• Středa, 15. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jindřich

Orbán zabodoval na oslavách v Praze: Před 30 lety jsme si mysleli, že Evropa je naše budoucnost, teď jsme my budoucností
Počet návštěv: 588

Orbán zabodoval na oslavách v Praze: Před 30 lety jsme si mysleli, že Evropa je naše budoucnost, teď jsme my budoucností

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Maďarský premiér Viktor Orbán vystoupil s projevem v Národním muzeu v Praze k uctění památky Dne boje za svobodu a demokracii. Během něhož promluvil o koncepci národních států. „Sami chceme rozhodovat o svých osudech, chceme žít jako svobodný národ,“ prohlásil.

Podle Orbána se západní a střední Evropa dívají na koncept národních států úplně jinak. „Reprezentant roku 1968 na Západě by nejraději zlikvidoval svět založený na národních státech, na křesťanských principech. My chceme právě toto ochránit. Co se týče odkazu roku 68, totéž, co bylo minule, platí i dnes. Sami chceme rozhodovat o svých osudech, chceme žít jako svobodný národ, ne jako provincie, nebo jako podrobení poddaní,“ řekl Orbán.

Maďarský premiér poznamenal, že rozpory v otázkách migrace způsobily zhoršení vztahů mezi Budapeští a Berlínem. https://t.co/qVi3jeKccK

— Sputnik ČR (@sputnik_cz) 3 марта 2019 г.

Podle maďarského politika Evropa nepotřebje novou ideologii. „Pokud chceme zlepšit náš evropský svět, a to by bylo potřeba udělat, tak potřebujeme jednoduché lidské věci. Potřebujeme to, abychom mohli žít svůj vlastní středoevropský život, abychom mohli uctívat a chránit naše rodiny, užívat si svobody, abychom mohli být hrdí na tyto národy,“ dodal.

„Před třiceti lety jsme mysleli, že naší budoucností je Evropa. Teď to vidíme tak, že my jsme budoucností Evropy a jsem přesvědčen, že jsme připraveni splnit toto poslání,“ dodal na závěr Orbán.

Multikulturní svět

Začátkem září Orbán na tiskové konferenci lídrů V4 prohlásil že nechce budovat multikulturní svět. Hlavní otázkou přitom podle jeho názoru zůstává, jak se budou nemultikulturní svět a multikulturní svět sžívat v EU.

„Doufáme, že vznikne (pozn. Evropská) komise, která nebude vnucovat svoji vůli druhé straně,“ řekl a dodal, že s Evropskou komisí je potřeba najít způsob soužití. Soros výbušně promluvil. Financoval Čaputovou, dělá mu radost vývoj na Ukrajině a je hrdý na své nepřátele: https://t.co/BkiE2vG6Eq prostřednictvím @sputnik_cz

— Karel Bílek (@KarelBlek2) 3 ноября 2019 г.

„Doufáme, že nás bude komise více ctít,“ vyjádřil naději v souvislosti s migrační politikou země maďarský premiér.

Orbán zmínil, že pokud Evropská komise nebude chtít vnucovat Maďarsku svoji vůli, „čeká nás fantastických pět let“. „My jim nechceme nutit životní filosofii a nechceme, aby to oni dělali nám,“ dodal.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019111810979300-orban-zabodoval-na-oslavach-v-praze-pred-30-lety-jsme-si-mysleli-ze-evropa-je-nase-budoucnost-ted/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.11.2019 19:03

Orbán má pravdu a zároveň se mýlí.Má pravdu ohledně způsobu života v Evropě a také v tom,že jsme hleděli na západ přes růžové brýle.Socialismus z východu jsme zahnali a socialismus ze západu bereme.Jenže tady pravda končí!Jeho slova o možnosti,že EU se bude k nám chovat jinak a uznávat naše výhrady proti její politice a nebude nám nutit svoji vizi je stejná idea,jako komunismus.V současnosti nesplnitelná právě kvůli touze západní Evropy,potažmo SRN,ovládat celou Evropu.Budou vždy proti nám a budou prosazovat svoji vizi EU,tedy likvidace národních států a moc soustředit na jedno jediné místo,do Brusele,ovládaného z Berlína.Francie je pouze přívěsek SRN,aby Hitlerovu plánu ovládnout Evropu dali kabát demokracie.V jejich podání se o demokracii nejedná!


 
Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Drazí členové a kandidáti, milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám Vás na letošním celostátním grémiu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To první, co Vám musím dnes říct, jsou velké obrovské díky za Vaši práci.

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

 

Zní to jak v pohádce. Chudý hostinský ze Stupna, z vesnice ležící nedaleko Zbiroha, se vydal roku 1888 do Ameriky hledat štěstí. Měl pár dolarů v kapse a velké plány… Ten chuďas se jmenoval František Kroc. A zde začíná příběh o velkém úspěchu českého podnikatele. Jeho vnuk již narozený v USA Raymond Kroc (1902 – 1984), se stal jedním z největších podnikatelů v pohostinství. Bez pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané nejspíše „pomřeli hlady“.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...