• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Vydírání Babiše násilnými protesty v ulicích? Jako Gottwald v únoru 1948!
Počet návštěv: 2960

Vydírání Babiše násilnými protesty v ulicích? Jako Gottwald v únoru 1948!

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Audit, neaudit, v čase voleb 2017 již občané věděli dost, o možném Babišově střetu zájmů, korunových dluhopisech a blablabla…, přesto mu demokraticky dala hlas třetina voličů.

Od té doby koaliční vláda pod Babišovým vedením neudělala nic tak hrozného, a to jsem ANO nikdy nevolil, co by zavdalo příčinu k revoluci, nemluvě o revoluci násilné, viz scénář Hongkong, Chile či Libanon, po němž prý volá Jiří Pehe.

Pokud je někdo perzekuován víc než dřív, nejsou to pro-unijní antibabišovci, ale národovci a konzervativci, navíc drtivou většinu těchto záležitostí prosazují někteří ministři a poslanci ČSSD, např. Jan Hamáček (zavedení cenzurního pojmu „předsudečná nenávist“), naopak Babiš před časem „náhubkového“ ministra Pelikána za ANO, jenž chtěl zase, podobně jako Hamáček, trestat tzv. „hanobení třídy a životního stylu“, vyměnil.

Podobně tak různé pochybné procesy, jako ten s Alenou Vitáskovou, kde mi to silně smrdí napojením některých soudců na solární mafii, nezavinil Babiš, ten do soudní moci zasahovat nemůže. Ať zkoumám, jak zkoumám, jako člověk, který, na rozdíl od pana Pehe a spol., považuje Babiše za málo pronárodního a příliš ústupného Bruselu, ne a ne a nemůžu najít nic „z jeho dílny“, co by výrazně porušovalo lidská práva a svobody nebo co by např. ohrožovalo nezávislost justice a jiných veřejných institucí ve větší míře, než tomu bylo u předchozích demokraticky zvolených vlád, tedy nic, co by někoho morálně opravňovalo k volání po „občanské neposlušnosti“.

Pokud jde o samotný audit, zapomíná se na to, že Eurokomise vychází z ryze české novely zákona o střetu zájmů, přezdívané „lex Babiš“, čistě na základě této účelové antibabišovské novely konstatuje, že podle našeho českého národního práva Babiš „je ve střetu zájmů“, a proto musí vracet část dotací. Z toho pro mě plyne, že kdyby antibabišovští poslanci tuto novelu zákona neschválili, s velkou pravděpodobností, byť ne stoprocentní, by patrně ČR za Agrofert nemusela EU vracet ani halíř. Takže se uměle vytvořil problém, kvůli němuž údajně máme vracet čtvrt miliardy, aby pak ti, kdo ho vytvořili, mohli protestovat proti demokraticky zvolenému premiérovi.

Cituji Info.cz, kterému se prý podařilo získat k auditu přístup:

Lze očekávat, že z celkové sumy 235 milionů se Česko pokusí rozporovat mimo jiné dotaci 100 milionů korun na inovační linku na výrobu toastového chleba v pekárně Zelená louka. Ta je v unijních dokumentech evidována s datem 8. 2. 2017, zákon ohledně střetu zájmů ale začal platit až o den později.

https://www.info.cz/cesko/kolik-maji-babisovy-firmy-skutecne-vracet-zname-to-hlavni-cislo-z-unijniho-auditu-43795.html

Všimněme si, jak nedostatečně a mlhavě se patrně antibabišovský autor (ne)zabýval souvislostí vracení eurodotací s novelou „lex Babiš“. Tak si pomůžu „Babišovým“ Idnesem, kde jsem paradoxně poprvé včera večer na tuhle zprávu narazil, Info.cz běžně nečtu, zmiňuji ho jen jako prvotní zdroj informací.

Citace z Idnes.cz:

Podle Evropské komise byly všechny dotace po 9. únoru 2017 vyplaceny neoprávněně. Právě v ten den vstoupila vstoupila v platnost česká novela zákona o střetu zájmů. Podle auditorů nebyly dotace vypláceny v souladu s národním právem, které zakazuje poskytnutí podpory společnostem, u kterých je možné prokázat střet zájmů jejich vlastníka. Auditoři tedy došli k závěru, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů a má nadále vliv na své firmy. 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/neovlivni-cz-audit-urcil-stoprocentni-korekci-dotaci-pro-agrofert-babis-evropska-komise.A191203_151044_domaci_lre

Tak se ptám: proč nebyly statisícové demonstrace proti církevním restitucím, kde šlo o víc jak stokrát větší částku, již měl stát vyplatit církvím? Proč si v Praze neudělali „Hongkong“ či „Majdan“ třeba kvůli také mnohem dražší kauze s tunelem Blanka? Proč se nevyzývalo k převratu kvůli předraženým dálnicím? Není to tak trochu falešné a pokrytecké, zvláště od tzv. „Demokratického bloku“, do nějž patří ODS a TOP 09? Nechovají se tihle lidé náhodou podle známého úsloví – káže vodu, pije víno?

Já tvrdím, že ano. A co víc…, podobné politické vydírání násilím v ulicích se v české historii událo naposled kdy? Ve dnech komunistického převratu z února 1948! Takže tihle pokrytci se rozplývají nad 30tým výročím pádu „komunismu“, ale zároveň používají podobné metody jako tehdejší komunistický premiér Gottwald, jenž vydíral prezidenta Edvarda Beneše, že když neustoupí a nepřijme demisi části nekomunistických ministrů, tak se do toho vloží ulice!

 

Vyzývám proto všechny slušné lidi: postavme se těmto fanatickým totalitářům a nenechme si ukrást advent a vánoční svátky těmito protestanty proti demokraticky zvoleným politikům!

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.12.2019 19:18

Babiš je jen záminka.Ve skutečnosti jim jde o něco jiného a potřebují si připravit ke svým cílům státní převrat.Co asi může nabídnou zběhlý študentík a ještě k tomu z teologie?Jedině plán někoho jiného.Možná by nebylo od věci se zeptat Šimona Pánka.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy