• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Internetové ozvěny k 30. výročí kabátové revoluce
Počet návštěv: 2122

Internetové ozvěny k 30. výročí kabátové revoluce

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Motto: „Pojďte, pane, budeme si hrát.“ „A na co?“ „Na debily.“ „Jak se to hraje?“ „Půjdeme na náměstí a budeme cinkat klíčema...“

Revoluce začínají idealisté, realizují romantici a plody sklízejí všiváci“. (N.N.)

 

Revoluce přichází tehdy, když ti nahoře už nedokážou vládnout po staru a ti dole už nezvládají žít po staru.“ (V.I. Lenin)

 

Skutečnou chybou je chybu nenapravit.“ (Konfucius)

 

Právo je vůle vládnoucí třídy povýšená na zákon.“ (Karel Marx)

 

Poučení ze „sametové revoluce“:

Slovy můžeš zatajit, co chceš. Skutky tě prozradí.“ (F. Rochefoucauld)

 

Listopad:

Přichází čas, kdy buď definitivně prodáme svůj stát, nebo naopak dokážeme, že nejsme na prodej.

 

Krédo 17. listopadu:

Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti… Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nade vším a mocná je až navěky.“

(Jan Hus, Dopisy z Kostnice)

 

Krédo Kavárny a milionu krys pro totalitu:

U nás není žádná demokracie, ale teror většiny. Strany, které vyhrály volby, vládnou, a dokonce do nevyšších míst dosazují svoje lidi! Přitom by tato místa měli obsazovat lidé z opozice, a hlavně z občanské společnosti (rozuměj politických neziskovek), aby byla demokratická rovnováha… Politické strany by měly být jen sociální, občanské nebo křesťanské, jiné by neměly být dovoleny, protože se pak neví, co by se od nich v politice dalo čekat. Když jsou do vedení země lidé jmenováni stranami, které vyhrály volby, tak se tím porušuje občanská svoboda a Ústava!“

(ČRO PLUS v odpoledním pořadu Evropa bez železné opony 11. 11. 2019!)

 

Společnost je pouze tak svobodná, jako její nejproblémovější politický disident.

(Caitlin Johnstone)

 

Před pražskou Redutou 15.listopadu:

"A tady je hrobeček Václava Havla a studentů?"

(Dotaz 5-leté holčičky na paní učitelku, které ředitel MŠ nařídil povinnou vycházku s dětmi na památné místo...)

 

Jakou svobodu jsme si vyzvonili:

Svoboda nepracovat, svoboda být nezaměstnaný, svoboda být bezdomovcem, svoboda dostat se do exekuce, svoboda bydlet ve třiceti u rodičů a nechat se jimi živit, svoboda pochodovat polonahý Prahou a děsit děti...Jenže být vyžírkou a úchylem neznamená být svobodný. (Jiří Kobza, poslanec)

 

Jak bylo kdysi a jak je dnes:

Za totáče se lidé dělili na skupiny a to na členy strany a bezpartijní. Dnes opět jsou opět rozděleni a to na skupiny zlodějů a okradených. (N.N.)

 

Jaký je rozdíl mezi současným zřízením a tím, které tu bylo před rokem 1989?

Tehdy to brali politici vážně a lidé si dělali srandu.

Teď to lidé berou vážně a srandu si dělají politici.

 

Podstata pravicové politiky tkví ve schopnosti bohatých přesvědčit chudé, aby využili svoji politickou svobodu k udržení bohatých u moci.“ (Aneurin Bevan, britský politik)

 

Evropa bude definitivně vyřazena ze světové politiky jako samostatný, nezávislý politický subjekt a stane se z vnějšku řízeným prostředkem hospodářského a politického působení USA. Společně se pak v 21. století budou dělit o podíl na ovlivňování celosvětového vývoje s Ruskem a Čínou. (Miroslav Dolejší, Analýza událostí 17. listopadu)

 

Konečný výsledek „sametové revoluce“ po 30 letech:

Veškerá faktická moc v České republice spočívá v rukou nadnárodních koncernů a korporací a jejich domácích politických přisluhovačů. Vše ostatní je jen stále trapnější a průhlednejší hra pro zmatení veřejnosti.

 

Nikdy nevyvolávejte ducha revoluce, pokud nejste silnější než režim, který chcete svrhnout. (Alexis de Tocqueville, 1848)

 

Přeloženo do dnešní doby:

 

Vzkaz všem sluníčkářům, liberastům, eko-termo aktivistům, příznivcům LGBT, mnohopohlaví a jejich křížení a dalším příznivcům nejrůznějších -ismů a „liberálních“ úchylek všeho druhu, kteří vyzývají ke svržení vlády a pochodu na Hrad:

Ti, kteří nabádají k revoluci, by si měli uvědomit, že v případě úspěchu revolučního násilí budou prvními, kteří budou obětováni v zájmu dalšího stupňování revolučního teroru.“ (Ivo Budil, filosof)

 

Úroveň vzdělávacího procesu 30 let poté:

Vysoké školy, obzvláště ty humanitní, dnes suplují sociální ústavy. Studenti tam přijdou, studují čtyři pět let, nejsou nikde nezaměstnaní, což je pro stát výhodné, předstírají, že studují, my předstíráme, že je vyučujeme, a panuje všeobecná spokojenost.“ (Aleš Valenta, historik a vysokoškolský pedagog)

 

Jak jsme si za 30 let polepšili ve výdělcích:

Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda ! TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE : Lucembursko 8,69 €, Německo 8,50, € Francie 8,03 €, Nizozemsko 7,96, € Irsko 7,65 €, Belgie 7,48 € , Velká Británie 7,36 €, Řecko 3,86 €, Španělsko 3,78 €, Malta 3,35 €, Slovinsko 3,03 €, Portugalsko 2,62 €, Česká republika 1,78 €!

 

Jak vypadá ideální vzdělávací systém 30 let po sametu: „Vygúgluj si to!“

 

Malé poučení z polistopadového vývoje:

Někteří lidé jsou jako holubi. Když jsou dole, zobají ti z ruky. Když jsou nahoře, se.ou na tebe.

 

Co říkáte tomu, že od pádu komunismu uplynulo už třicet let? Jo, jo, kde jsou ty časy, kdy všechno stálo za h...o...

 

Kam jsme došli za 30 let aneb to jsou paradoxy...

V listopadu a na začátku prosince 1989 základním heslem demonstrací byl požadavek uspořádání svobodných voleb. Od 17. listopadu 2014 se opakovaně protestuje proti volebním výsledkům demokratických voleb...

(Jaroslav Bašta, bývalý zpravodajec a diplomat)

 

Hrdina naší doby:

Pražský primátor Hřib porovnal Česko s Běloruskem a představil alternativní totalitní historii země bez sametové revoluce: „Jak by vypadalo Česko bez Sametu? Možná podobně jako dnešní Bělorusko: nesvobodní lidé a po desetiletí vládnoucí diktátor.“

Z diskuze: Ten Hřib tak statečně bojuje proti režimu, který nezažil a který již 30 let neexistuje...že by zasloužil posmrtně metál. (A o Bělorusku ví kulový!)

 

Jak vidím uplynulých 30 let:

Václav Havel lidem v roce 1989 lhal. Pravda a láska nezvítězila, zvítězily prachy, které nesmrdí. Pokud na to lidé jednou přišli, odmítli věřit dalším lžím. A v takové společnosti žijeme. Musíme.“ (Štěpán Kotrba, analytik)

 

Závěrečné zhodnocení uplynulých 30 let:

Jenom příroda ví, co chce, a nedělá chyby. Člověk neví, co chce, a (proto) dělá chyby.

(J.W.Goethe)

 

Kam jsme došli za 30 let aneb „má pravdu děda“!

Komando městských strážníků rozehnalo před nádražím hlouček čumilů, v jehož středu seděl jakýsi děda na schodech a pohazoval si v dlani dvoukorunou. "Co to tu vyvádíte dědku?" zahřímal velitel. "Jen jsem tu lidem povídal, že si vzpomínám, že za tuhletu dvoukorunu jsem za 1. republiky koupil 20 dkg salámu, za komunistů litr mléka nebo 1 pivo, krabičku cigaret nebo 1/2 chleba – a teď přemýšlím, kde sehnat ještě 3 koruny,

abych se mohl jít vy.rat!" Krásných dalších 30 let...

 

 

Hádanka nakonec: Je to černé a už 30 let Vám to stojí za dveřmi: Vaše růžová budoucnost!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2019 19:14

Je to sice pravdivě,ale zcela zbytečně napsané.Řvoucí davy z ulice pod vedením hloupého,ale vychtralého zrzouna to ve svých slepičích mozečcích stejně nedovedou pochopit.A budou koukat,komu že to pomohli k lehkému a bezpracnému živobytí.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...