• Neděle, 23. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Svatopluk

Starosta z Řeporyjí nebo Žirinovský?
Počet návštěv: 1083

Starosta z Řeporyjí nebo Žirinovský?

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Předem se omlouvám, že nyní velice často budu psát komentáře týkající se česko - ruských vztahů, ale na jedné straně narůstající podpora ze strany Macrona, itlaských politiků vládních i opozičních, kancléře i prezidenta Rakouska, kancléřky Německa a všech východoněmeckých zemských předsedů vlád, ale i toho bavorského ministarského předsedy i premiéra i prezidenta Maďarska z naší slavné EU a na druhé straně trvale tupé komenty pravicové opozice, pirátů a všech havlistických novinářů ve všech médiích nechápajících, že Rusko je v podstatě nejvýznamnější evropský velmoc, protože je i světovou geopolitickou (nikoliv ekonomickou) jedničkou, mě jako zakladatele dnes nejsilnější skupiny Přátel Ruska v České republice, čítající přes 12 000 členů... (Mimochodem, která strana to dnes má?) nutí, abych v rámci vyvažování té rusofóbie cosi zásadního pronesl.

Řekl bych, že podstatná část společnosti , ta normální, obyčejná, nepriviligovaná, musela mít pocit studu z toho, jak starosta Řeporyj vystupoval v onom šestiminutovém skeči pro ruskou televizi. Už jsem s tím otravný. Pro mě to bylo opět podobně jako nedávno u Procházkové trestným činem výtržnictví. Zostudil český národ, ne že je proti Rusům, ale jak se na celonárodním ruském televizním programu choval.

Bohudík reagoval na něj známý ruský výtržník a lidový bavitel Žirinovský a svými úvahami, co měl či neměl Stalin dělat to pěkně solil.

Žirinovský je už dvacetiletá stálice ruské scény a i já ho zažil v Radě Evropy, že se mu všichni smáli. Je možné vidět i televizní záznamy, kdy z jeho vystoupení dostal Putin s Medveděvem nekontrolovatelný záchvat smíchu.

Žirinovskému se dá smát, ale Pavlu Novotnému ne.

Když tedy nachází i mezi politology, kteří mají ve tváři tik a jsou námi placeni za to, že šíří vůči Rusku nenávist, náš hrdina z Řeporyj plné pochopení, tak tedy v sobotu (do té doby čas nemám) podám trestní oznámení i na řeporyjského výtržníka.

To oznámení na Procházkovou zatím probíhá podle plánu...

Já jsem v pohodě…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.12.2019 19:23

Nevím o tom,že Češi berou feťáka z Řeporyj vážně.Já tedy rozhodně ne.Za mne nemluvil,protože k tomu neměl mandát.Jak se choval vím jenom zprostředkovaně a pokud je to pravda,tak udělal ostudu sobě a občanům Řeporyj.Nakonec svou podporou fašistické Ukrajině jsou na stejné vlně i vládní činitelé,ministr Petříček i premiér Babiš.Tak se nelze divit nějakému poněkud přitroublému starostovi bezvýznamné části Prahy.Ten jenom vypouští žvásty a ani neví,co vlastně říká.Vypadá to,že je psychicky nemocný,nebo stále pod vlivem něčeho,spíše někoho!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

03.12.2019 17:11

Rusove se Zirinovskemu smeji, ale Cesi berou Novotneho uplne vazne.

Netreba se omlouvat. Tema je naopak velmi vhodne. Nevim, jestli Rusko je svetova velmoc, ale o to nejde.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy