postiženy erozí (v tom je Český statistický úřad dost přesný), je možno si také vyhledat videa – například záběry dronu na horu Ondřejník. Bezlesé stráně, mrtvoly stromů… Tytéž obrazy je možno vidět v Jeseníkách, Krušných horách, Krkonoších, Šumavě…

   Nejlepší orná půda je nadále zastavována vším možným, developeři si mastí kapsy ničením krajiny, přibývá komunikací, přibývá logistických center, statisíce ojetých aut plní ohromná prostranství, aniž by byla naděje, že se ojetiny prodají. Jeden by řekl: je to asi jen piha na kráse vlasti, kaňka na stránce dějin státu Čechů, Moravanů Slezanů… Zřejmě i tímto se přibližujeme k nejbohatším státům Evropy.

   Snad si vyposlechnu názory politologů na premiérův projev – a bude mě zajímat, zda si povšimnou mezery v hodnotícím pohledu pana Andreje Babiše na realistický stav naší krajiny – která je bezesporu alfou i omegou naší budoucnosti. 

   Stále ještě doufám, že se dožiji projevu vrcholného politika (jméno zatím neznám), v němž bude hlavní myšlenkou, jak vrátit do česko-moravsko-slezské přírody zdravé stromy, zdravou půdu, zdravé řeky, zdravé ovzduší. Těšit se mohu, protože NADĚJE umírá poslední…

Štěpán Neuwirth

V Polance nad Odrou 17. listopadu 2019   

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

17.11.2019 21:06

Schönheitsfehle....Ta piha na kráse se projevuje stále více. Na Letné se těžko naplní to, co měli jako krédo naši předci. Znělo: "Zasaď strom, postav dům, zroď syna". Byl to základní předpoklad pro další existenci jednotlivců i národa. Dnes přišli ti, kteří to, co jim vydobyli jejich předci, vše zpochybňují a boří. Do hnědého mundůru oblečený Minář (NSDAP?) dává ultimáta. Byl bych mnohem raději, kdyby se pustil s těmi desetitisíci do zalesňování naší země a motivoval dav k celospolečensky prospěšné práci. Ale to se nestane. Dav byl motivován k provolávání slávy Kalouskovi. Motto demonstrantů k třicátému výročí Sametu znělo:"Kalousek na Hrad"! Konečně je jasné, že Kalousek k zaokrouhlenému výročí slízl smetanu. Kdo ze současných politiků na tuto pohádkovou bytost má...? ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2019 19:29

Co si lidé vycinkali,to mají.Co si zvolili,to mají.Snad nechcete po politikovi,aby jednal ve prospěch národa!Jejich hlavním zájmem je výše jejich bankovního konta.Mají miliony a pořád mají málo.Tak musí jít všechno ostatní stranou.Jinak připomínám staré rčení:kdo srdce položí na oltář přírody,je povznesen.V očích ostatních však zůstane jen toulavým psem.A politici skutečně nechtějí být toulavými psy,stačí,že jsou psi.


 
Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Drazí členové a kandidáti, milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám Vás na letošním celostátním grémiu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To první, co Vám musím dnes říct, jsou velké obrovské díky za Vaši práci.

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

 

Zní to jak v pohádce. Chudý hostinský ze Stupna, z vesnice ležící nedaleko Zbiroha, se vydal roku 1888 do Ameriky hledat štěstí. Měl pár dolarů v kapse a velké plány… Ten chuďas se jmenoval František Kroc. A zde začíná příběh o velkém úspěchu českého podnikatele. Jeho vnuk již narozený v USA Raymond Kroc (1902 – 1984), se stal jedním z největších podnikatelů v pohostinství. Bez pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané nejspíše „pomřeli hlady“.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...