• Sobota, 18. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Michal Prozíravý: Sluníčkáři vidí rasismus už i v mikulášské tradici! Fiala upozorňuje na situaci v Nizozemí, přijde Česko o své čerty?
Počet návštěv: 905

Michal Prozíravý: Sluníčkáři vidí rasismus už i v mikulášské tradici! Fiala upozorňuje na situaci v Nizozemí, přijde Česko o své čerty?

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Poslanec za SPD Radim Fiala bije na poplach a je připraven bránit české tradice. Na Facebooku zareagoval na zprávu, že v Nizozemsku je tradiční společník tamního svatého Mikuláše – Černý Petr – v posledních letech terčem ostré kritiky. Aktivisté tvrdí, že jde o rasistickou postavu. Fiala je ale připraven bránit naše čerty před všemi sluníčkáři.

Poslanec Radim Fiala na svém Facebooku zareagoval na zprávu Idnes.cz z 19. listopadu, která informuje o tom, že nizozemští aktivisté bojují proti Černému Petrovi, který v Nizozemsku trestá zlobivé děti a doprovází místního svatého Mikuláše. Podle nich se jedná o rasistickou postavu, protože představuje karikaturu lidí s tmavou barvou pleti.

Čerti v Česku v ohrožení?

Nyní na to reaguje i poslanec SPD, kterému se nelíbí, že sluníčkáři chtějí zničit mikulášskou tradici. Na začátku příspěvku vysvětluje, že Černý Petr (Zwarte Piet) podle tradice doprovázel sv. Mikuláše ze Španělska do Nizozemí a představuje postavu španělského Maura. „A jelikož jsou Maurové snědší, má logicky tato postava začerněnou tvář. Též je umouněn od sazí, protože podle legendy nosí dárky dětem, když se za nimi spouští komínem,“ vysvětluje Fiala.

Následně mu vadí, že podle sluníčkářů jde o rasismus a chtějí zničit veškeré tradice a národní hrdost. Bojí se, že příště budou chtít i v Česku zakázat čerty, protože přeci také mají začerněnou tvář.

Fiala také upozornil na nedávný průzkum, ve kterém se 59 Nizozemců vyjádřilo, že chce, aby si jejich Černý Petr zachoval svoji černou tvář.

„Rasista“ Josef Lada

A vzpomíná českou kauzu, kdy romské sdružení Roma Realia poslalo trestní dopis na ministerstvo školství. Tehdy Romové žádali, aby se jako učební pomůcka nesměla používat kniha Josefa Lady Mikeš, protože v ní kocourkovi ublížili „cikáni“.

„Takže kvůli sluníčkářům odstraníme pohádky od Lady? Zakážeme příště krtečka, protože je taky černý? A nezakážou nám příště Mikuláše, protože nosí na čepici křesťanský kříž, který může „urážet“ muslimy? Z čeho všeho příště udělají rasismus?“ ptá se Fiala.

Politik také připomíná, že v některých státech Evropské unie, hlavně na západě, probíhá snaha zakázat vánoční křesťanské tradice, včetně vánočních stromků, koled a betlémů, aby náhodou tyto zvyklosti neurazily muslimské migranty. „My jsme tady doma a nevím, proč bychom se my měli přizpůsobovat imigrantům či cizincům,“ upozorňuje člen SPD.

K tomuto tématu připomněl slova spojence a přítele SPD Mattea Salviniho: „Když přijdeš do Říma, a nelíbí se ti svatý Jan, nelíbí se ti betlém, nelíbí se ti kříž, vrať se zpátky domů a dělej si, co chceš. Protože to nejsme my, kdo má změnit způsob života a myšlení.“

Radim Fiala na závěr uvádí, že jejich hnutí obhajuje  naše tradice, které jsou spojením s našimi předky, kteří budovali tuto naši krásnou vlast. Připomíná slova Viktora Dyka, že naše láska k našemu národu neznamená zášť a nenávist, znamená naopak „velikou víru, velikou naději a velikou lásku“.

„Nemáme nenávist k jiným národům a kulturám, ale budeme do posledního dechu bojovat za to, abychom ve své zemi mohli žít dle svých zvyklostí a abychom si o své vlastní zemi rozhodovali my sami,“ uvedl Fiala na závěr.

Diktát Bruselu

Radim Fiala nedávno kritizoval novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která podle něj členským zemím EU vyhrožovala jako Brežněv.

Politik ve svém příspěvku píše, že nastupující šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, která je politickým dvojčetem Angely Merkelová, minulý týden vyhrožovala členským zemím EU jako Brežněv a představila pětiletku pro budování šťastných klima-hysterických zítřků Evropské unie, které zničí ekonomiky evropských států.

V Nizozemí chtějí sluníčkáři odstranit mikulášskou tradici! V Nizozemsku s Mikulášem nechodí čert, ale Černý Petr (Zwarte Piet), který podle tradice doprovázel sv. Mikuláše ze Španělska do Nizozemí a představuje postavu španělského Maura. A jelikož jsou Maurové snědší, má logicky tato postava začerněnou tvář.

Též je umouněn od sazí, protože podle legendy nosí dárky dětem, když se za nimi spouští komínem. Podle sluníčkářů jde ale o rasismus. Příště nám budou chtít v České ...republice zakázat čerty, protože ti mají přece také začerněnou tvář! Sluníčkáři chtějí zničit veškeré tradice a veškerou národní hrdost. My se jim ale postavíme a naše tradice i národ ubráníme.

Podle nedávného průzkumu 59 procent Nizozemců chce, aby si Černý Petr udržel svoji černou tvář, přestože Nizozemci patří k nejvíce liberálním národům Evropy.

Vzpomeňme na podobnou kauzu u nás. Romské sdružení Roma Realia poslalo protestní dopis na ministerstvo školství. Romové žádali, aby se nesměla jako učební pomůcka používat kniha Josefa Lady Mikeš, protože v ní kocourkovi ublížili "cikáni"…

Takže kvůli sluníčkářům odstraníme pohádky od Lady? Zakážeme příště krtečka, protože je taky černý? A nezakážou nám příště Mikuláše, protože nosí na čepici křesťanský kříž, který může „urážet“ muslimy? Z čeho všeho příště udělají rasismus?

V některých státech Evropské unie, hlavně na západě, probíhá snaha zakázat vánoční křesťanské tradice včetně vánočních stromků, koled a betlémů, aby náhodou tyto zvyklosti neurazily muslimské imigranty. My jsme tady doma a nevím, proč bychom se my měli přizpůsobovat imigrantům či cizincům.

Připomněl bych v tomto směru slova našeho spojence a přítele Mattea Salviniho: „Když přijdeš do Říma, a nelíbí se ti svatý Jan, nelíbí se ti betlém, nelíbí se ti kříž, vrať se zpátky domů a dělej si co chceš. Protože to nejsme my, kdo má změnit způsob života a myšlení.“

Hnutí SPD silně obhajuje tyto naše tradice. Je to spojení s našimi předky, kteří budovali tuto naši krásnou vlast. Slovy Viktora Dyka naše láska k našemu národu neznamená zášť a nenávist, znamená naopak „velikou víru, velikou naději a velikou lásku“. Nemáme nenávist k jiným národům a kulturám, ale budeme do posledního dechu bojovat za to, abychom ve své zemi mohli žít dle svých zvyklostí a abychom si o své vlastní zemi rozhodovali my sami.

Sluníčkáři vidí rasismus už i v mikulášské tradici! Fiala upozorňuje na situaci v Nizozemí, přijde Česko o své čerty? - Sputnik Česká republika

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.12.2019 19:06

Článek popisuje věrně debilitu sluníčkářů,vítačů a havlošvábů.Jen mi není jasné,proč se pasáže objevují dvakrát.Mimochodem.Už SPD zjistilo,proč jejich eurohujeři v EP hlasovali pro politickou změnu historie?Proč neodsoudili pakty Hitler-Daladier a Hitler-Chamberlain?Co pakt Ribbentrop-Pilsudski?SPD je parta s dvojí tváří.Jednu ukazuje doma a druhou,diametrálně odlišnou,ukazuje v zahraničí!Nebo to jejich europosranci dostali rozkazem?


 
Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Smutné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Varovné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Sportovní kariéra Marion Jonesové (nar. 12. října 1975 v Los Angeles) byla impozantní až do té chvíle, kdy byla obviněna a usvědčena z dopingu. Vracet musela nejen medaile, ale i vyhrané peníze. Jedna z první sportovkyň – milionářek se ocitla prakticky na mizině.

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

 Manuel měl až nevídaně rozvité příbuzenstvo. Jejich vozy obklíčily kostel a skoro celý hřbitov. Aut a černých postav přibývalo, trochu to připomínalo výsadek před útokem. Brzdovi se zdálo, jako by z postav vycházelo něco divně mrazivého, vyvěrajícího odněkud z podzemí.

Poslední domácí zprávy