• Pátek, 24. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Milena

„Duševní mrzák trpící finančními potížemi.“ Foldyna promluvil o Novotném, vlasovcích a současné propagandě
Počet návštěv: 797

„Duševní mrzák trpící finančními potížemi.“ Foldyna promluvil o Novotném, vlasovcích a současné propagandě

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Český politik Jaroslav Foldyna považuje chování starosty Řeporyjí Pavla Novotného za způsob, jak si kompenzovat vlastní chorobnou závislost na pozornosti médií. Celé téma vlasovců a jejich historická úloha dle něj musí být objektem náležitého vědeckého výzkumu, nikoli spekulací. Zmínil také propagandu, kde hovořil o absenci kvalitního posunu.

Tento týden v úterý odsouhlasilo zastupitelstvo pražských Řeporyjí stavbu pomníku Ruské osvobozenecké armádě. Iniciátorem této ideje byl starosta Pavel Novotný, jenž mimo jiné přilákal pozornost médií svými kontroverzními výroky a vystoupením v ruské televizi. Bývalý místopředseda ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna označil Novotného za duševního mrzáka, jenž má patologickou závislost na pozornosti medií.

Podle poslance jsou totiž politici či úředníci takového druhu ve veřejném prostoru skoro každého státu a ve skutečnosti jejich činnost a výroky nemají jakoukoliv váhu. „Chování pana Novotného je především jeho vlastní vizitkou a vizitkou jeho strany, tedy ODS… A pan Novotný je také takový mrzák. Nikoli však ve smyslu fyzickém, i když fešák to rozhodně není, ale ve smyslu duševním. Bohužel jeho duševní mrzáctví dnes do jisté míry utváří pohled Rusů na celou Českou republiku,“ sdělil Foldyna.

Politik rovněž vyjádřil názor, že starosta Řeporyjí pravděpodobně může mít i problémy finančního, a dokonce i psychického, druhu. „Já osobně aktivity pana Novotného vnímám jako chorobnou závislost na pozornosti médií, kombinovanou s nějakou další duševní poruchou a možná i s finančními potížemi,“ dodává poslanec.

Foldyna navíc zaujímá poměrně neutrální postoj vůči historické úloze Ruské osvobozenecké armády. Poznamenává, že tohle kontroverzní a citlivé téma se nemusí vtahovat do politické roviny a být objektem spekulací. „Tyto věci by měly zůstat v rovině seriózního vědeckého bádání. Nechci to nějak obšírněji komentovat. Já osobně se neodvažuji vlasovce soudit, protože jsem v jejich situaci nebyl a je jisté, že německý zajatecký tábor jistě nebyla nějaká ozdravovna… Nechci po nich plivat, ale ani jim nechci stavět pomník,“ říká.

„V Rusku prakticky neexistuje rodina, která by někoho za 2. světové války neztratila, takže je logické, že toto období je pro většinu Rusů pořád velmi citlivé. Vlasovci jsou v Rusku vnímáni jako ti, kteří zradili vlastní zemi,“ konstatoval dále Foldyna.

Současná propaganda

V neposlední řadě Foldyna nepochybuje o tom, že provokativní chování a výroky starosty Novotného mohou být použity ruskými médií ke znedůvěryhodnění českých státních instituci. Přitom dodává, že Rusko v podstatě nemá na vybranou a musí reagovat na nepřátelské kroky způsobenými zastánci Bruselu. Celkovou současnou situaci v oblasti propagandy srovnává právě s tou, co byla v době studené války.

„V padesátých letech se všude odhalovali američtí špióni, vedl se boj s americkým broukem, za všechny problémy mohla zlotřilá americká propaganda… Dnes je to úplně totéž, jen si místo „americký“ dosaďte „ruský“. Dnes nám neustále někdo, kdo je většinou dobře placený z unijních peněz, tvrdí, že Evropu destabilizují ruští agenti,“ uvedl závěrem.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.12.2019 18:53

Jedná se přesně o to,co jsem již psal.Přestaňte o něm psát a on spáchá sebevraždu.Zviditelnění za jakýchkoliv podmínek je jeho životní potřeba.


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy