• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Lekce slušného chování pro Milion chvilek od „slepého vidláka“
Počet návštěv: 4447

Lekce slušného chování pro Milion chvilek od „slepého vidláka“

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Chvilkaři chtějí zapojit venkovany, přesto je urážejí označením „vidláci“. Hrají si na „chytré“, chtějí nás politicky převychovávat, ale ukazují jen svou hloupost a ignoranci, zejména v taktice, marketingu a nedostatku slušného chování.

Pokud bych já osobně chtěl ve chvilkařském stylu nějakou skupinu lidí o něčem přesvědčit, jak se říká „navážno“, věnoval bych tomu čas a energii, zorganizoval bych množství stejně smýšlejících, zajistil bych si finanční podporu ze zahraničí…, rozhodně bych si zakázal přesvědčované jakkoli ponižovat, posmívat se jim a dávat jim najevo, že se cítím být něčím víc než oni, i kdybych si to třeba v soukromí nakrásně myslel.

Nejsem odborník na politický marketing a „public relations“, ale zdravý selský rozum mi říká, že když chci někoho přesvědčit / zmanipulovat, naopak s ním musím jednat s respektem a ukázat mu, že je „skvělej“, že mu jenom chci vysvětlit něco z branže, které zase dobře rozumím sám. Podobně to dělají různí ti „šmejdi“, lákající lidi ke koupi předraženého zboží „hned teď“ či k zapojení do nějakého kšeftu na způsob pyramidy. Jenže „ten slavný“ Mikuláš Minář si ani neumí zhodnotit, když už chce někomu vnucovat své názory, jak to dělat aspoň trošku chytře.

Neumí si zhodnotit, že volič Babiše je přede vším naštvaný na Kalouska a další, kteří se k nim za Nečasovy vlády chovali ošklivě. Kdyby byli chvilkaři skutečně chytřejší než my „vidláci“, nemohli by skandovat – „Míra na hrad“, museli by si místo Míry najít někoho přijatelnějšího pro ty, jež chtějí odlákat od Babiše.

Chápali by, že zejména starší generace je citlivá na veřejné projevy agrese a vulgarity, takže by museli odsoudit odporné pokřikování na Klause mladšího, jakkoli s ním nemusí politicky souhlasit. Dělali by demonstrace v podobně slušném a uměřeném duchu, jako byly ty v listopadu 1989. Jde přece povětšinou o mladé lidi, jsoucí na internetu jako doma, tak proč si nepřehrají veřejně dostupná videa z listopadu 1989, např. z Youtube, jako jsem to již před časem udělal já, „slepej vidlák“??? Proč se jimi neinspirují?

Naopak ještě bezostyšně lžou ve stylu, že kdo prý čte třeba jen MF dnes, jinak řečeno „Babišovy noviny“, nemá prý šanci se dozvědět o Babišovu střetu zájmů a blablabla. To jen svědčí o tom, že sami asi nevědí, co píšou „Babišovy noviny“ na internetu, jako třeba:

4. prosince 2019, 20:30

Milion chvilek oznámil další protesty. První už příští týden v Praze

A z Idnesu jsem se 3. prosince večer dověděl toto (zveřejněno již kolem 16. hod.):

Česko má kvůli Agrofertu vracet dotace za 235 milionů, píše se v auditu

Jak potom má člověk alespoň se špetkou inteligence věřit takovým lidem jako Minář a spol., kteří neumí překročit vlastní stín, vylézt ze své sociální bubliny a zjistit si, co skutečně píší média, která čtou ne jen Babišovi voliči, ale třeba i lidé jako já, vlastenci, kteří Babiše nikdy nevolili, protože příliš ustupuje havlistům a Bruselu, ale chápou, že lepší Babiš než Demoblok s Piráty?

Pokud já bych z pozice čtenáře chtěl něco vyčíst „Babišovým médiím“, tak to, že mi zatajují, jak se chvilkaři a jejich souputníci o nás dehonestačně vyjadřují, že jsou na to příliš ustrašená, takže musím hledat jinde.

Citace 1:

„Jak se mají například lidé, kteří čtou jen MF DNES dozvědět, co se děje, když to tamní Babišovi píáristé vydávající se za novináře jednoduše nenapíší? Ačkoliv je to ta nejdůležitější záležitost v zemi. Je zkrátka potřeba s lidmi mluvit,“ říká Malát.

Citace 2:

Mediální analytička Irena Ryšánková si také přisadila: „Pokud chce Milion chvilek prosadit své zájmy, nemyslím, že by k tomu pomohly zrovna tyhle typy příspěvků, jako třeba od Jana Pesera: ‚Demonstrace budou každý týden, doufám, a přímý přenosy i pro vidláky z venkova.‘

Ten venkov, přátelé, nás živí,“ vzkazuje.

Termín ,,,vidláci" použil i publicista Jan Jetmar, který vyzývá k občanské neposlušnosti formou zablokování hlavního města. ,,Blokovat vlaková nádraží, metro, letiště. Blokovat přechody ve městech. Vyhlásit stávku. Ten zločinec a estébácký udavač musí pryč! Když zablokujeme Prahu, tak ho to položí a vidláci mu nepomůžou,“ uvedl na Facebooku ohledně Babiše.

Zdroj:

„Zapojit i vidláky z venkova!“ Vaří se to: Odpůrci Babiše prý přitvrdí. I Milion chvilek

Takže, drazí chvilkaři, jen tak dál, mám z vás radost, jak si podřezáváte větev svou vlastní blbostí, jen se nafoukněte ještě víc, buďte sprostí a urážejte nás, co nežijeme v Praze, čím větší kadenci nasadíte, tím dřív se totálně zdiskreditujete i u toho mála, které ve vás ještě vkládá nějakou eurohujerskou naději.

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.12.2019 19:18

Flössel,jste poněkud mimo.Minář není z Prahy,ale z Vodňan.Pitomci,kteří velí Praze a národu,jsou vesměs Moraváci a mimopražští.Stejně tak jeho podporovatelé z TOP09 z Prahy nepocházejí.Nedoučený hajný je Rakušák a Kalousek je z Bechyně.Myslel jsem,že jste poněkud chytřejší,než se tady představujete.A nakonec Vám musím sdělit,že z lidí,kteří články píší,není ani jeden z Prahy!Vypadá to,že titul ing.používáte neoprávněně,soudě podle Vaší reakce.A raději ani neuvádíte,odkud vlastně jste.Stydíte se za to?Vy jste ten přivaděč nestavěl ,tak s cizím majetkem nemanipulujte!


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

05.12.2019 11:21

Já bych byl osobně pro tuto navrhovanou blokádu Prahy včetně přivaděče
ze Želivky.Víte, Mináři, my vidláci se bez Prahy klidně obejdeme, nevím však, jak se vy obejdete bez nás vidláků-


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy