• Pátek, 13. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Lucie

Útok tajných služeb na svobodu slova, jaký nemá obdoby. BIS škodí této zemi, říká prezident Zeman o české kontrarozvědce. Ta teď přechází do útoku.
Počet návštěv: 391

Útok tajných služeb na svobodu slova, jaký nemá obdoby. BIS škodí této zemi, říká prezident Zeman o české kontrarozvědce. Ta teď přechází do útoku.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Tajná služba BIS chystá ve spolupráci s Českou televizí (Newsroom) frontální útok na média, která s dostatečnou intenzitou nešíří nenávistné konspirace proti prezidentovi Zemanovi, premiérovi Babišovi, Rusku a Číně.

Terčem jsou údajné dezinformační weby, kterou prý lžou, protože lžou. Co bude dál? Vězení?

AddThis Sharing Buttons

Klackem na tato neposlušná média má být jejich údajné napojení těchto na Rusko – čímž prý škodí zájmům České republiky. Což je trestný čin, za který je mnohaleté vězení. Redakce A&F získala tyto informace z dobře informovaných zdrojů.

Paragrafy, které lze použít na “neposlušné” novináře


Útok začíná

První ze série výpadů proběhl již v neděli večer (1, 12.), kdy Newsroom České televize odvysílal sérii reportáží o webech, které považuje za dezinformační.

“Byla to skvělá reklama, děkujeme České televizi. Jen je trochu škoda, že se na Newsroom skoro nikdo nedívá…” řekl redakci A&F jeden z provozovatelů alternativního webu.

V pořadu zazněly rady, jak těmto webům zkomplikovat život: cenzurou facebooku, udáváním inzerentům a podobně.


Čučkaři v cizích službách

Pořad Newsroomu použil jako upoutávku rozhovor s mluvčím BIS, který potvrdil strašlivé podezření, že se Česká republika jen hemží ruskými agenty, které mají kapsy plné peněz, které strkají provozovatelům vybraných webů.

“Ředitel BIS Koudelka je vyznamenaný za spolupráci se CIA. V čele naší tajné služby je tedy konfident cizí tajné služby? A oficiálně se vší parádou! Co k tomu víc dodat? Americká tajná služba CIA tu má od BIS plně oddaný servis za naše peníze,” říká zdroj, dobře obeznámený s činností tajných služeb.

Prezident Miloš Zeman: BIS škodí této zemi

“Platí to co loni. Jsou to čučkaři. Místo toho, aby se podle zákona BIS věnovala ekonomické kriminalitě, vybrali si pohodlnější a nad to obtížně doložitelnou cestu. BIS ve vztahu k Rusku a Číně nám dělá spíše problémy. Našim zájmem jsou přátelské vztahy jak s Ruskem, tak s Čínou,” řekl prezidente Zeman v rozhovoru pro TV Barrandov.

Prezident takto reagoval na výroční zprávu BIS, podle které u nás řádí ruští agenti, které si vodí tzv. proruská média, především weby. Ruská ambasáda toto neuvěřitelné tvrzení důrazně odmítla s tím, že pro ně nejsou žádné důkazy.


Ve stínu mříže

Kontrarozvědka BIS odpovídá ve spolupráci s politruky z České televize útokem na média, která se neúčastní dezinformační války proti prezidentovi Zemanovi a premiérovi Babišovi. BIS je označila za “proruská”, případně “pročínská” a prostřednictvím svého mluvčího teď vydala prohlášení, ze kterého běhá mráz po zádech.

Ladislav Šticha, mluvčí kontrarozvědky BIS:

“Pokud se podíváme na typického dezinformátora, tak on tady šíří většinou lživé informace, zmanipulované, zavádějící. Jsou to články, které mají dlouhé, palcové titulky, které mají velice agresivní vyznění, nastolují v nich lživá, nebo kontroverzní témata.”

Oni se snaží nějakým způsobem rozdělit společnost a dosáhnout toho, aby byly naplněny cíle, které ovšem vyhovují zájmu například Ruské federace či jiných cizích mocností a jsou v naprostém rozporu se zájmy České republiky.”


Oslí můstky do kruhu

Toto silně ideologicky rezonující tvrzení BIS jasně ukazuje naprostou neznalost mediálního prostředí a působí dojmem, že k nám promlouvá mluvčí cizí tajné služby (CIA).

Obzvlášť děsivá je věta: “V zájmu Ruské federace a v naprostém rozporu se zájmy České republiky”.

Výraz “palcové titulky” je klišé, které je navíc v prostředí internetu úplně mimo mísu. “Kontroverzní témata” jsou podstatou žurnalistiky bez ohledu na žánr. Je znepokojivé, že takovou neznalost projevuje BIS, která právě okruh jistých médií označuje za údajně největší nebezpečí.

Výše uvedená věta mluvčího BIS pana Štichy je hrubě manipulační, když obsahuje sérii “oslích můstků do kruhu” pro dezinformátory tak typických: “Lžou, protože jsou proruské, proto škodí této zemi, protože lžou.”


Jako příklady k vyjádření mluvčího BIS jsou použity ukázky stran webů AC24, Protiproud, Sputnik a NWOO. Každý z nich představuje přitom jiný mediální žánr. AC24 a NWOO hledají spíše senzace. Sputnik je zpravodajská agentura. Protiproud je názorový portál.

Společného mají tyto weby jen to, že se nezúčastní dezinformačního tažení proti prezidentovi, premiérovi, Rusku a Číně, protože tento přístup považují za tupý.

Skutečně dezinformující weby jako Forum24, Newsroom České televize (Newsroom), Hlídací pes, nebo Manipulátoři jsou údajně ideologicky v pořádku, protože “dezinformují správně”. Do projektů tohoto typu tečou peníze z USA nebo EU horem dolem…


Načasování útoku je nasnadě, protože vliv webů, nešířící nenávist proti PPRČ (Prezident, Premiér, Rusko, Čína) prokazatelně roste.

Zjevně se schyluje k mediální válce, která tu ještě nebyla a bude silná tendence nepohodlná média ničit všemi prostředky. Fyzické napadení novináře z druhé strany barikády je jen začátek.


Související

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.12.2019 19:49

Proč neustále píšete o BIS,když je to pobočka CIA?Nazývejte věci pravým názvem.Takto je stále vydáváte za českou agenturu,kterou už dávno není.A co dělá národ?Mrtvého brouka!Proto vznikají prounijní bojůvky,zatím jen slovem.Jako za Hitlera.Taky začali slovy a pak pokračovali vraždami svých oponentů.Nějak se nám ta historie začíná nepříjemně opakovat.Je to zase příprava na válku?Ovšem ty bojůvky zůstanou doma,aby chránily svoje páníčky před národem,který se dnes snaží zatáhnout do války.Jen si jejich členové neuvědomili,že to už nebude válka konvenčními zbraněmi a oni pojdou stejně jako ti,které dnes napadají.


 
Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy