• Čtvrtek, 21. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Běla

To snad ne! Moskva: Největší česká organizace Člověk v tísni připravovala v Rusku státní převrat. Verbovala a školila mladé lidi k podvratné činnosti. To vše pod zástěrkou údajné charity
Počet návštěv: 11105

To snad ne! Moskva: Největší česká organizace Člověk v tísni připravovala v Rusku státní převrat. Verbovala a školila mladé lidi k podvratné činnosti. To vše pod zástěrkou údajné charity

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Moskva zveřejnila podrobnosti ohledně zákazu české struktury Člověk v tísni. Jde o obrovský skandál mezinárodního dosahu, protože tato česká organizace, mimo jiné podporovaná i českou vládou, vyvíjela podle Moskvy podvratnou činnost nejen v Rusku, ale i na Ukrajině v době Majdanu a působí i v jiných zemích bývalého Sovětského svazu.

Jen ze státního rozpočtu ČR dostala organizace Člověk v tísni v roce 2018 neuvěřitelných 164 milionů korun. Česká republika tak přímo podporuje (podle Ruska) extremistickou organizaci, vyvíjející podvratnou činnost na území cizího státu.


Rusko zvažuje, že si pozve českého velvyslance a bude požadovat vysvětlení. Údajná charita může být podle ruských představitelů zástěrkou pro zpravodajskou činnost. Skandál vážně poškozuje již tak pošramocené česko – ruské vztahy. Aktivita Člověka v tísni může být interpretována jako vměšování do vnitřních záležitostí Ruska.


České ministerstvo zahraničí jako by vůbec nepochopilo situaci. Ministr zahraničí Petříček (ČSSD, nyní v Etiopii ohledně čmeláků, vrtů a tance u tyče) vyjádřil znepokojení. V Etiopii ministr zastupuje také tak trochu Člověka v tísni.

Kvůli zařazení české humanitární organizace Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací nechal předvolal ruského velvyslance, ale zase poslal náměstka jelikož je v té Etiopii.


Státy, kde působí organizace Člověk v tísni. Rusko si mohou škrtnout.

Humanita jako zástěrka pro podvratnou činnost

„Tváří se jako charita. Možná se věnují nějaké charitě, ale je to jen zástěrka. Hlavní náplň organizace Člověk v tísni je verbování lidí a jejich školení, jak organizovat a jak se chovat během protestních shromáždění,“ uvedl člen komise Státní dumy Adalbi Šchagošev.

Na seznamu zakázaných organizací v Ruské federaci je 19 organizací, jejichž název často obsahuje termín “demokracie”.

Jako první byla v roce 2014 na tento seznam zařazena americká The National Endowment for Democracy (NED), která před pár dny zorganizovala státní převrat v Bolívii. Je považována za operativní křídlo americké tajné služby CIA s neomezenými prostředky a rozpočtem.


Člověk v tísni jako základna agentů?

„Organizace Člověk v tísni je virtuální základna pro školení agentů, kteří se pak stanou předáky a koordinátory protestních nálad,” říká Šchagošev. Náhončí Člověka v tísní prý obcházeli obyvatele o žádali po nich vyplnění speciálních dotazníků, které umožní odhalit sociální nálady, tedy potenciál podvratné činnosti.

Mnohé neziskovky bývají vyslána do cizí země, kde pod humanitární přikrývkou provádí politické a zpravodajské úkoly. V mnoha případech poskytuje kanceláře a objekty jako úkryty pro rozvědku. Humanitární krytí je používáno pro politickou a dokonce zpravodajskou činnost.

Organizace Člověk v tísni byla zařazena na seznam v Rusku nežádoucích neziskových organizací začátkem týdne. Poslední kapkou bylo školení “podvratných revolucionářů” v Arménii. Aktivní byla také v Gruzii a na Ukrajině v době Majdanu v roce 2014, nyní působí v Donbasu.


Revoluce za cizí peníze

“O své zemi mají rozhodovat občané, nikoli cizinci placené neziskové vlivové organizace,” uvedl na svém twitterovém účtu poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Organizace Člověk v tísní má rozpočet závratné dvě miliardy ročně. Peníze dostávají od americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) a od fondů, napojených na miliardáře Sorose, který je považován za iniciátora barevných revolucí po celém světě.

Od Sorosových fondů čerpá své zdroje řada dalších českých neziskovek s mezinárodním přesahem, například Evropské hodnoty, které vede pornoherec Jakub Janda.


“Je to hnus,” říká Václav Klaus ml. po napadení jeho a jeho dcery Elišky (6) na Národní třídě fašisty z bojůvky Kaputin. Nové vyjádření. Nové video z místa útoku.

 

Ivan Mládek odvážně o revoluci 89: “Havel byl guru revizních komunistů. Také dnes je cenzura. Že by udělali revoluci studenti je volovina, stála za tím KGB.” Bakalův moderátor v šoku

 

Odporné! Brutální útok fašistů na Klause mladšího s malou dcerou Eliškou (6) na Národní třídě: “Zkurvysynu! Putinova děvko!” “Zrádče!” Táhni!” Stejný dav pak líbal Kalouska a volal: “Mirek na hrad!” Vlna nenávisti se vymyká kontrole

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.11.2019 19:33

Jen tak mimochodem,měl dav ,pokřikující na Klause ml. povolení k demonstraci?Pokud vím tak neměl!Jakto,že PČR nekoná svou povinnost?Co na to říká policejní prezident?Mlátit lidi,kteří nechtějí živit statisíce netahavých jim jde,ale udělat pořádek se cca 40 lidmi nedokáže?V tom případě je tzřeba PČR zrušit jako zbytečnou!


 
Odešel nejvýznamnější prezident od časů F.D. Roosewelta…

Odešel nejvýznamnější prezident od časů F.D. Roosewelta…

Ukazuje se, že v amerických dějinách (a nejen v nich) je úspěšný ten prezident, který překračuje úzké omezení stranického vidění a má odvážný protimainstreamový vhled do celé škály problémů týkající se vlastní země a (protože v Amerika nesporně byla a stále je supervelmocí) hlavně světa.

Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.

Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.

Paní Senátorka M. Němcová se čílila nad projevem preniéra Andreje Babiše, když v krátké připomínce sebeupálení Jana Palacha (v r. 1969) prohlásil, cituji: „...Naše země tehdy čelila okupaci, dnes musíme čelit zákeřné pandemii. Proto bych byl velice rád, kdybychom se i my znovu semkli a společně ji porazili.“

A dobře nám pak (se lží), bude na zemi

A dobře nám pak (se lží), bude na zemi

Úkol rozněcovat nevraživost našich lidí vůči Rusku, udělat z něho v našich očích ďábla, z Rusů bandu satanů a z Putina Belzebuba, předepsaný naší vrchnosti  ještě vyšší vrchností euroatlantickou, naráží u nás na potíže a jeho plnění neprobíhá zdaleka tak hladce, jak by bylo třeba a jak by si euroatlantická vrchnost představovala. 

        Má to rádio Frekvence jedna skutečně zapotřebí, aneb lhát se nemá.

Má to rádio Frekvence jedna skutečně zapotřebí, aneb lhát se nemá.

 Mám štěstí, že v současnosti dělám práci, kde mám na uších sluchátka téměř celou pracovní dobu a tak poslouchám v nadpise zmíněné rádio. Člověk si za určitou dobu samozřejmě udělá jakýsi názor na dané rubriky, či moderátory. Musím říci, že rádio Frekvence jedna je dobré rádio, kde na člověka neřve jen muzika, ale je zde i mluvené slovo a zábava. Nicméně mi už přijde docela trapné vystupování herce Jana Krause v rubrice Kraus a blondýna. Proč??? Stále dokola jedna a ta samá lež.

Poslední domácí zprávy