• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Je třeba masivní podpora rodin s více dětmi, i když na tom budu tratit
Počet návštěv: 2794

Je třeba masivní podpora rodin s více dětmi, i když na tom budu tratit

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Jsem pro masivní státní podporu tradičních rodin s více dětmi, i za cenu toho, že bych byl na tom jako bezdětný invalida finančně znevýhodněný, protože porodnost nad 2,1 dětí na pár je v národním zájmu.

Největší podporu by měly mít rodičovské páry, kdo se příliš rozvádí, je nezodpovědný a škodí tím vlastním dětem, takže to s podporou single rodičů nepřehánět, jen když prokáže např. matka – samoživitelka, že rozvod nezavinila, nebo když už ho iniciovala, bylo to pro blaho dítěte (manžel násilník, notorik, atd.), ne že si třeba našla mladšího, který ji pak nechal, ačkoli jinak původní manželství fungovalo…, taková si podporu nezaslouží, stejně tak u otců – samoživitelů stejný metr, rozbils rodinu kvůli mladší milence = máš smůlu.

A považuji za nezbytné zohlednit kvalitu výchovy – ocenit docházku do školy, dobrou předškolní výchovu, důchodové bonusy pro staré rodiče podle odpracovaných let jejich dětí, včetně studentských brigád, atd., atd.

Naopak socialistické porodné bych absolutně zrušil, to je podpora těm, kteří si kvůli dávkám „pořídí“ hodně dětí, ale pak se nestarají o jejich morálku a vzdělání. A to není o etnické příslušnosti, jak si to rádi překládají slunko-křiklouni, to je o zodpovědnosti rodiče, ať je, kdo je, stejný metr pro všechny.

Místo porodného zaveďme alternativu formou státní půjčky, která může být plně odpuštěna jen za kvalitní výchovu v prvních letech dítěte, zjm. Připravenost na školní docházku, pokud ji rodiče zanedbají, porodné by museli vracet.

Falešné rovnostářství zde není na místě, je nutno konečně říci nahlas, že dítě není „houska na krámě“, že je hloupé podporovat pouze porodnost jako takovou, bez ohledu na připravenost a odpovědnost samotných rodičů své děti kvalitně vychovat v řádné členy společnosti.

A to není myšleno zdaleka jen po stránce vzdělání a práce, ale též mysleme na zdravý vývoj osobnosti. Odmítám sociální inženýrství ve stylu severské juvenilní justice, krádeží dětí za ideologické prohřešky apod. Ovšem rodič, který svou opičí láskou a příliš anarchickou výchovou ze svých dětí nechá vyrůst narušené jedince, ať už příliš agresivní (šikana…), či naopak choulostivé „květinky“, které se psychicky složí po prvním životním neúspěchu, takový rodič si nezaslouží, aby mu poctiví daňoví poplatníci přes státní rozpočet posílali nějakou podporu za jeho vlastní neschopnost, nedbalost a nezodpovědnost!

Takže…, vykašleme se na falešnou rovnostářskou ideologii a zapojme zdravý selský rozum a pud národní sebezáchovy, na druhé straně, dejme každému rodičovskému páru stejnou příležitost být dobrými rodiči, a tak dosáhnout na výše zmíněné benefity od státu, v tomto by měl být aplikován onen princip rovnosti. Ale už nikoli v tom, že nedbalý rodič „je roven“ zodpovědnému rodiči, to tedy ani náhodou!

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.12.2019 19:15

Sice chápu,jak to myslíte,pane Mikulášku,ale je to neproveditelné.Z Brusele přišel rozkaz živit netahavé menšiny a přes to nejede vlak.A když se lidé proti tomu bouří,tak se na ně vypustí opět mlátičky,ale ne komunistické!A o demokratických mlátičkách se mlčí,přestože zmlátily i invalidu na vozíku.Ale jsou to naše mlátičky a jednali v našem zájmu,jsou politici přesvědčeni.Tak si na ně nenecháme sahat!Sečteno a podtrženo,správná rodina je pro idioty z Brusele a Berlína nežádoucí a proto také žádná podpora v jejich prospěch.Co kdyby se musely snížit dávky netahavým či dokonce platy posranců a svinátorů?Nepřijatelné!


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy