• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Putin zbavil Zelenského ukrajinské politické megalomanie
Počet návštěv: 1203

Putin zbavil Zelenského ukrajinské politické megalomanie

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Kdyby Andrej Babiš nechytil včera svou obyklou megalomanskou zahraničněpolitickou slinu, ve které vyhrožoval Rusku, že je pro nás nepřijatelná jeho agrese na východě Ukrajiny či anexe Krymu, asi bych nepsal tyto řádky. Jen jsem se musel smát.

Protože o tom, jaký bude osud Ukrajiny a co může být předmětem jednání a za jakých podmínek dnes rozhoduje Putin, Macron, Merkelová a vzdáleně i Trump

Jak známo, prezident Zelenský se po dlouhé měsíce snažil o osobní setkání s Vladimírem Putinem, ale ten to odmítl. Trval na tom, že nejprve musí Ukrajina splnit několik podmínek, aby setkání mělo smysl a navíc, nejprve je ochoten se setkat ve formátu tzv. normandské čtyřky. Prostě je to rozdíl tříd. Putin je dnes představitel nikoliv ekonomické, ale nesporně geopolitické světové špičky.

Jak známo, myšlenka rozšíření sankcí je oblíbenou mantrou všech ukrajinských politiků a stále se o ně pokouší i Zelenského štáb. No v situaci, kdy Rusko s Německem prosadilo Nord Stream II, v situaci, kdy za Ruskem stojí italští politici, Maďarsko, zčásti i Německo a hlavně momentálně nejaktivnější eurounijní politik Emanuel Macron a fakticky Donald Trump, který během tiskovky se Zelenským utnul jeho úvahy o sankcích a bodře opakoval: Dohodněme se s Putinem, je to vstřícný člověk.

Putin už dnes nemá problémy. Budou sankce? No tak budou. Kde je problém?

Pokojně, ale tvrdě trvá na svých podmínkách. Ale zároveň ví, že Zelenského situace je složitá a nacionalistické a fašistické síly, byť politicky prohrály, si stále pohrávají s myšlenkou nového majdanu.

I proto povzbudil Zelenského pozici navrácením zadržených plavidel mimo jiné u vědomí skutečnosti, že Zelenského předchůdce Porošenko bude stíhán za předchozí trestné činy…

Teprve včera po vyhodnocení příprav na setkání v Paříži a vyloučení nesmyslů typu anexe Krymu, o které mluvil Andrej Babiš, dal Vladimír Putin souhlas s účastí na schůzce normandské čtyřky.

Ať tak či onak, bude to historická chvíle. Po pěti letech se začnou podle předpokladu realizovat minské dohody, které byly výrazem kompromisu a jsou kompromisem.

A mohly by Ukrajinu ne na základu fantasmagorií se kterými přichází náš Petříček, ale realistických dohod posunout dál. I to, že se nakonec prosadila myšlenka dlouhodobé dohody o dodávce plynu přes území Ukrajiny, je slušným kompromisem.

To, že výsledek řešení problémů na Ukrajině bude do značné míry dle představ Putina, je jasné.

On si nevymyslel euromajdan, on nechtěl budovat nejsilnější vojenskou základnu USA na Krymu.

On nenechal střílet do demonstrantů i policistů Berkutu.

Ukrajina z principu musí trochu utrpět, tak jako například utrpěla Gruzie po absolutně nesmyslném útoku proti Rusku. To to prostě na světě chodí.

A jinak přejme Zelenskému ať nepřijde další euromajdan.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.11.2019 19:26

Babiš je hajzl,který jde jen za svým ziskem.O problému Krymu se již téměř nemluví,o Donbasu na východě se také nic nedovídáme,ale on nastoupil cestu Kalouska s Tibetem.Proč si národ volí do svého čela debily,jako je Babiš,a ještě k tomu cizince?Tato vláda podporuje fašismus na Ukrajině!O neziskovkách víme své.Schillerová do nich cpe miliardy a občany okrádá zvyšováním a zaváděním nových daní.Zrušte finanční podporu neziskovek a vyplácení vysokých finančních částek formou dávek netahavým a daně se nebudou zvyšovat.Vlezdoprdelství je hlavní formou činnosti všech vlád od konce války!Češi už jsou v tom nedostižní,zvláště vedení Slovákem,socany s podporou komančů a jejich opozice,která zcela potlačuje národní hrdost a propaguje likvidaci českého národa a státu.Nedoučený hajný o tom ví své.


 

21.11.2019 09:12

Andrej Babiš zcela správně pochopil, že musíme být vůči Rusku tvrdší, jinak budeme "majdanizováni". Tlak zahraničních jesřábů stále sílil. Vyvrcholil protistátními demonstracemi řízenými protistátními diverzními zdroji. Především ČT a ČRo. Své způsobily i politické "neziskovky", které do společenského rozvratu nalily miliony. Ing. Babiš se oprávněně cítí v ohrožení. Hrozí státní převrat, kdy hlavní slovo bude mít ulice se řvoucími, zfanatizovanými a především sprostými pitomci. Tito násilníci se zmocnili veřejného prostoru 16 -17. listopadu v Praze. Takže ti, kdo přišli v míru uctít památku listopadu na Národní třídu s kyticí v ruce, byli těmito ordnery, provoktéry odstrčeni a byl jim zakázán přístup k památnému místu. Uvědomili jsem si, že si politici, kteří nám slibovali alespoň částečné uchvání národních tradic v duchu národního sebevědomí jsou první na tapetě, proti nimž útočí zahraničím řízená moc, určená neocony. Ti nám zde ve skutečnosti prosazují svou vůli a dávají zřetelně najevo, kdo nám zde vládne. Babiš se tedy zachoval slabošsky. Není od věci se domnívat, že dostal od tajných služeb echo o jeho vážném ohrožení ze strany "člověků v tísni". Slabochy osobně pohrdám. Pokud se Babiš stane vykonavatelem cizí vůle, infiltrace na našem území, nezbývá mi nic jiného, než se s ním rozloučit, jako s mým eventuálním kandidátem při příštích volbách. Dokonce se bojím o osud průběhu příštích voleb, kdy většinu národa, která ližprdelky nepodporuje, bude třeba oddělit od "zdravého jádra". Děsím se realizace volebního podvodu. Technické prostředky na to jsou. Je zcela zřejmé, že i kdyby zvítězila většina, je to k ničemu, protože nainstalované síly manipulované zahraničím si stejně prosadí své. Takže svobodné volby jsou naprosto k ničemu, pokud jejich výsledky nerespektují ti, kteří se formují na náměstích, aby v případě potřeby nainstalovaly za použití zvůle ulice a primitivního řevu do vlády své loutky. (Hrozí islamizace, ale i násilí vůči odčanům, kteří se pokusí veřejně čelit této zahraničím nainstalované zvůli). Nedovedu si představit, jak bychom jako národ většinově reagovali. Byl by to konec sametu a zároveň konec nadějí, že si můžeme vládnout sami, bez cizího vměšování..... Mějte se hezky.....PS: .....Napsal Jiří Přibyl.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...