• Úterý, 14. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Karolína

„Duševní mrzák trpící finančními potížemi.“ Foldyna promluvil o Novotném, vlasovcích a současné propagandě
Počet návštěv: 1158

„Duševní mrzák trpící finančními potížemi.“ Foldyna promluvil o Novotném, vlasovcích a současné propagandě

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Český politik Jaroslav Foldyna považuje chování starosty Řeporyjí Pavla Novotného za způsob, jak si kompenzovat vlastní chorobnou závislost na pozornosti médií. Celé téma vlasovců a jejich historická úloha dle něj musí být objektem náležitého vědeckého výzkumu, nikoli spekulací. Zmínil také propagandu, kde hovořil o absenci kvalitního posunu.

Tento týden v úterý odsouhlasilo zastupitelstvo pražských Řeporyjí stavbu pomníku Ruské osvobozenecké armádě. Iniciátorem této ideje byl starosta Pavel Novotný, jenž mimo jiné přilákal pozornost médií svými kontroverzními výroky a vystoupením v ruské televizi. Bývalý místopředseda ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna označil Novotného za duševního mrzáka, jenž má patologickou závislost na pozornosti medií.

Podle poslance jsou totiž politici či úředníci takového druhu ve veřejném prostoru skoro každého státu a ve skutečnosti jejich činnost a výroky nemají jakoukoliv váhu. „Chování pana Novotného je především jeho vlastní vizitkou a vizitkou jeho strany, tedy ODS… A pan Novotný je také takový mrzák. Nikoli však ve smyslu fyzickém, i když fešák to rozhodně není, ale ve smyslu duševním. Bohužel jeho duševní mrzáctví dnes do jisté míry utváří pohled Rusů na celou Českou republiku,“ sdělil Foldyna.

Politik rovněž vyjádřil názor, že starosta Řeporyjí pravděpodobně může mít i problémy finančního, a dokonce i psychického, druhu. „Já osobně aktivity pana Novotného vnímám jako chorobnou závislost na pozornosti médií, kombinovanou s nějakou další duševní poruchou a možná i s finančními potížemi,“ dodává poslanec.

Foldyna navíc zaujímá poměrně neutrální postoj vůči historické úloze Ruské osvobozenecké armády. Poznamenává, že tohle kontroverzní a citlivé téma se nemusí vtahovat do politické roviny a být objektem spekulací. „Tyto věci by měly zůstat v rovině seriózního vědeckého bádání. Nechci to nějak obšírněji komentovat. Já osobně se neodvažuji vlasovce soudit, protože jsem v jejich situaci nebyl a je jisté, že německý zajatecký tábor jistě nebyla nějaká ozdravovna… Nechci po nich plivat, ale ani jim nechci stavět pomník,“ říká.

„V Rusku prakticky neexistuje rodina, která by někoho za 2. světové války neztratila, takže je logické, že toto období je pro většinu Rusů pořád velmi citlivé. Vlasovci jsou v Rusku vnímáni jako ti, kteří zradili vlastní zemi,“ konstatoval dále Foldyna.

Současná propaganda

V neposlední řadě Foldyna nepochybuje o tom, že provokativní chování a výroky starosty Novotného mohou být použity ruskými médií ke znedůvěryhodnění českých státních instituci. Přitom dodává, že Rusko v podstatě nemá na vybranou a musí reagovat na nepřátelské kroky způsobenými zastánci Bruselu. Celkovou současnou situaci v oblasti propagandy srovnává právě s tou, co byla v době studené války.

„V padesátých letech se všude odhalovali američtí špióni, vedl se boj s americkým broukem, za všechny problémy mohla zlotřilá americká propaganda… Dnes je to úplně totéž, jen si místo „americký“ dosaďte „ruský“. Dnes nám neustále někdo, kdo je většinou dobře placený z unijních peněz, tvrdí, že Evropu destabilizují ruští agenti,“ uvedl závěrem.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.12.2019 18:53

Jedná se přesně o to,co jsem již psal.Přestaňte o něm psát a on spáchá sebevraždu.Zviditelnění za jakýchkoliv podmínek je jeho životní potřeba.


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...