• Pátek, 13. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Lucie

Foldyna zabodoval u Ovčáčka. Tento jeho výrok o Rudé armádě totálně vytočil reportéra ČT
Počet návštěv: 673

Foldyna zabodoval u Ovčáčka. Tento jeho výrok o Rudé armádě totálně vytočil reportéra ČT

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V Talkshow Jiřího Ovčáčka se objevil poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. V pořadu přišla řeč například na zprávu BIS, iniciativu starosty Řeporyjí Pavla Novotného či na historii – druhou světovou válku i vlasovce, které Foldyna označil za zrádce. Rovněž prohlásil, že by BIS měla prověřit největší kritiky Ruska, zda náhodou pro danou zemi nepracují.

Přepisování historie a osvoboditelé = okupanti

V talk show zaznělo například to, že v dnešní době posiluje snaha přepisovat historii a z osvoboditelů dělat okupanty. Na to konto Foldyna řekl, že v roce 1968 Rusové byli opravdu okupanti, ale pokud jde o rok 1945, tak pokud by prý neexistovalo těch 20–25 milionů lidí, kteří ve válce položili život, tak by se ve studiu možná nesešli.

„Jsou tady jenom ti, kteří nás za to dnes kritizují, protože oni by určitě byli těmi poslušnými, kteří by chodili do práce. Nemluvili by česky, místo brigády socialistické práce by dělali brigády nacistické práce a určitě by udávali, tak jak to bylo ve zvyku,“ uvedl Foldyna a doplnil, že v Praze bylo gestapo zahlceno zprávami „arizovaných Čechů“.

Dále se poslanec za ČSSD vymezil proti „objektivizaci historie“ a tomu, že Prahu údajně neosvobodila Rudá armáda, ale vlasovci. Podle Foldyny byli vlasovci zrádci své země, kteří se za pomoci nacistů podíleli na vraždách na okupovaných územích.

„Když ti jejich chlebodárci prohrávali válku, tak jim zakroutili v Praze krkem, aby se snažili zachránit. Já si nemyslím, že by tady bylo něco, co bychom měli oslavovat. Kdyby nepřišla ta Rudá armáda, nepřijeli na těch tankách od Berlína, tak my bychom se možná nedočkali ani toho vylodění v Normandii. My bychom se toho osvobození Prahy nedočkali,“ myslí si o dané věci.

Vyjádřil se také k řečem, že Sověti kradli hodinky a znásilňovali. Uvedl, že se tito vojáci vrátili po letech a viděli, co Němci provedli jejich rodinám. „Když tady někomu ukradli ty hodinky, tak to byl detail z toho,“ podotkl.

Navíc zdůraznil, že se spojenci ve 2. sv. válce přidali až poté, co se u Stalingradu a Kursku změnil poměr sil.

Ministerstvo zahraničí RF: Možné vybudování památníku vlasovcům v Praze je děsivá iniciativahttps://t.co/tWRM1AlbNM

— Sputnik ČR (@sputnik_cz) 28. listopadu 2019

​Nakonec přišla řeč také na plánovaný pomník v Řeporyjích, který tam chce vlasovcům postavii tamní starosta Pavel Novotný.

„Pomníky zrádcům staví jenom šílenci,“ řekl a dodal, že Novotný je „pan Nikdo“, který se čas od času rád zpropaguje.

Podporování cizí moci?

V samotném úvodu se ale Jiří Ovčáček nejprve zajímal o Foldynovo „nevědomé podporování cizí moci“. Na to poslanec reagoval slovy, že je člověk, který „realisticky posuzuje politiku jednotlivých aktérů na té mezinárodní scéně, od Spojených států přes Německo až po Rusko“. „Myslím si, že realisticky neznamená, že je člověk adorantem něčeho, ale realisticky odhaduji a hovořím o těch věcech otevřeně…,“ dodal.

Následně prozradil, z čeho má obavy: „Já mám víceméně obavu hlavně z těch lidí, co něco propagují, jdou proti něčemu. Pak se podíváte do historie, jestli oni to nejsou agenti, ti, co propagujou ten opak a špiní v tuhle chvíli to Rusko. Ono se tady pohybuje pár lidí, kteří nasazují tomu Rusku tu psí hlavu a pak se podíváte do historie, jak prošli těma školama, byli agentama, jezdili po Jeniseji, na nějakých řekách, pak měli krycí jméno Plavec, tak to možná souvisí,“ narážel na bývalého europoslance Jaromína Štětinu.

K věci se vyjádřil také Jiří Ovčáček, který prohlásil, že na Západě byli někteří horliví antisověti odhaleni jako agenti SSSR.

„Ti kluci, co jezdili po tom Jeniseji v těch inkriminovaných letech, říkají jim agent Plavec, tam by se ta BIS měla podívat, jestli ty kluci, co tady vyprávějí o škodlivosti toho Ruska, jestli pro to Rusko nedělají, protože to bývá taková ta záhada v tom,“ dodal k věci ještě Foldyna.

Reakce reportéra ČT

Daná talk show neunikla pozornosti zahraničního reportéra České televize Jakuba Szantoa. Ten na svém Twitteru sdílel následující status, ve kterém se vyjádřil k tomu, co v pořadu zaznělo.

„Český poslanec omluvil krádeže a znásilňování sovětskými vojáky na území osvobozeného Československa. Podle něj to bylo logické po hrůzách na frontě. Dodal, že západní spojenci se do války zapojili až po Stalingradu (Británie bojovala od 1939, USA od 1941, stejně jako SSSR),“ napsal na sociální síti.

Český poslanec omluvil krádeže a znásilňování sovětskými vojáky na území osvobozeného Československa. Podle něj to bylo logické po hrůzách na frontě. Dodal, že západní spojenci se do války zapojili až po Stalingradu. (Británie bojovala od 1939, USA od 1941, stejně jako SSSR.) pic.twitter.com/RhiynncLVI

— Jakub Szanto (@JakubSzanto) 2. prosince 2019

​Na jeho slova pak začali reagovat jeho sledující. Někteří s reportérem souhlasili a kritizovali Foldynu, u jiných tomu bylo naopak.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120311047813-foldyna-zabodoval-u-ovcacka-tento-jeho-vyrok-o-rude-armade-totalne-vytocil-reportera-ct/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
peter matej

peter matej

03.12.2019 19:35

Pán reportér ČT Szantó je jeden nevzdelaný hňup,keď hovorí o krádežiach a znásilňovaní sovietskymi vojakmi pri oslobodzovaní Československa.Mal by vedieť o tom,že pred vstupom na naše územie bol v Červenej armáde vydaný rozkaz platný pre všetkých vojakov,že vstupujú na územie spojeneckého štátu a oslobodzovanie spojeneckého územia musí prebiehať v súlade s vojnovým právom.Preto ak sa vyskytlo znásilnenie,krádež ,tak vinník-ssovietsky vojak bol okamžite a na mieste potrestaný!Prišiel veliteľ jednotky,ukázali mu vinníka a ten bol okamžite a bez súdu zastrelený!Navyše by Szantó mal vedieť,že ťažké oslobodzovacie boje prebehli najmä na Slovensku a severnej Morave!Územie Čiech bolo od oslobodzovacích bojov viac menej ušetrené.Takže aj výskyt sovietskych vojakov na oslobodenom území Čiech nebol veľký!A napokon by Szantó mohol pohovoriť o zločinoch vojakov USA na nimi oslobodenom území Čiech.A nemám na mysli len mŕtvych civilistoch v Prahe a Plzni ale aj znásilnené Češky!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.12.2019 19:06

Podle jména je Szantó cizinec,tak ať se vrátí tam,odkud on,nebo jeho předci přišli.Podobných hajzlů.překrucujících hidtorii máme dost vlastních a nepotřebujeme k tomu ještě cizince.Proč sem vlastně přitáhl on,nebo jeho předci?Jen bych mu připomněl,že pokud si na takového vojáka,co třeba jen ukradl hodinky,přišel někdo stěžovat,tak ho velitel bez milosti odstřelil!Zase jedna špína bůhví odkud nám říká,co si máme myslet a co smíme říkat.


 
Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy