• Čtvrtek, 23. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Zdeněk

IVK NEWS: Václav Klaus: Jak Česká televize v německém duchu přepisuje historii
Počet návštěv: 376

IVK NEWS: Václav Klaus: Jak Česká televize v německém duchu přepisuje historii

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Přebíraný pořad od německé DW, Deutsche Welle, což je německé vysílání pro zahraničí. Neboli je to organizace německého státu...

Již delší dobu si všímám, že v sobotu odpoledne (ale možná i někdy jindy) běží na ČT24 velmi zvláštní pořad, který se vším – obsahem, osobami, tématy, názorem, formou – naprosto liší od všech dalších pořadů České televize. Je to vidět na první pohled. Dlouho mi to vrtalo hlavou, až jsem v pravém horním rohu obrazovky objevil, že to je – bez jakýchkoli poznámek či dovysvětlení – přebíraný pořad od německé DW, Deutsche Welle, což je německé vysílání pro zahraničí. Neboli je to organizace německého státu.

Vždy, když jsem tento program – zvaný nikoli česky Focus – viděl, nevěřícně jsem „kroutil hlavou“. Byla to vždy jednostranná propaganda německého pohledu na věc, propaganda progresivistických, politicky korektních agend a témat, propaganda názorů, které nejsou názory našimi (a to mám velký problém s tím, abych názory České televize označoval za naše). Rozsah této propagandy jsem netušil, až teď jsem objevil, že to v sobotu 30. listopadu 2019 byl už 713. pořad tohoto typu.

Myslel jsem si, že jsem jediný, koho se tento pořad tak silně dotknul. Pak jsem na internetu objevil už několik let probíhající diskusi, ve které byly výroky tohoto typu: „pořad mi svou jednostrannou multikulturní neomarxistickou propagandou vyrazil dech. Považuji za skandální, že veřejnoprávní televize přebírá program v duchu nejlepších německých propagandistických tradic“. Nebo jiný: „Jak dlouho ještě má ČT v úmyslu uvádět tento propagandistický, manipulativní a demagogický pořad?“. Naštěstí tedy nejsem sám.

Pořad, který mne tak popudil, byl oslavou aktivit německého „Spolku pro hledání padlých ve východní Evropě“. Nikdo nemůže mít nic proti tomu, že takový spolek existuje a že hledá hroby Němců padlých ve dvou světových válkách i ve východní Evropě. Nevidím však žádný důvod, aby byl tento pořad přejímán Českou televizí.

Je to další, zdánlivě nevinná součást přepisování historie a vytlačování z podvědomí faktu, kdo tyto války vyvolal a k jakým tragédiím vedly. Východní Evropa jsou většinou Slované a stojí za zmínku (jak ukazuje ve své nedávné knize „Mauthausen, ďábel v líbezné krajině“ Václav Vlk st.), že Slovanů zahynulo ve II. světové válce 27 milionů, daleko nejvíce ze všech jazykových a etnických skupin.  Proto dnes nemá Česká televize vysílat pořad Spolku pro hledání padlých ve východní Evropě, resp. nesmí ho vysílat bez jakéhokoli dovysvětlujícího komentáře.

Autor: Václav Klaus, Praha, ČR, 10.12.2019 (publikováno v Mladé Frontě DNES, dne 6. prosince 2019)

Zdroj:

https://www.institutvk.cz/clanky/1440.html

http://www.novaburzoazie.com/439477456/6849782/posting/ivk-news-václav-klaus-jak-česká-televize-v-německém-duchu-přepisuje-historii

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.12.2019 19:25

Nemůže přece nikdo chtít,aby se napsala pravda!Základním kamenem druhé světové války byly pakty Hitler Daladier a Hitler Chamberlain.A to se nikdo nezmiňuje o paktu Ribbentrop-Pilsudski!Tam začala válka,posvěcená politiky západních zemí,které se rozhodly své spojenecké závazky neuznat.A dnes máme tytéž opět za spojence a s nimi i ty,kteří chtěli fyzicky zlikvidovat český národ.A mají podporu v části české politické scény.Je bohužel faktem,že třetina českých občanů se vyžívá v závisti a udavačství a jsou v tom podporováni německou menšinou,která byla ponechána žít v ČSR.Opět jsou to zrádci a opět podporují německé velikášství.Tak si to pěkně užij,národe!Ale vy zase skloníte hlavu a budete věrně sloužit svým nepřátelům,pokud vás konečně nezlikvidují!


 
peter matej

peter matej

10.12.2019 17:37

Je ťažké brániť sa u nás "prepisovaniu histórie" 2.svetovej vojny na pozadí toho,že tento proces prebieha aj v samotnom Rusku.Tak napr.v Peterburgu sa odhaľovala pamätná doska maršalovi Mannerhejmovi,ktorý má na svedomí smrť desaťtisícov Rusov počas blokády Leningradu,keď ako veliteľ fínskej armády bránil zo severu zásobovaniu Leningradu.V "Jeľcin centre"v Jekaterinburgu sa ruskí "historici"snažia o rehabilitáciu Vlasovcov,keď si deti opekajú slaninu na posvätnom "Večnom ohni"na hroboch Neznámeho vojaka,pľujú doň a natáčajú sa pri tom na mobil.Alebo známy prípad študenta-gymnazistu "Kolju z Urengoja"ktorý sa v Ríšskom sneme ospravedlňoval Nemcom za útrapy,ktoré museli znášať zajatí nemeckí vojaci.Obísť sa nedá ani fakt,že pri oslavách dňa Víťazstva 9.mája,sa zakrýva mauzóleum a "červené zástavy so "Znamením víťazsta" sú zakázané podobne ako podobizne "maršalov víťazstva"Žukova,Malinovského,Rokossovského a iných.O STalinovi ani nehovoriac. Vláda RF jednoducho prijala uznesenie,že cit."Je potrebné zničiť mýtus hrdinstva Veľkej vlasteneckej vojny"koniec cit.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

10.12.2019 16:41

Nejvetsi nehoraznosti je tvrzeni, ze pricinou 2. svetove valky byl Molotov-Ribbentrop pakt. (Bez te valky jsme dodnes pod protektoratem.) Neprilis pozadu je tvrzeni, ze panslavismus vyjadruje "sovetske pojeti dejin". (S panslavismem prisel Jan Kollar jako s reakci na sjedoceni Nemecka a hrozbu germanizace.)

Takze ve skolach se prestane vyucovat Narodni obrozeni, Mnichovska dohoda, ale zaci budou deklamovat, ze 2. svetovou valku zacali "Rusaci"!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy