• Úterý, 14. červenec 2020
 • Svátek má Rukojmí Karolína

              Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku
Počet návštěv: 1264

Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Když bylo v červenci 2016 oznámeno, že se ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu de Janeiro neobjeví – a to pro údajné nedodržování antidopingových pravidel - byl to pro svět šok. Nu a protože tento svět už měl se svými pappenheimskými své zkušenosti, obrátil se na odborníky s otázkou: jde skutečně o doping anebo o politiku? Čili o další kapitolu v tažení světového zla za izolaci Ruska od světa. A za jeho prezentaci coby ďábla, nedodržujícího zákony a pravidla civilizovaného světa?

Vzpomínám si velmi dobře, že tato otázka byla tehdy položena i vedoucímu úseku dopingových kontrol a monitoringu Antidopingového výboru (ADV) RNDr. Janu Chlumskému, který ji zodpověděl takto: „V prvé řadě jde o rozhodnutí politické“.

Vlastně to ani nemusel říkat. Každý, kdo sledoval, jak se světové zlo od nástupu Putina do funkce prezidenta proti Rusku punktuje, si nový políček do jeho tváře prostě jen přiřadil k dlouhé řadě políčků předcházejících – a nikdo už mu nemusel  napovídat, odkud i tentokrát vítr vane.

Ruští atleti ovšem byli v šoku. 86 z nich podali protest, předložili důkazy o své čistotě, ale nic jim to nebylo platné. „Jedině kdybyste se prohlásili na sportovce neutrální a smířili se s tím, že nebudete závodit se znakem Ruska na tílcích a teplácích a že ruský prapor nespatříte a ruskou hymnu neuslyšíte ani na stupních vítězů, kdyby se vám náhodou podařilo své disciplíny vyhrát, možná bychom vám v jednotlivých případech účast na hrách povolili“, zněla odpověď Mezinárodního olympijského výboru ruským atletům. Kteří se poté sešli a rozhodli, že za tak ponižujících podmínek v Rio de Janeiro startovat nebudou.

A zorganizovali si svoji malou národní olympiádu, kterou nazvali – tuším – Setkání hvězd.

Ale šly měsíce a roky a touha ruských atletů setkávat se se sportovci jiných zemí a měřit s nimi svou zdatnost, rostla a sílila – a to až tak – že v sídlech mezinárodních atletických orgánů se začala množit prohlášení těch atletů a atletek Ruska, kteří v nich oznamovali, že jsou – nyní, po letech půstu - ochotni startovat i za  podmínek, které před olympiádou v Riu prohlašovali za nepřijatelné.

A tak se na atletických stadionech rozjela představení ruských atletů, kteří nyní byli neutrální, a nepatřili tudíž k žádné zemi, v prvé řadě pak ne k Rusku, ale pokud byste přece jen chtěli je k čemusi přiřadit, pak to byla nejspíš zeměkoule. Anebo vesmír.

Z počátku to klapalo na jedničku, diváci na tribunách v mnoha případech ani nevěděli, že tamten neurčitý závodník v neurčitém dresu je Rus, což se ale začalo měnit, když oni příslušníci zeměkoule a vesmíru začali své soutěže vyhrávat. Ve výšce mužů i žen, ve skoku o tyči žen, v běhu mužů na 110 metrů překážek, ve skoku dalekém žen a v dalších disciplinách.

Kdo to je? Cože Rus? To je sympaťák, co? Cože Šubenkov? Podívej, jak se směje. Pár vteřin před finálem – neuvěřitelné!

Což byl moment, kdy se světovému zlu začala tahle hra na neutrální atlety hrubě nelíbit. A jeho nevole vyvřela na loňském atletickém mistrovství světa v katarském Dauhá a konkrétně při závodě ve skoku o tyči žen.

A cože se tam přihodilo?

Tohle: Výšku 485  cm zdolaly jen Američanka Morrisová, Ruska ( neutrální) Sidorovová a Řekyně Stefanidiová. Laťka se zvýšila na 490 cm, na které ztroskotala Řekyně Stefanidiová a v závodě na výšce 495 pokračovaly tedy už jen zástupkyně dvou soupeřících mocností - Američanka Morrisová a Ruska Sidorovová.

První pokusy byly u obou neúspěšné.  Stejně tak i druhé, ale pokus Američanky vypadal mnohem líp.

Třetí pokusy. Američanka se lehce dostala nad laťku, ale horní polovinou těla ji shodila.

Poslední pokus závodu patřil tedy Sidorovové. Zavěšená na tyči stoupala do výše odchýlená však od  středu doskočiště příliš napravo a prakticky tedy bez šance. Ale ještě dřív než si divák stačil hendikep jejího pokusu uvědomit, ovinula se Ruska kolem laťky a padala k zemi. A laťka neporušená visela nad ní.

A tehdy se to stalo.

Pár metrů od doskočiště přešlapovala  Američanka Morrisová, připravená Rusce buď pogratulovat nebo ji utěšit. A když se Ruska po dopadu zvedala z doskočiště, vskočila tam Američanka za ní a jala se Rusku spontánně a s čirou radostí objímat a líbat. Což ovšem trvalo jen pár vteřin, protože zbývajících 10 tyčkařek nebylo ochotno ceremoniálnu mezinárodního sbratření jen přihlížet, takže se vrhly na objímající se dvojici a vytvořily monumentální chumel přátelství a lásky, jaký už dlouho nebyl na atletických závodech k vidění.

Ale světové zlo se zle zamračilo. Vidíte, kam to vede, když Rusům dáte i tu nejmenší šanci? Ne, tím končíme, musíme je do jednoho vyhnat nejen z atletiky, ale ze všech sportů, žádné pardony a žádné výjimky, pryč s nimi, ať už je svět nevidí! No a pak se tam u nich snad lidi konečně zvednou.

A tak se před pár dny - a to zrovna před Vánocemi, svátky lásky a radosti, objevila v médiích tato zpráva:

„Světová antidopingová agentura zakázala Rusku účast na všech velkých sportovních událostech pro následující čtyři roky. Rusko se tak nebude moci účastnit například Letních olympijských her v Tokiu příští rok, jejich zimní obdobě v roce 2022 v čínském Pekingu či mistrovství světa ve fotbale ve stejném roce v Kataru. Světová antidopingová agentura (WADA) Rusko vyřadila na základě důkazů, že ruské úřady manipulovaly s výsledky testů na doping v moskevské laboratoři. Rusko tak potenciálně mohlo skrýt stovky případů dopingu svých sportovců.

WADA tak respektovala doporučení své kontrolní komise, podle mluvčího WADA bylo rozhodnutí jednomyslné. Agentura také znovu suspendovala ruskou antidopingovou agenturu (RUSADA). Ruská strana má nyní 21 dnů na odvolání a už před jednáním v Lausanne se nechala slyšet, že tak učiní. Pak by případ posuzovala sportovní arbitráž CAS“.

Dovede si někdo představit současnou agonii ruských sportovců, trpícíchza to, že jedna velká země má tak neukojitelně palčivý zálusk na nerostné bohatství ruské Sibiře? A dalším a stále ostřejším ponižováním Ruska se snaží vykřesat též v Moskvě Majdan, který by jim k němu otevřel dveře?

Lubomír Man

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.12.2019 19:33

Je pravda to,co pan Přibyl napsal.To je politicko-ekonomické hledisko.Já se podivuji zase nad tím,že člověk,který to všechno vedl,utekl do USA a tam jeho slovům naprosto věří.A jejich vliv zasahuje tak daleko,že celý slavný spolek,zvaný WADA,nepokrytě ovládají.Profesor McLeren výslovně napsal,že v jeho zprávě nejsou obsaženy žádné důkazy.Takže se nyní jedná vyloženě o politický akt,ke kterému přikyvují i USvlezprdelníci po celém světě.A ti čeští obzvlášť.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

12.12.2019 18:48

Pan Přibyl to napsal naprosto výstižně.Není co dodat,snad je to, že tito štváči potřebují ještě řádně rozeštvat lidi, národy, ještě důkladněji vymýt mozky a pak mohou začít.Ještě ale nenastal ten správný čas.


 

12.12.2019 11:10

Od chvíle, kdy V. V. Putin ohlásil, že nad exportem plynu a ropy budou dohlížet státní instituce, zvýšilo se prudce napětí mezi Washingtonem a Moskvou. Do té doby plynulo toto bohatství z RF přes oligarchy, kteří se všech zdrojů zmocnili a veškerý zisk generovali na Západě, aniž by z toho ruští občané měli jakýkoliv prospěch. Do té doby bylo vše v naprostém pořádku. Plán na odčerpání ruského nerostného bohatství, aniž by Rusové viděli dolar, byl ohrožen. Likvidace ruských nerostných zásob se zastavila. Ti, co měli získat na tomto rozkrádání stovky miliard dolarů se cítili ruskou svébytností a obnoveném rozhodování o svých zdrojích ze strany Kremlu, ohroženi. Hledaly se záminky, jak se tohoto bohatství zmocnit. Když se to nepodařilo, nastoupily provokace vůči Rusku. Bylo použito několik neonacistických uskupení v okolních státech, aby se rozpoutaly vášně a nenávist vůči novému politickému i hospodářskému směřování RF. Byl proveden převrat na Ukrajině za pomoci neonacistických živlů. Nikdo z nás nemohl přehlédnout davy hajlujících nácků, jejichž vedení a velení se ujal Porošenko. Situace byla vyhodnocena jako natolik vážná, že do čela nacistického převratu se postavili Židé, jejichž předci měli to štěstí v Hitlerových továrnách na smrt, že ta nesmírná zvěrstva přežili díky osvobození těchto vyhlazovacích táborů sovětskou armádou. V době po stažení sovětských vojsk padlo rozhodnutí, že slábnoucí mocnost se stane dojnou krávou sloužící Západu v pokrytí jeho energetických potřeb, aniž by Rusové za rabování dostali zaplaceno. Do té doby byl Západ k Rusku "šlechetný". S tím, že Rusové chtěli využít své bohatství pro sebe, nastal zlom ve vzájemných vztazích. Jejich samostatný obchod byl a je dosud torpedován. Západ se tedy chystal od té doby na válku. Musí si podrobit stůj co stůj všechny nerostné i surovinové zdroje. Masivní propaganda vedená i v naší zemi, má zajistit Západu právo na vojenský vpád na území Ruska. Je třeba propagandisticky zpracovat obyvatelstvo zemí patřících dnes pod patronaci NOTO, aby občané s vymytými mozky byli svolní k agresi. ...Západ vždy věnoval (kolonizovaným) zemím svobodu až v okamžiku, kdy zcela vyraboval jejich zásoby. Nikdy za jejich bohatství neplatil. Součástí této strategie nátlaku je i znemožnění, sabotování sportovních aktivit sportovců ze země, která se má stát obětí chystané vojenské agrese. Ten čas přímého střetu se nezadržitelně blíží. Když už i Židé spolupracují s neonacisty a štvou proti všemu ruskému, pak je situace vážná. I v naší BIS pracují živly, které rozšiřují a hájí zájmy neoconů. Na ruské hranici se koncentrují vojska a vojenská technika. Plán nacistického Německa - Barbarossa je dnes, co se týče válečné techniky a nasazení vojsk, mnohokrát překonán. Ti, kteří hýbou světovou scénou, se již rozhodli Rusko zničit. I v BIS se najdou lidé, kteří nás varují před těmi, jejichž osud je de facto zpečetěn. V bezpečnostních složkách, ve vysokých funkcích, jsou zrádci, kteří štvou náš národ do konfrontace s RF. Opět jsme prolezlí zrádci, kteří mají instrukce, jak nakládat s našimi občany, jak je obelhat, aby nevěděli, že lži šířené i z BIS vedou k jednomu jedinému cíli. Tím je válka s RF. Jediná možnost jak jí zabránit spočívá v tom, že se Rusko vzdá všech nerostných zásob a věnuje je Západu, aniž by za ně požadovalo jakoukoli platbu. Potom budou smět i ruští sportovci sportovat na všech světových kláních bez omezení. Rusko se tím, že požadovalo platby za své suroviny, vystavilo nebezpečí vypuknutí války. Válka tedy bude. Otázka zní: kdy vypukne. "Barbarossa" proti Rusku jede na plné obrátky. ….Mějte se hezky. ..PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...