• Středa, 15. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jindřich

Navrhujeme veřejnou kontrolu financování neziskovek
Počet návštěv: 2235

Navrhujeme veřejnou kontrolu financování neziskovek

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Státní správu a politiku České republiky významně ovlivňují neziskové organizace financované ze zahraničí, velmi často zapojené do sítě finančního spekulanta Sorose. Poslanci SPD minulý týden navrhli, aby neziskové organizace směly dostávat peníze ze zahraničí výhradně bezhotovostně.

Částky převyšující 5.000 eur (zhruba 127.500 korun) by musely vést na zvláštním účtu, který umožňuje veřejnou kontrolu (toto opatření se netýká členských příspěvků). Byl by tak zřejmý dárce peněz.

Cílem tohoto návrhu je, aby všechny příjmy nad tuto částku musely být vedeny na transparentních účtech. Neziskové organizace nyní mohou dostávat peníze ze zahraničí, aniž je jasné, kdo je poskytl, přitom jejich činnost se často dotýká společenských a občanských zájmů, které sleduje Česká republika.

Je tedy legitimní, aby veřejnost znala původ prostředků, které organizace získávají od zahraničních dárců. Úprava primárně nesměřuje na zájmové organizace, které jsou založeny výhradně na členském principu a které jsou v českém neziskovém sektoru nejpočetnější (např. Českomoravská myslivecká jednota, Sokol, zájmoví sběratelé a další), z nichž některé mohou mít také zahraniční členy.

Hnutí SPD podporuje neziskové organizace, které pomáhají našim potřebným lidem, ale dlouhodobě vyzýváme k ukončení dotování takzvaných „politických neziskovek“ z veřejných peněz, a zejména těch, které jsou napojeny na finančníka a neomarxistického globalistu George Sorose.

 
 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.11.2019 19:24

Já zase nesouhlasím.Je třeba všechny neziskovky odstřihnout od státních peněz!Jak podotkl pan Kavan,na pomoc potřebným je CSSZ.Té chybí ony peníze,které schlamstnou neziskovky pro nejasné účely a mohla by je sama použít pro potřebné.Čvt dostává cca 142 milionů korun ze státního rozpočtu,2/3 utratí pro své potřeby,jako jsou platy a další prebendy a tím ostaním,hlavně řečmi,pomáhají kdesi!Jenže k tomu chybí snaha českých politiků vést stát na vyšší úroveň.Tu smějí mít pouze oni sami!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

20.11.2019 02:10

Vyborne! Naprosty souhlas s verejnou kontrolou neziskovek. SPD ma nektere docela rozumne navrhy.

Je ale uplny nesmysl podporovat neziskovky, ktere "pomahaji nasim potrebnym lidem". Tuto pomoc muze stat uplatnit primo prostrednictvim Spravy Socialniho Zabezpeceni, ktera je pod kontrolou parlamentu a Revizni Komise. Danovy poplatnik nema povinnost platit kazdemu, kdo si usmysli, ze "pomaha potrebnym lidem" a penize utrati, jak sam uzna za vhodne.

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Drazí členové a kandidáti, milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám Vás na letošním celostátním grémiu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To první, co Vám musím dnes říct, jsou velké obrovské díky za Vaši práci.

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

 

Zní to jak v pohádce. Chudý hostinský ze Stupna, z vesnice ležící nedaleko Zbiroha, se vydal roku 1888 do Ameriky hledat štěstí. Měl pár dolarů v kapse a velké plány… Ten chuďas se jmenoval František Kroc. A zde začíná příběh o velkém úspěchu českého podnikatele. Jeho vnuk již narozený v USA Raymond Kroc (1902 – 1984), se stal jedním z největších podnikatelů v pohostinství. Bez pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané nejspíše „pomřeli hlady“.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...